Вівторок, 30 Травня

Армії Росії — зі Львова…

Днями в мережі розгорівся скандал навколо Клавдіївської фабрики ялинкових прикрас, розташованої у Київській області. Власником основного пакета акцій Клавдіївської фабрики ялинкових прикрас є Львівський склодзеркальний завод. Про це пише «Четверта студія» з посиланням на «Еспресо.Захід».

З’ясувалося, що фабрика виготовила партію кульок на ялинку з логотипом армії Російської Федерації. Після розголосу на фабриці підтвердили, що одним із ринків збуту продукції є Росія, але запевнили, що партію ялинкових прикрас із лого армії країни-агресора ліквідували.

Як з’ясував «Еспресо.Захід», власниками скандальної фабрики є львів’яни. За даними аналітичної онлайн-системи YouControl, власниками великих пакетів акцій ПрАТ «Галімпекс-Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас» є зареєстроване у Львові ТзОВ «Фірма Галімпекс-Склодзеркальний завод», яке володіє майже 76 % акцій, і мешканець села Зимна Вода на Пустомитівщині Олег Дацко — власник трохи більш ніж 20 % акцій. Своєю чергою, Олег Дацко є засновником та основним бенефіціаром Склодзеркального заводу, тож його можна вважати основним власником також Клавдіївської фабрики.

ТзОВ «Фірма Галімпекс-Склодзеркальний завод» більше відоме як власне Львівський склодзеркальний завод. Олег Дацко очолив підприємство після вбивства 2006 року його батька, Богдана Дацка. Згідно з даними системи YouControl, Олег Дацко є засновником іще низки підприємств у різних сферах — окрім виробництва іграшок, він також займається організацією концертної діяльності, наданням в оренду нерухомості та вантажних автомобілів, комплексним обслуговуванням об’єктів тощо.

Крім того, він керівник ТзОВ «Прикарпаттяенерготрейд», основним видом діяльності якого є торгівля електроенергією. Офіційний власник «Прикарпаттяенерготрейд» — колишній очільник Галицького РЕМ ПрАТ «Прикарпаттяобленерго». Натомість кінцевими бенефіціарами підприємства через кіпрські офшори є бізнес-партнер Ігоря Коломойського Геннадій Боголюбов та олігарх, власник футбольного клубу «Динамо» Ігор Суркіс. Варто також нагадати про зв’язок братів Суркісів із кумом Путіна Віктором Медведчуком (зокрема, за даними руху «Чесно», Григорій Суркіс фінансував партію Медведчука ОПЗЖ).

Share.

Leave A Reply