Вівторок, 30 Травня

Чому гроші все-таки пахнуть?

Особливо, якщо вони крадені у львів’ян

А зараз, дорогі мої посполиті, я розповім вам про те, як вас і мене нещадно, методично, щоденно і невтомно обкрадають. І роблять це не олігархи, мафіозі, бутлегери чи кишенькові злодюги! Хоча, якщо відверто, то гроші крадуть саме з кишень львів’ян, наших кишень. А ми уважно на все це дивимось і… НІЧОГО НЕ БАЧИМО! Отже, сідайте зручненько і слухайте уважненько, як казав колись  з екрана телевізора знавець дитячої психології великий казкар дід Панас. До речі, а ви знали, яке справжнє ім’я «діда Панаса» ?Пінхус Хаїмович Весклер. Я так і думав. Повірте, ви ще багато чого не знаєте…

От чи знаєте ви, скажімо, про те, ЯК САМЕ діє система викрадення у вас чесно зароблених грошей серед білого дня, коли людина перебуває не під гіпнозом, не у сомнабулічному стані і не є рафінованим наркоманом чи пияком?

Я так і думав. Отож слухайте. Львів’яни з гідною заздрості регулярністю сплачують за вивезення того, що вони самі виробляють, але якнайменше хотіли бачити у своєму помешканні — за сміття. Чи багато? Ну, як вам сказати… Наприклад, вивезення плюс утилізація сміття обійшлись мешканцям міста Лева у 2019 році в 300 МІЛЬЙОНІВ гривень. Застановлює одне: майже маніакальне бажання влади платити і… НЕ ЦІКАВИТИСЬ: А КУДИ САМЕ йдуть кошти? В цьому є щось дико-незрозуміле. Аби стало ясно, чому «лох платить завжди», спробуємо зорієнтуватись у колообігу наших коштів.

20 червня 2019 року Львівська міська рада затверджує пафосну ухвалу № 5163, де милостиво визначає, мовляв, у всіх перевізників, які вивозять із наших теренів це огидне сміття, коштів малувато, відстані чималі, тож давайте їх трошки подотуємо. У 2019 році на ці дотації пішло понад 123 МІЛЬЙОНИ гривень, а до травня 2020 року містяни теж встигли заплатити понад 80 МІЛЬЙОНІВ і продовжують платити, платити і платити… Департамент ЛМР, який відповідає за вивезення сміття, особливо не цікавиться ні підтверджувальними документами, ні браком джіпіес-трекерів на автомобілях, задовольняючись товарно-транспортними накладними, хоча у вже згаданій ухвалі чорним по білому написано: « 3.3. У разі необхідності департамент з питань поводження з відходами може вимагати копії додаткових підтверджувальних документів про здійснення відповідних перевезень, а саме:

3.3.1. Договори з третіми особами.

3.3.2. Акти виконаних робіт.

3.3.3. Дорожні листи.

3.3.4. Карти GPS-маршрутів.

3.4. Департамент з питань поводження з відходами протягом 7 робочих днів після отримання необхідних документів здійснює їх опрацювання і, у разі відповідності до умов договору, здійснює перерахування коштів перевізнику».

Запам’ятайте фразу: «Департамент у разі необхідності може вимагати…» Запам’ятали? Прекрасно!

А тепер уявіть собі гіпотетично, як рухаються оплачені львів’янами кошти. Спочатку вони від шести львівських перевізників приходять у столицю на рахунок фірми, де працюють семеро усміхнених, але підозріло мовчазних дівчат. Далі гроші розподіляють приблизно в такій пропорції: фіктивна фірма залишає від отриманих коштів

