П’ятниця, 2 Червня

Альцгеймер йде на допомогу Штайнмаєру?

Вітольд Фокін починає — і програє!

Перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін вважає, що особливий статус треба надати не тільки окупованим районам Донбасу, але й усій Донецькій та Луганській областям. Про це він сказав в інтерв’ю проросійському інформаційному ресурсу «Страна». «Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція — потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще — всього Донбасу», — сказав Фокін. Водночас Фокін вважає, що цей особливий статус не варто закріплювати в Конституції.

Раніше представник Донецька в ТКГ Сергій Гармаш після зустрічі з членами групи, на якій був присутній Фокін, коментував: «Давно я не чув у своєму оточенні вислову «народ Донбасу». Видно, що він багато дивиться телевізор… Було враження, що експрем’єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території. Але це теж корисно. Головне, що він був щирий у своєму переживанні за людей і за країну, все інше (якщо він погодиться працювати в делегації) зітреться суворою реальністю небажання Москви йти ні на які компроміси».

Офіс президента

Керівник офісу президента України Андрій Єрмак прокоментував заяви заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання на окупованій частині Донбасу Вітольда Фокіна, який пропонував загальну амністію бойовикам і «особливий статус» для всього Донбасу, а не тільки для його окупованої частини, — інформує «Радіо Свобода».

Ці коментарі Фокіна є особистою позицією особи, яка щойно приєдналася до переговорного процесу і ще розбирається з тематикою, і не відображають офіційної позиції України, наводить слова Єрмака сайт президента.

Він наголосив, що амністія не може стосуватися осіб, які скоювали воєнні злочини, захоплювали заручників, катували і вбивали полонених, торгували людьми, брали участь у фінансуванні тероризму і вчиняли деякі інші тяжкі злочини.

Єрмак також зазначив, що Мінські угоди і пропозиції української делегації щодо доопрацювання законопроєкту про особливості місцевого самоврядування в

ОРДЛО не передбачають особливого статусу для всього Донбасу — йдеться виключно про тимчасово окуповані райони.

«Є чіткі червоні лінії, які не раз окреслював президент України Володимир Зеленський. Тому позиція української делегації в Мінській ТКГ повністю відповідає національним інтересам України», — наголосив, як мовиться в повідомленні, керівник офісу президента.

Позиція уряду

Раніше 31 серпня на слова Фокіна також критично відреагували голова Верховної Ради Дмитро Разумков і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Представники влади України розкритикували заяви заступника голови української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання на окупованій частині Донбасу Вітольда Фокіна, який пропонував загальну амністію бойовикам і «особливий статус» для всього Донбасу, а не тільки для його окупованої частини. Зокрема, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що вважає такі висловлювання провокативними і спекулятивними, повідомила пресслужба МВС.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, зі свого боку, з приводу тих висловлювань заявив: «Повна амністія»: є воєнний злочин, який у жодній державі світу не підлягає амністії. Це реалії, з якими стикався світ уже багато років, і я думаю, що Україна тут навряд чи може йти своїм окремим шляхом».

Він також прокоментував ситуацію навколо поданого раніше до Верховної Ради листа голови української делегації в ТКГ Леоніда Кравчука, в якому йшлося про виконання вимоги Росії внести зміни до постанови про місцеві вибори в Україні, яка не передбачає нині проведення таких виборів на окупованих територіях Донбасу і Криму.

«Станом на сьогодні жодних нормативних пропозицій від суб’єктів законодавчої ініціативи до Верховної Ради не надходило. Я маю на увазі постанову про скасування постанови. Якщо говорити про вибори згідно з українським законодавством, то оголошення виборів на території України Верховна Рада повинна зробити не пізніше ніж за 90 днів до їхнього початку. Станом на сьогодні цей процес уже почався, і я не знаю, як можна просувати будь-які зміни до цієї постанови, тому що це може призвести до того, що будуть поставлені під загрозу [місцеві вибори] на всій решті території нашої держави», — сказав Разумков.

Капітуляція

Заява першого заступника голови Тристоронньої контактної групи Вітольда Фокіна про особливий статус Донбасу — це капітуляція України. Про це під час з’їзду партії «Європейська Солідарність» сказав п’ятий президент України Петро Порошенко, трансляцію вів «Прямий». «Представник України у переговорній групі пропонує РФ більше, ніж ті вимагають! Якщо в Мінських угодах йдеться лише про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, Фокін каже про особливий статус державного управління для всього Донбасу. Якщо хтось цікавиться значенням слова «капітуляція», то оце воно і є. Тільки претензії у нас не до Фокіна, а до того, хто його призначив.

У соціальних мережах почався справжній шал. «Зараз оце одоробло Кравчук втюхує нам мантри, списані з медведчуківських темників про «вибори і примирення». Оце опудало в деменції сидить у центрі токшоу і претендує на совість нації. Оцей маразматик, який не поніс жодного покарання за те, що він зробив із країною, маючи шанси вибудовувати нашу незалежність, тепер просторікує про наше теперішнє і майбутнє.

Немає у цієї влади випадкових «кадрових помилок». Вони планомірно знищують незалежність країни і свободи її громадян. А ми терпимо політичний трешняк 90-річних дідів, які давним-давно втратили не лише розум, а й елементарну совість», — пише одеська журналістка і блогер Зоя Казанжі. «Все йде за планом, панове. І коли вам говорили, що двох очманілих дідусів заводять в ТКГ, щоб їхніми тремтячими руками доробити все, до чого вів псевдопрезидент із пекельною командою — ви вірили не всі, і не у все.

Саме так. Це буде за російським планом — з виборами на ОКУПОВАНИХ Донеччині і Луганщині. Під стволами. Де виберуть тих, хто нас вбивав. І з «особливими правами» ВСЬОГО Донбасу — навіть того, який поки що під контролем України. І царювати там будуть — саме ті, хто царює і зараз. Безкарно.

А ще, вони поступово з’являться поруч з вами. Під захистом «особливого закону», — стверджує громадський діяч Гліб Бабіч. Блогер Валерій Прозапас має таку думку: «Фокін не підкачав — треба федералізувати Україну через «надання спецстатусу всьому Донбасові», провести «всєобщую амністію», взагалі, у війні винуватий МВФ, і тільки Путін хоче м-і-і-і-іра. Хороший переговорник, просто запорука успіху, вміють папіки Зеленському кадри добирати, нічого не скажеш. А підпис президента під цим призначенням засвідчує його підтримку такої позиції, інакше чого б той маразматик рота відкривав».

   Олександр Сочка, український журналіст:

«Іноді очевидні речі вимагають формулювання. Обурюючись заявами Фокіна — адресуйте своє невдоволення тому, хто є справжньою причиною проблеми. Фокіна, як і Кравчука, у ТКГ призначив Зеленський. Після провокаційної заяви Фокіна про те, щоб віддати під контроль Путіна увесь Донбас у вигляді автономії, Зеленський Фокіна не звільнив.

Більше навіть, ця стара калоша, замість розкаяння, почала звинувачувати у відповідь тих, хто прямо назвав його провокатором. Тобто Фокін продемонстрував, що буде й надалі працювати в інтересах Росії. Оскільки Зеленський не прибрав свого призначенця — з цієї миті він повністю розділив відповідальність за його політичні провокації. Заяви Фокіна — це «чрєвовещаніє» Зеленського. Фокін — це Зеленський. Зеленський — це Фокін».

Христина СЛЮСАРЧУК, Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply