Субота, 3 Червня

Чи можна сповідатись онлайн?

Як звертатися до Бога для прощення  гріхів, чи можна сповідатися без сповідника, телефоном чи електронною поштою? Про це у своєму черговому відео на ютуб-каналі «Християнин чи бандит» міркували і роз’яснювали о. Михайло Димид, греко-католицький священник і викладач УКУ, та його донька, студентка богослов’я Маґдалина Димид.

«Чи знали ви, що є випадки, коли можна отримати прощення гріхів без традиційної сповіді? Якщо ви через якусь серйозну причину не можете особисто приступити до священника, то можете викликати в собі сердечний жаль за гріхи, і Церква вірить, що в такому разі Бог вас простить. Головне, щоб ви тоді знайшли час на розмову з Богом і сказали йому, що жалієте за гріхи, бо таким чином образили його. Тоді як виняток можна причаститися Євхаристії. Іншими словами, Бог є нашим батьком, і якщо є каяття, молитва та обіцянка собі за першої нагоди приступити до священнослужителя до сповіді, то тоді вже настало прощення і на нас спочиває Боже благословення», — проливають світло християнські блогери.

І тут постає логічне питання: а чому не можна остаточно сповідатися телефоном чи електронною поштою? – запитують автори і тут же відповідають: «Сучасні засоби комунікації прекрасні, але Церква ще не вважає, що вони настільки безпечні, щоб ніхто ніколи не довідався про наші гріхи. Ми знаємо, що Гугл, Фейсбук та інші компанії завжди моніторять усе, що відбувається в інтернеті, також існують різні підтверджені випадки підслуховування мобільних операторів. Тому так чи інакше для збереження тайни сповіді мусить бути захищений канал, особиста зустріч. Секрет сповіді є дуже важливий, навіть якщо ти прийшов зі списком своїх гріхів на папері чи телефоні,то священник тобі пригадує, щоб ти обов’язково його спалив чи стер. Через суспільні мережі священники можуть нам допомогти доброю порадою прямувати до покаяння, ретельно підготуватися до сповіді, але не більше».

Ми також віримо, що для остаточного примирення з Богом і спільнотою потрібна особиста присутність. Це як не можна провести медичну інтервенцію онлайн, — переконані автори.

Адже є п’ять головних умов доброї сповіді, — наголошують о. Михайло та Маргарита Димиди, — іспит совісті, жаль за гріхи, постанова виправитися, власне зустріч зі священником і покута. Але суть сповіді — помиритися з Богом, налагодити з Ним стосунки. Акт жалю за гріхи — це не є формальне «Боже, вибач», а глибинне розуміння, що я образив самого Бога. Бо не людина вирішує, де є межа між добром і злом, а Бог, — наголошують блогери.

Share.

Leave A Reply