12 відсотків собі (з 300 МІЛЬЙОНІВ це непогана копійка!), 44 відсотки реально скеровують на вивезення сміття, а ще 44 відсотки грошей львів’ян стають готівкою і повертаються до ЛЬВОВА, де їх ділять між учасниками концесії і тими, хто їх тут «дахує». Ви просите імен? Але зробімо паузу і дочекаймось захопливого фіналу! Скажімо, у вересні 2020 року. «Як?! — щиро здивується щирий галичанин, платник податків, — але ж тоді цих коштів, що залишились, буде недостатньо, щоб вивезти наші відходи в краї, де їм хоч хтось зрадіє?!». Вистачить. Та ще й лишиться. Бо далеко ніхто нічого не повезе. Не вірите? Я так і думав. Але ви спершу дослухайте до кінця. Більшість перевізників сміття просто НЕ ЗНАЮТЬ сьогодні, куди і що вони повезуть ЗАВТРА. Адже, наприклад, мер якогось Тетієва навіть гадки не має, що питання з вивезенням ТПВ (твердих побутових відходів) львівські перевізники вирішували не з ним, а з якимось місцевим кримінальним авторитетом! Як? А по-простому: у власному смітті вирили величезну яму куди, натрамбували сміття зі славного Львова, наївно міркуючи, що цього ніхто не помітить. А коли таємне стає явним, то від співпраці з львівськими сміттєвими флібустьєрами починають відмовлятися не тільки офіційна влада Коростеня, Тетієва чи Вінниці, а й ті, з ким конспіративно проводять перемовини, і пізніше — нічні поховання в «ничках» нелегальних відходів. Якщо 300 тонн сміття має їхати на Київщину, то воно вночі, в умовах глибокої конспірації, доїжджає тільки до… Жидачева, де його теж намагаються зарити в яму, а коли зловмисників ловлять, то вони «вмикають дурня» і вдають, що так і було задумано! Невирішені питання щодо утилізації сміття нагромаджуються точно так само, як і саме сміття у фірм-перевізників, які хочуть за гривню купити послуги, що коштують дві гривні, та ще й при цьому неслабо заробити! А львівський департамент необхідності в долученні підтверджувальної документації вперто НЕ ВБАЧАЄ! Ви чуєте: НЕ ВБАЧАЄ?! Як казав кіт Базіліо в телеказці про Буратіно: «Та нам зовсім і не цікаво знати, де людина гроші ховає!».

Що цікаво, у Львівській міськраді на всі ці факти… просто не зважають. Керівник департаменту житлово-комунального господарства Львова Сергій Бабак допускає, що львівські чеки на сміттєзвалища можуть… підкинути, щоб, наприклад, звинуватити і дискредитувати львівську владу. Уявляєте 50 фур із львівськими чеками, які «підкинули»?! І я не уявляю. А Бабак уявляє. До речі, пояснити,  куди вивозять сміття зі Львова, він так і не може, мовляв, є перевізники, то з них і питайте! Але НАШІ кошти, гроші львівської громади, цим перевізникам платите САМЕ ВИ, не дуже шановне оточення львівського бургомістра Садового! То чому ПИТАТИ за них маємо в  перевізників ми, а не ВИ?!!

Ви вважаєте, це весь обман, який щодня згодовують львів’янам?  Я так і думав. Тому слухайте уважно. Пам’ятаєте кримінальне провадження щодо посадових осіб Львівської міської ради, які в період з 2011 року по 30 травня 2016 року не вживали жодних заходів і неналежно виконували свої посадові обов’язки із закриття полігону ТПВ «Збиранка»? Мудрі галичани назавжди запам’ятали, як унаслідок пожежі і зсуву ґрунту на території цього полігону, що розташований на території Малехівської та Великогрибовицької селищних рад, саме 30 травня загинули три працівники ДСНС і пропав у завалах один еколог. Ви, вочевидь, свято переконані, що позаяк минуло ЧОТИРИ роки, то вже незабаром суд поставить остаточну крапку в цій історії і хтось із підлеглих Андрія Садового таки сяде за ґрати? О, наївні і щирі! А як вам інформація про те, що цю справу спершу забрали зі Львова до Києва, потім повернули, але вже з Києва до Тернополя, де 25 вересня Тернопільський міськрайонний суд її банально… ЗАКРИВ! А чого? Відповідь дуже проста: а того. Бо скільки можна вам пояснювати: садити злочинців мали коли? Правильно — навесні. А у вересні було що? Правильно — осінь… Ех ви, юридично неграмотні мої…

«То, може, вони там усі невинні і на львівських райців просто звели наклеп?», — поцікавиться традиційно добрий та наївний читач «Ратуші». Такому радимо звернутися до Постанови Львівського обласного апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2017 року, де в резулятивній частині зазначено: «Визнати ПРОТИПРАВНОЮ бездіяльність виконавчого комітету Львівської міської ради та МІСЬКОГО ГОЛОВИ Львова щодо незабезпечення закриття Львівського міського полігону твердих побутових відходів, проведення його рекультивації та вибору земельної ділянки для створення нового полігону для розміщення твердих побутових відходів м. Львова, будівництва на ній заводу з їх переробки та сміттєсортувального комплексу… Головуюча суддя Н.Г. Левицька»

Тому рішення Львівського суду, який УСЕ ДОВІВ, і рішення Тернопільського суду, який УСЕ ЗАКРИВ — речі в правовій державі непоєднувані. Чому це стало можливим? Не маю зеленого поняття. Хоча, перепрошую, бо останню фразу можу потрактувати як натяк на допомогу підозрюваним якоїсь політичної сили…

