Субота, 3 Червня

Борги влади не повинні віддавати львів’яни, по 9350 гривень боргу кожен?!

Чиновники мерії свідомо залізли у кишені й гаманці жителів міста, набираючи все нові й нові кредити, які скеровують не на прибуткові проєкти, а фактично проїдають. Крім того, викликає сумнів, чи справді всі кошти витрачаються на потреби міста, чи менеджери Садового банально гріють на них руки. Про це заявив Олег Синютка, народний депутат України, під час пресконференції у пресклубі «Львів».

«Сьогоднішня міська влада веде Львів у неправильному напрямку. Місто живе в борг, інфраструктура не відновлюється, за останні роки в місто не зайшли жодні інвестиції», — наголосив нардеп. На думку Олега Синютки, в разі подальшого управління містом Андрія Садового ще на наступні

5 років, Львів, замість того, щоб розвиватися, буде деградувати. Віддалятися, а не наближатися до Європи. Він закликав львів’ян усвідомлено ухвалювати рішення про свій вибір у бюлетенях 25 жовтня.

Олег Синютка детально розповів про стан фінансів міста, його бюджет і пов’язані з тим проблеми, які виникли внаслідок керівництва чинного міського голови Андрія Садового і його групи.

«Міська влада гроші в кредити бере, а щоб їх віддати, кожен львів’янин — від найменшого до найстаршого — має сплатити 9 350 гривень! Станом на 26 вересня 2020 року заборгованість міста по місцевих боргах та гарантіях становить величезні 5 мільярдів 400 мільйонів гривень. Якщо ж додати відсотки, які треба буде сплатити за користування цими кредитними коштами, то це вже 6 мільярдів 770 мільйонів гривень», — сказав Синютка.

Він також повідомив, що на той час, поки працював заступником міського голови, боргова політика міста була поміркованою та результативною.

Синютка озвучив конкретні цифри щодо заборгованості міста і перспективи погашення боргів: З січня 2015 року боргові зобов’язання міста становили лише 784 мільйони гривень. А впродовж 2015 — 2019 років, тобто за п’ять років, Львів наростив свої борги восьмикратно. Аж до 6 мільярдів 770 мільйонів гривень.

Оскільки 84 % боргів залучено у валюті, а Львів не має валютних надходжень до бюджету, то такі борги зростатимуть безкінечно. Позичати у валюті, а не в гривні, економічно неправильно. Але й запозичення Львова у гривні зроблені взагалі під космічні 18-19 % річних.

Народний депутат звернув увагу на те, що на сплату боргів немає коштів, бо більшість реалізованих містом проєктів некомерційні, їх реалізовують хронічно збиткові комунальні підприємства.

«Так було не завжди», — наголосив Синютка, — у 2014 році комунальні підприємства не дотувалися з бюджету міста. І тому повернення до відсутності збитків у діяльності комунальних підприємств — це одне з моїх головних завдань як голови Львівської ОТГ. Бо саме від цього найбільшою мірою залежать перспективи розвитку Львова».

Олег Синютка ініціював створення Громадської комісії з аудиту фінансів Львова, з залученням провідних економістів, що спеціалізуються на фінансах місцевого самоврядування.

«Після проведення аудиту ми, нова влада Львівської ОТГ, запропонуємо найкращий спосіб виведення фінансів міста з кризи і конкретний план розвитку Львова. А Садовий відповідатиме за те, що забрав майбутнє у Львова, його теперішніх мешканців і їхніх дітей», — запевнив народний депутат.

Нагадаємо, 26 вересня на Високому Замку у Львові народний депутат України Олег Синютка презентував передвиборчу програму «Настав час Львова» як кандидат від «Європейської Солідарності» на посаду Львівського міського голови.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply