Субота, 3 Червня

Борець за чистоту міста чи доґхантер?

Юрист Роман Верхоляк запропонував розкидати собачий корм із проносним

27 лютого, під час моніторингу соцмереж, поліцейські Львівщини виявили пост про те, що мешканець Львова закликає до жорстокого поводження з тваринами.   Про це повідомляла поліція Львівської області на своїй фейсбук-сторінці.

За фактом відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 299 (Жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України (покарання — від 1700 до 51 000 грн або арешт до шести місяців чи обмеження волі до трьох років).

   Йшлося про допис львівського юриста Романа Верхоляка у соцмережі, в якому чоловік обурювався на власників собак, що не прибирають фекалії за своїми собаками, і розповів історію про те, як його знайомий порозкидав на дитячих майданчиках собачий корм із проносним засобом. За словами Романа Верхоляка, таким чином чоловік хоче, щоб власники тварин відчули, як почуваються відвідувачі дитмайданчиків і стадіонів через неприбрані собачі фекалії. У цьому ж дописі Роман Верхоляк написав, що батькам з інших районів варто «взяти на озброєння таку методику».

На допис Романа Верхоляка активно відреагувала частина спільноти львівських собачників, заявляючи, що чоловік закликає до жорстокості щодо тварин, а зранку 28 лютого допис Романа Верхоляка заблокував фейсбук.

У розмові із «Захід.нет», чоловік пояснив, що не мав наміру жорстоко поводитись із тваринами. «Вчора я гуляв зі своєю трирічною донькою у районі. Ми зустріли чоловіка, який гуляв із сином. Коли ми були на стадіоні на вул. Чигиринській, там не було де пройти — усе було в собачому лайні. Я сказав йому, що мене дістали собачники, і розповів про свій досвід, як людей за це штрафують за кордоном. І цей чоловік розповів мені історію, що він чи купив, чи має намір купити собачий корм і змішати його з проносним і порозсипати на футбольних і дитячих майданчиках», — розповів Роман Верхоляк.

«Я вирішив всю цю ситуацію описати, і повідомив, що вважаю, що іншим батькам варто взяти до уваги таку методику попередження собачників (…) Того ж дня мені написала жінка, яка почала звинувачувати мене в отруєнні собаки. Сьогодні зранку я прокинувся «сихівським живодером», хоча живу у Шевченківському районі», — поскаржився Роман Верхоляк.

«Для мене, відверто кажучи, залишається загадкою, де в моєму пості був заклик до жорстокого поводження з тваринами», — здивовано розводить руками юрист. Цікаво, а якби юрист закликав гидити під двері собачникам, які не прибирають за своїми улюбленцями, то це б було розцінено поліцією як заклик до хуліганства чи до вандалізму?

   Злива відгуків у соцмережах

На фейсбук-сторінці «Варти-1» та в інших фб-спільнотах через таке болісне питання зчинилися дискусії «не на життя, а на смерть». Багато дописувачів уже охрестили чоловіка «догхантером». Але є люди, які його підтримують частково чи навіть цілковито, бо щодня мусять ходити «як по мінному полю». А також в мережі у нього з’явилися послідовники:

Max Muller: «Хочу звернутися до власників собак, які вигулюють їх на території стадіону «Сільмаш». На жаль, не можу висловитися повністю, бо тут нецензурна лексика заборонена , але поясніть чому ви не можете прибрати те лайно (…) Можете вважати моє повідомлення як попередження, буде далі те лайно на кожному кроці , то я особисто порозкидаю м’ясо або кості, пропитані проносним (…) Я терпів довго, давав зауваження, але то вже шляки трафляють, якщо чесно».

Taras Loik: «Коли гуляю з дітьми після снігів — кожного собачника хочеться запхати писком в гімно, але собачника! Не собаку, задумайтесь про причини… ».

   Володимир Володимирович: «У мене питання до мерів і комунальних служб: Чому я повинен щомісяця платити за прибирання прибудинкової території, заваленої довкола собачим і котячим лайном? Нехай платять власники котів і собак».

Максим Степанович: «В мене просте питання. Чувак хоче боротись із лайном. Але проносне — це для лайна. Де логіка?»

Elena Polyanska: «Чому не відкривають ніяких проваджень проти собачників? Чому ніхто не згадує, хоч би за штрафи. І нікому немає діла, до людей, які не хочуть ходити, як по мінному полю, власне так як я пересуваюсь по своїй вул. Кубійовича… ».

Ira Statsyuk: «На території нашої школи ті двоногі не стидаються вигулювати своїх чотирилапих просто на спортмайданчику. Уроки фізкультури на свіжому повітрі тепер мають проходити по коліна в лайні».

Підготувала Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply