Середа, 7 Червня

Чи потрібна Львову ялинка?

Тиждень у Львові (та й не тільки) пройшов у дискусії про те, чи потрібно у місті встановлювати новорічну красуню. У мерії кажуть, що остаточного рішення ще не прийняли, тож вирішили погратись у демократію та спитати думку львів’ян. Запустили навіть опитуванні на сайті, що належить дружині мера Львова Андрія Садового. Згодом хайп на темі вирішили зловити й інші ЗМІ.

«Українські міста вирішують, чи доречно цього року встановлювати святкові ялинки та інші атрибути святкувань Нового року і Різдва. У Києві вже розробили дизайн головної ялинки країни, але керівництво міста ще не прийняло остаточне рішення щодо формату святкування зимових свят.

Не встановлювати святкову ялинку вирішили у Чернігові, Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирі, Ніжині. Натомість деякі українські міста, наприклад Кременчук та Ірпінь, все ж таки прийняли рішення встановлювати новорічні ялинки і вже ведуть підготовку.

Більшість українських міст, зважаючи на ситуацію в країні, все ще не певні, чи потрібна святкова ялинка та ілюмінація до зимових свят. Так, у Львові ще поки немає остаточного рішення, чи встановлять традиційно ялинку перед Оперним театром та чи відкриють цього року різдвяний ярмарок», – писало видання Захід.нет.

Фото Євгенія Кравса (з архіву)

Думка львів’ян очікувано розділилась. Як слушно зауважив хтось у фейсбуці, це саме та тема, де ще немає проблеми, а срач і вина Львівської міської ради точно буде. Так це чи ні – побачимо. Або ж Садовий просто грається в демократію та вирішив поцікавитись думкою громади.

Опитані «Ратушою» депутати Львівської міськради схиляються саме до такої думки. До речі, частина коментарів у фейсбуці – так само. Якщо їх проаналізувати, то висновок напрошується лише один: львів’яни за встановлення ялинки, але проти встановлення Різдвяного ярмарку Садового. Мовляв, красуня потрібна, Новий рік ніхто не скасовував, відчуття свята має бути, адже поганих новин за цей рік і так було достатньо.

А от Різдвяний ярмарок Садового, де збираються і доганяються ті, хто не встиг це зробити у численних кафе та барах, справді можна не відкривати.

Чи погодиться на такий варіант Садовий? Ну є великі сумніви…

Олег ДОВГАНИК, головний редактор ІВ «Четверта студія»

Share.

Leave A Reply