Понеділок, 20 Березня

«Бадені Fest» у стилі ретро

   У Буську 1 серпня провели фестиваль у ретростилі задля порятунку палацу Бадені. Організатори заходу хочуть привернути увагу до пам’ятки архітектури, яка потребує невідкладної реставрації, популяризувати древній Буськ серед туристів, передати культуру, що панувала в Галичині в останні декілька століть.

На подвір’ї колишнього палацу намісника Галичини графа Казимира Бадені облаштували імпровізовану сцену, де впродовж дня тривали мистецькі виступи, діяло «Містечко майстрів», фотозона, поряд відбувалися різноманітні майстер-класи, конкурси на найкращий ретрокостюм. Можна було полюбуватися виставкою ретроавтомобілів (серед яких — авто 1929 року Citroen AC-4 BerlinedeLuxe — такий був у колекції Бадені), оглянути оновлену експозицію музею.

   Гості мали нагоду придбати сувенірну продукцію з емблемою БаденіFest, посмакувати їжу, яку готували в різні історичні періоди місцеві ґаздині, та славетним живим пивом, яке варили на графській пивоварні, переглянути ретрофотографії й кінофільм, подивитися виступи місцевих самодіяльних колективів і виконавців. Родзинкою заходу стало театралізоване привітання графа Казимира Бадені, який разом зі своєю сім’єю «завітав» на фестиваль.

Жителі Буська гарно підготувалися до, мабуть, уже традиційного свята (фестиваль започаткували позаторік, минулого року свято не відбулося через ковід), прибувши на фестиваль в одязі, характерному для відповідної історичної епохи: дами у сукнях з аксесуарами (капелюшками, рукавичками та парасольками), чоловіки у костюмах з метеликами (фраках), в капелюхах і належному взутті.

   Довідка. Палац Бадені зведений у 1810 р. у стилі класицизму. Тут була резиденція графа Казимира Фелікса Бадені. Він та його брат Станіслав були відомими місцевими польськими громадськими та політичними діячами, меценатами та підприємцями. Першими власниками маєтків були Мієри, які з другої половини ХVІІІ ст. володіли навколишніми землями. У 1819 р. Войцех Мієр та його дружина австрійка Кароліна Вайссенфольф продали маєток у Буську. З часом маєток купив Фелікс Мієр, двоюрідний брат Войцеха. Він передав його у спадок своєму синові Хенріку, а той — дружині — львівській акторці Анні Вієрер. Після неї замок перейшов у спадок до племінників її чоловіка — братів Бадені, синів Цецилії Мієр. Сталося це 1876 р. У 1939 році палац націоналізувала більшовицька влада. У 1939 — 1941 рр. тут містився райком КПУ, у 1941 — 1944 рр. — квартирували війська вермахту. Після приходу радянської влади палац почав занепадати. З 1961-го тут містилась військова частина, тому з внутрішнього декору палацу мало що залишилось. Останніми роками палац стоїть пусткою і поступово руйнується. Внаслідок пожежі в листопаді 2016 року пошкоджено покрівлю та перекриття на площі 150 кв м.

Share.

Leave A Reply