Субота, 3 Червня

Дефолт у Львові?

У середу, 7 квітня, під час засідання комісії в режимі зум-конференції ЛМР з питань фінансів та планування бюджету керівник департаменту фінансової політики Львівської міської ради Олег Іщук заявив, що Львів шаленими темпами рухається до дефолту, інформує «Леополіс ньюз». Відео з коментарем Іщука оприлюднено на сторінці Мар’яни Куц у фейсбуці.

«21 червня ми повинні віддати 440 мільйонів Ощадбанку в Києві за наші запозичення. На сьогодні, за моїми підрахунками, не вистачає більш ніж 200 млн. Таким чином, я повністю припиняю всі видатки з бюджету розвитку для того, щоб запобігти дефолту, який нам грозить божевільними темпами. Ми прийняли бюджет розвитку у 850 млн. За перший квартал надійшло 4 %. Я повітрям фінансувати не можу», — заявив Олег Іщук під час засідання комісії. Нагадаємо, бюджет розвитку наповнюється за рахунок надходжень від продажу комунального майна (приміщень) та землі. Окрім невиконання бюджету розвитку, Львів не виконав бюджет за І квартал ц.р. і за доходами загального фонду. За квартального плану в 1 млрд 993 млн 807,6 тис. грн недоїмка становить 35 млн 979,8 тис. грн. Із 73 ОТГ Львівської області не виконали план першого кварталу за доходами загального фонду 19 ОТГ.

Депутатка Львівської міської ради від фракції «Варта», голова бюджетної комісії Наталія Шелестак на своїй фейсбук-сторінці так висловилася щодо ситуаціїї: «Пан Іщук на бюджетній комісії заявив, що Львів на грані дефолту! Сьогодні мені дзвонять журналісти і питають, чи це так. Я не знаю! Доступу до інформації щодо рахунків жоден депутат не має! Звичайно, ми будемо робити відповідні запити і з’ясовувати ситуацію… Але я переконана, що місто не зупинити і всі негаразди ми переживемо гідно. Можливо, змушені будемо якісь проєкти перенести…».

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply