Четвер, 2 Лютого

Андрій Садовий проти НАТО?!

На жаль, міськрада все робить для того, щоб ситуація виглядала саме так…

Поки увага суспільства і Збройних Сил України прикута до загострення на Сході України та навислої загрози вторгнення РФ на територію України під будь-яким приводом, коли вкотре активізували розмови про членство нашої держави в НАТО як безальтернативну для нашої держави, дехто всередині країни намагається використати ситуацію на свою користь. Кажуть, що ніколи так не брешуть, як перед виборами, на полюванні та після війни, та цього разу, без сумніву, маємо гарантований четвертий варіант — у Львові набирає обертів серйозний скандал, пов’язаний із бажанням виселити три військові частини з їхньої території. Звичайно ж, під благородними гаслами. Точно так, як свого часу розбудовував «Нью-Васюки» Остап Бендер …

Війна — війною, а будівництво — за розкладом…

2 квітня пресслужба Львівської міської ради урочисто повідомила, що на засіданні виконавчого комітету міста ухвалено рішення про будівництво, у центрі Львова, на території, обмеженій вул. Городоцькою, вул. Т. Шевченка, вул. Ярослава Мудрого (військове містечко № 7) сучасного ділового кварталу. Також рішення передбачало проведення Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу, задля трансформації цієї території в інтересах міста та громади.

Як зазначили у Львівській міськраді, Управління архітектури міста вже підготувало попередні ескізи, які будуть подавати на розгляд львівським, всеукраїнським та закордонним архітектурним експертам. За задумом працівників управління, цінна історична забудова, яка має дуже важливе значення для історії ЗУНР, а також інші важливі історичні елементи та будівель будуть збережені. А територію, яка не використовується, перетворять на парк у центрі міста.

На засіданні виконкому головний архітектор Львова Антон Коломєйцев повідомив, що «у міської ради є ідея облаштувати на території військового містечка громадські простори», а саме побудувати на її території конгрес-хол, івент-хол, музейний комплекс, а також, щоб «наситити цей комплекс діловою, адміністративною функцією». Водночас у баченні міської ради Львова та профільного управління ця територія вважається «занедбаною», «колишньою» та такою, яка потребує «реновації та інтеграції до культурної атмосфери Львова». Раніше міський голова Львова Андрій Садовий також занонсував, що на території військового містечка позаду церкви Св. Анни збудують нову будівлю мерії. Тепер він також підтвердив намір облаштувати нову адміністративну будівлю міської ради. За задумом мера, на території військових Садовий планує збудувати музей для експонатів Львівського національного університету ім. І. Франка з науковою лабораторією.

«Ми однозначно потребуємо великого виставкового простору для львівських музеїв, ми потребуємо великого конгрес-центру, який паралельно може виконувати функцію філармонії. Ми плануємо тут будувати будівлю, яка буде мати адміністративне значення для міста Львова, для міської влади. Ми проговорювали з ректором Львівського університету будівництво окремої будівлі, куди можна буде перемістити експонати з музею з колекцій університету», — розповідав Садовий. Однак не так все однозначно, як змальовує бургомістр…

Та кому воно потрібне, це НАТО?…

Пікантним є те, що військове містечко № 7, яке у Львівській міській раді називають «колишнім» та «занедбаним», ПО ФАКТУ є територією Міністерства оборони України, на якій розміщено три військові частини Військової служби правопорядку ЗС України (далі — ВСП)!!! Нині на території військового містечка, яке Львівська міська рада прагне «віджати» у Міністерства оборони України, розташоване Західне територіальне управління ВСП, підрозділ спецназу Західного територіального управління ВСП та 25-й навчальний центр ВСП, стверджує інформаційний портал «Ukrainian Military Pages». Загалом, на цій території проходять службу майже 600 військовослужбовців. Завданнями Західного територіального управління ВСП та його підрозділу спецназу є забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців Збройних Сил України; захист життя, здоров’я, законних інтересів військовослужбовців, військовозобов’язаних; виявлення, припинення корупційних правопорушень, вчинених військовими посадовими особами Збройних Сил України; здійснення провадження у справах про адміністративні корупційні правопорушення; захисту майна Збройних Сил України від розкрадання та інших протиправних посягань, а також участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам на військових об’єктах.

А 25-й навчальний центр ВСП — це взагалі підрозділ, без перебільшення, «натівського» масштабу. Від 2018 р. навчальний центр проводить підготовку фахівців військової поліції за стандартами та спільно з інструкторами НАТО, які після пройдених курсів успішно виконують завдання за призначенням, зокрема й у зоні АТО, ООС. За незначний час існування, військовослужбовці провели велику робота, щодо відновлення фондів, підготовки та обладнання навчальних класів, приміщень для підготовки, проживання курсантів та розміщення інструкторсько-викладацького складу на території військового містечка, яке міська рада Львова вважає занедбаним. Аби територію, яку сьогодні займають підрозділи ВСП, могли використовувати за призначенням, свого часу з державного бюджету витрачено понад 68,5 млн грн.

Вклали в розвиток військового містечка і партнери України з НАТО, які сьогодні здійснюють підготовку українських військових правоохоронців. Зокрема, країни НАТО (Канада, Велика Британія, Литва, Естонія, Бельгія, Італія, Польща та Королівство Данія) в розвиток інфраструктури, матеріальної та навчальної бази, що створена на території військового містечка, було інвестовано близько 70 млн грн. Непогано, як для «занедбаної території, яка потребує реновації»!

Інструктори з цих країн сьогодні на постійній основі проживають у Львові та готують українських армійців за програмами військових правоохоронців країн Альянсу. Також навчальний центр ВСП співпрацює з центром досконалості Військової поліції НАТО та активно бере участь у проведенні спільних заходів. А у 2020 р. навчальний центр розпочав підготовку до сертифікації навчального центру як партнерський навчальний центр НАТО. Триває робота щодо розроблення курсу підготовки для військовослужбовців країн НАТО.

А тепер — увага!!! З 2022 р., вперше за часи існування Збройних Сил України, у 25-му навчальному центрі ВСП сплановано навчання військовослужбовців країн НАТО, що, своєю чергою, також передбачає залучення іноземних інвестицій та підняття іміджу держави на світовому рівні. Тобто військовослужбовці з країн НАТО, куди ми так прагнемо, приїдуть до Львова навчатись на базі навчального центру ВСП, у який вкладено чимало коштів, щоб набути навичок та умінь, які їм знадобляться у себе в дома. І такі навчання з 2022 р. будуть проводитись на регулярній основі!

Погодьтесь, після такого важко повірити у рятівну місію Львівської міської ради, яка хоче облаштувати парк чи конгрес-хол на території, яка невдовзі буде сертифікована НАТО та визнана такою, що відповідає найкращим світовим стандартам підготовки військових правоохоронців. Та й пояснити канадцям чи прибалтам, що територія, в яку вони вклали кошти, «потребує інтеграції до культурної атмосфери Львова», буде неможливо. Принаймні це робитимуть не міський голова Львова чи представники Управління архітектури міста, а щонайменше — представники Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ, куди наші партнери звернуться за роз’ясненням.

Судові рішення? Ні, не чули…

Днями ясність у юридичні нюанси внесла спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону. І виявилось, що цю справу прокуратура відстежує вже давно. Як зазначили представники прокуратури в коментарі інформаційному агентству Міністерства оборони України «АрміяInform», наприкінці травня 2016 р. Львівський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов першого заступника військового прокурора Західного регіону України, заявленого в інтересах держави — Міністерства оборони України та Квартирно-експлуатаційного відділу міста Львова. Своїм рішенням суд визнав протиправною і скасував ухвалу Львівської міської ради від 1 жовтня 2015 р., якою незаконно надано згоду на прийняття у власність територіальної громади міста Львова окремих будівель та земельних ділянок, що належать до земель оборони. Йдеться про територію військового містечка № 7 на вул. Ярослава Мудрого, а це — ділянка площею у 9 га.

З-поміж іншого, орган місцевого самоврядування також передав громаді Львова земельну ділянку площею 0,71 га військового містечка № 1 на вул. Княгині Ольги, 1-5, а також частини фондів військового містечка № 58 на вул. Авіаційній, 1 — це дві земельні ділянки площею 4,9139 та 1,7966 га відповідно. Ця ухвала міськради була затверджена з перевищенням повноважень та з порушенням вимог законодавства, а тому визнана судом, за вчасного та принципового реагування прокуратури, протиправною. Тож права оборонного відомства на вказані території було поновлено.

Також, як наголосили представники військової Феміди військовим кореспондентам, зацікавленість окремих осіб у забудові колишньої території військового містечка

№ 7, що розташоване позаду церкви Святої Анни, була і буде перебувати під пильним контролем прокуратури. За таких обставин оголошення архітектурного конкурсу видається досить дивним і незрозумілим. Адже судове рішення ухвалене на користь держави та Міністерства оборони, і на що розраховує Львівська міська рада, оголошуючи архітектурний конкурс, — не зрозуміло.

Не допомагати агресорові!

Як нещодавно наголосив міністр оборони України Андрій Таран, першочерговим пріоритетом українського політичного керівництва є отримання Плану дії щодо членства (ПДЧ) в Північноатлантичному альянсі (НАТО) вже цього року. На думку очільника Українського Міністерства оборони, найбільш переконливим і дієвим механізмом донесення до Москви позиції міжнародної спільноти є «прискорення виконання рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо нашого членства в Альянсі». «Євроатлантична інтеграція є запорукою суверенітету і територіальної цілісності України. Від такого рішення виграють як Україна, так і НАТО», — заявив міністр оборони. З його твердженням важко не погодитись. Одним із таких досягнень є навчальний центр ВСП (у майбутньому — Військової поліції), який уже відповідає стандартам Альянсу. Та якщо на території військового містечка № 7 все ж буде збудоване конгрес-хол та облаштовано парк — це не залишиться без уваги країн НАТО. Принаймні підтримку Канади, Литви, Латвії та Польщі, які займаються створенням Військової поліції ЗС України, буде втрачено назавжди. Як і буде втрачено їхні голоси, які вони вже готові віддати за надання нам ПДЧ цьогоріч та членства у майбутньому. Саме цього намагається всіма силами досягти агресор путінська РФ. А сьогодні — і Львівська міськрада під орудою Андрія Садового

Іван КОЖЕМ’ЯКО, Київ, спеціально для «Ратуші»

Share.

Leave A Reply