Микола САВЕЛЬЄВ

до теми

Після десятків випадків, коли тисячі тонн львівського сміття, яке мандрує Україною,  ловили на Київщині, Хмельниччині, Житомирщині, Дніпропетровщині, Миколаївщині, Сумщині, на Волині, воно потрапило і у вінницьке село Демидівку. Селяни панькатись не стали і на зборах встановили термін — до 1 вересня нинішнього року Львів має забрати своє добро назад! Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці староста Демидівки Юрій Мельник. Впродовж трьох годин тривало обговорення надзвичайної події з несанкціонованим завезенням на територію села твердих побутових відходів. Сотні тонн лежать просто неба, розкладаються під сонцем. «Найбільше відчувають сморід жителі вулиць Гоголя, Сонячної, Колгоспної, — зазначив староста села Юрій Мельник. — Не дивно, що на зборах люди слів не добирали, адже йдеться про їхнє здоров’я, здоров’я дітей. Без сумніву, це злочин, скоєний щодо громади. Поки триває розслідування, відходи треба вивезти». Саме про це йдеться у зверненні учасників зборів. Його надіслали керівнику Гніванської міської ОТГ, до складу якої входить Демидівка, голові облдержадміністрації, начальнику обласної поліції, прокурору області, керівнику Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, а також главі держави. Люди вимагають забезпечити їм право жити в чистому довкіллі. Якщо не буде вжито належних заходів і відходи не вивезуть, жителі громади планують перекрити залізничний рух на території села. Вказали час і дату проведення такої акції — 10-та година ранку 1 вересня 2020 року. Нагадаємо, факт забруднення земель сільськогосподарського призначення встановили працівники прокуратури спільно з поліцейськими Вінницької області. У ніч на 10 серпня затримали п’ять автомобілів із завезеними побутовими відходами на територію села Демидівка. Згідно з документами, що їх надали водії, вантаж доставлено з Львівщини. Кримінальне провадження відкрито за ст. 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель). За таке порушення передбачено обмеження волі строком від двох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк. Слідчі дії на місці скидання сміття провела також прокуратура Львівської області. Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуці прокурорка Львівщини Ірина Діденко. А в ефірі на НТА та ж Діденко заявила, що «НЕМАЄ жодної львівської вантажівки зі сміттям, яка б доїхала до місця призначення»… Щоправда, меру Львова Садовому ніхто ніяких звинувачень не висував. І справді — а що до всього цього має Садовий? А ви як вважаєте?

Садовий: пообіцяти вчетверте!

Декілька днів тому міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що знову змагатиметься за посаду, хоча ще минулого року він категорично запевнив, що більше на мера балотуватись не буде. Серед причин зміни рішення він назвав необхідність побудувати сміттєпереробний завод.

Схоже, в команді Садового вирішили, що львів’янам можна обіцяти все що завгодно, бо в них коротка пам’ять. Адже Садовий обіцяє впоратися з проблемою львівського сміття вже четвертий раз поспіль. Ще далекого 2006 року, він — тоді ще кандидат на посаду мера — пообіцяв вирішити цю проблему.

І все б могло тривати дуже довго, якби в хід цього дивного протистояння Садового та сміття не втрутилась трагедія — в 2016 році на сміттєзвалищі загинули люди. Це перевернуло весь порядок денний для міської влади, яка зіткнулась із реальністю, на яку не діють обіцянки та заяви.

Мешканці Грибович заблокували сміттєзвалище. Інші райони, які мали свої полігони для твердих побутових відходів (ТПВ), відмовились приймати сміття зі Львова. Львів почав поступово тонути у смітті. Садовий, виявився неспроможним працювати в режимі форс-мажору і почав протистояння з центральною владою, яку звинуватив у “блокаді” міста.

Проблема зі сміттям тривала до того моменту, поки в ситуацію не втрутилась Львівська ОДА, яка забрала в міста повноваження щодо вивезення ТПВ й організувала логістику процесу.

Після зміни влади у 2016 році міська влада повернула собі повноваження щодо вивезення сміття. Здавалось би — жодних перешкод втілити обіцянки в життя в Садового вже немає. Але, сміттєпереробний досі не побудований, хоча Андрій Іванович і обіцяв у 2016 році: якщо за три роки завод не постане, він піде з посади. За такої ситуації бургомістр вирішив використати прийоми політичного айкідо і сам підняв тему побудови сміттєпереробного заводу — запускає піарні ролики про його будівництво.

Очевидно, теперішній очільник міста розраховує знову почати дискусію про сміття і перекинути відповідальність на когось іншого. Але цього разу звинуватити центральну владу буде важче, бо Садовий уникає будь-якої критики Зеленського.

За іронією долі — сміття, яке допомогло Садовому перемогти в 2006 році, може стати тим фактором, який поховає його шанси виграти вибори в 2020 році. Поки що це лише можливість, а щоб побачити, чи стане вона реальністю — залишилось чекати три місяці.

Share.

Leave A Reply