Четвер, 8 Червня

Анонсований замах на Шефіра

Про те, що «зелена» влада може організувати замах на Володимира Зеленського чи когось з його оточення, соцмережі писали впродовж останніх двох тижнів. Блогери в один голос попереджали про те, що влада може вдатися до цього кроку, аби вкотре переконати свій електорат, що олігархи можуть вчинити опір, коли пан президент їх почнуть «пресувати». Олігархічні канали, які на всі заставки підтримують зеленого президента, цього навіть не коментували. І ось анонсований злочин таки трапився. Щоправда, ніхто з вчорашніх «кварталівців» не постраждав…

У середу, 22 вересня біля села Лісники у Києво-Святошинському районі Київщини з автоматичної зброї обстріляли автомобіль першого помічника президента Володимира Зеленського Сергія Шефіра. Поранений водій машини — в нього влучило три кулі, а сам Шефір не постраждав. За словами голови фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, Шефір у 50 % випадків кермує самостійно. Цього разу Шефір був на місці пасажира. Помічник президента не користувався державною охороною.

Audi Шефіра поліцейські оглянули біля супермаркету «АТБ» посеред дороги між селами Лісники та Ходосівка у Київській області.

В Офісі президента заявили, що напад на Шефіра можна кваліфікувати як спробу демонстративного вбивства ключового члена команди, що, мовляв, пов’язано із боротьбою проти олігархів. І ці коментарі, і цю позицію блогери озвучили ще ДО самого ЗАМАХУ. Всі три кулі, до речі, влучили водієві в ногу.

Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що зловмисники, які обстріляли авто Сергія Шефіра, кинули виклик правоохоронній системі. Сам президент Володимир Зеленський не знає, хто стоїть за замахом на його першого помічника Сергія Шефіра, але у своєму відеозверненні з Нью-Йорка в соцмережі обіцяє «сильну відповідь». Зокрема, він  заявив:  «Вважається, що це був замах на вбивство. Відразу після виступу на Генасамблеї ООН я вирушаю в столицю. Хто за цим стоїть, скажу відверто — не знаю. Поки що. Які це сили можуть бути, внутрішні чи зовнішні. Але силами не вважаю їх. Тому що передавати мені привіт пострілами з лісу в автомобіль мого друга — це слабкість. А ось відповідь буде сильною».

Лишилось незрозумілим, а КОМУ САМЕ збирається давати одкоша «діловод діловодства», який свого часу невідомо як уник мобілізації… Бо принцип: «Главноє — пєрєстать стрєлять!» не спрацьовує не тільки на передовій, а й у сфері кримінальних розбірок. Радник керівника ОП Михайло Подоляк на брифінгу заявив: «Машина була на повороті на Новообухівську трасу, зупинились. Там було 12 пострілів. Попередньо вам скажу, що це була «льожка» (підготовлене місце снайпера). Тобто людина, яка стріляла, лежачи це робила». Подоляк розповів, що машина Шефіра була не броньованою. Радник керівника ОП вважає, що це спроба залякати команду. Зважаючи на деякі нюанси, можна вважати, що ця спроба вдалась.

Політолог Віталій Портников з цього приводу заявив: «Зараз ми можемо говорити вже про повне розбалансування всіх державних інституцій. Будівництво держави підміняється тупим піаром, який позитивно діє на шанувальників президента. Але коли стріляють по машині високопоставленого фаворита — ніякий піар вже не спрацьовує. Як не спрацює жодний піар, коли почнеться неминучий у такій ситуації соціальний крах».

Микола САВЕЛЬЄВ

Share.

Leave A Reply