Неділя, 4 Червня

Демонтаж як вандалізм

Цінні елементи з даху будинку на вул. Гнатюка, 5 опинилися на тротуарі. Мешканці, яким болить спадщина Львова, їх сфотографували і розмістили у фейсбуку. Заступник міського голови Львова традиційно подякував за привернення уваги і пообіцяв з’ясувати, в чому річ.

Обіцянку чиновник виконав і повідомив, що львівське комунальне підприємство демонтовувало аварійний елемент з даху будинку на вул. Гнатюка, 5, проте демонтажу не підлягали цінні елементи будинку. «Натомість на фото чітко видно, що серед елементів є цінні частини даху і карнизу», — закцентував пан Москаленко. Всі елементи передадуть в Управління охорони історичного середовища та повернуть під час реставрації будинку, запевнив чиновник. Він також пообіцяв, що стосовно цього випадку проведуть службове розслідування, а на виконком винесуть новий порядок дій у таких ситуаціях, коли є загроза падіння цінних елементів з даху історичного будинку.

Користувачі фейсбуку коментували таку діяльність міської ради з гіркотою та іронією. Адже цінні архітектурні елементи на вулицях Львова уже не вперше знаходять не чиновники, а уважні та небайдужі мешканці. Так само як не вперше «демонтаж» у виконанні львівських комунальників швидше скидається на вандалізм. І не вперше влада діє навздогін, після виникнення проблеми, а не на випередження, щоб запобігти їй.

У коментарях також зазначають, що порядок дій розробити замало, бо «вже є рішення виконкому про вимоги щодо реконструкції / ремонту вулиць». Інша річ, наскільки цих документів дотримуються чи стежать за їхнім дотриманням. «Я ще 7 серпня написав п. Москаленкові про роботи на Гнатюка…. І що???? Знову «дякую, дуже дякую…», — зазначив архітектор Василь Петрик.

Н. Д.

Share.

Leave A Reply