Вівторок, 30 Травня

Досить обіцяти, почніть діяти!

У Варшаві 25 березня відбулась мирна акція на підтримку України. Вона пройшла під гаслом Stop promising, start acting! («Досить обіцяти, почніть діяти!»). У заході взяли участь 4 тисячі людей, повідомляють організатори, пише «УП».

  Учасники опустилися на землю пам’яті жертв серед цивільного населення. Кількість українців, які гинуть через війну, продовжує збільшуватися. Тому учасники мітингу своїми діями ще раз підкреслили необхідність закриття неба.

Акцію провели в день прибуття в Польщу президента США Джо Байдена з дводенним візитом. Українці провели цю акцію, щоб закликати  американського політика дотримуватися обіцянок. “Поки західні лідери радяться, зважують, дають обіцянки, записують нові яскраві промови, Україна щогодини втрачає своїх найкращих людей. Мета акції — змусити американського президента дотримуватися слова і поставити Україні всю необхідну зброю для захисту нашого неба, ППО, літаки, щоб українці перестали вмирати під обстрілами та бомбардуваннями”, — зазначила організаторка акції Дарія Калинюк.

Вона додала, що українці також вимагають посилення санкцій та повного нафтогазового ембарго ЄС проти Росії. “Досить обіцяти, почніть діяти!”: у Брюсселі сотні людей лягли на землю в пам’ять про загиблих жителів Маріуполя.

“Мирній Європі усвідомити масштаб українського горя дуже важко. Тож ми попросили учасників акції лягти на землю і згадати кожного, хто загинув. І це море людей, яке уособлює собою жертв, було дуже трагічним і промовляючим”?, – кажуть організатори акції Дарія Калинюк та Ярослава Гресь.

“За даними ООН на 23 березня, від агресії Росії проти України загинули 1035 цивільних людей. Насправді цифри значно більші”, – кажуть організатори перформансу. За даними комунальних служб, у Маріуполі поховали близько 5 тисяч людей у братніх могилах, однак бойові дії та обстріли у місті не вщухають, тому з кожним днем ховати загиблих все складніше.

Організаторки зазначають, що проводитимуть її в інших містах Європи та США. Але кількість учасників буде пропорційно збільшуватися до втрат в Україні.

Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply