П’ятниця, 31 Березня

Ех, раз, іще раз!

Ще одна гаряча лінія за два мільйони

У Львівській міській раді пропонують створити ще одну гарячу лінію, паралельно із наявною 1580, — тільки медичного спрямування.

Йдеться про нову Міську інформативно-комунікаційну програму бюджетних витрат «Запитай у лікаря» на 2021-2022 роки. Цю пропозицію від чиновників міськради нині розглядають під час засідань депутатських комісій, а потім її винесуть на розгляд сесії. Про це розповіла ЗМІ членкиня комісії охорони здоров’я та соціального захисту Львівської міської ради, депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Оксана Маруняк.

«Виглядає все красиво, але це схоже на бутафорію. Мета програми — покращити комунікацію між мешканцями міста та виконавцями програми. Виконавці — це Управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики, управління інформаційних послуг департаменту адміністративних послуг ЛМР та Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова. Цікаво, що програма передбачає гарячу лінію лише для лікарні швидкої допомоги, про інші лікарні Львова не йдеться. Тобто потенційні пацієнти інших медзакладів повинні дзвонити у КЛШМД, а там їх або залишать собі, або перескерують до їхнього сімейного лікаря чи до іншого медзакладу», — розповіла депутатка.

У зв’язку з медичною реформою в Україні відбувається конкуренція між медичними закладами, вони борються за пацієнта. Проте, за словами Оксани Маруняк, чомусь лише улюблениці мерії — Лікарні швидкої медичної допомоги — цю боротьбу має спонсорувати міський бюджет.

«Себто пацієнти, маючи єдиний медичний номер 103, номери телефонів у різні лікарні міста і номери до своїх сімейних лікарів, мають тепер дзвонити на нову гарячу лінію Львова, якщо їх болить голова, наприклад. В той же час дзвінки щодо невідкладної допомоги надалі прийматимуть на номері 103, сімейні лікарі, як комунікували зі своїми пацієнтами, так і комунікуватимуть.

З нової гарячої лінії пацієнтів усе одно скеровуватимуть до їхніх сімейних лікарів чи інших вузькопрофільних лікарів. Діє гаряча лінія міста Львова 1580, там є категорія «отримати медичну консультацію». Дзвінки з таким запитом вже і так скеровують у Лікарню швидкої допомоги. Тобто нині місто і так фінансує гарячу лінію 1580, платить зарплати операторам, все працює. Але в мерії та керівництві КЛШМД надумали виокремити цю функцію в нову гарячу лінію за 1,8 мільйона гривень», — додала Оксана Маруняк.

Вона наголосила, що нова гаряча лінія матиме новий номер телефону, який потрібно буде написати на біґбордах і рекламувати також коштом львів’ян.

«І все б нічого, але борги лікарні швидкої медичної допомоги обчислюються мільйонами гривень. Місто також у боргах, через коронавірус і зупинку роботи підприємств міська казна недоотримала багато коштів. Бюджет розвитку ми маємо цьогоріч 4 мільярди, і чи не увесь він — це буде віддавання боргів за виконані робити та за відсотки по кредитах. Тому тепер треба економити і змобілізовувати внутрішні ресурси — аукціони на комунальне майно, землі, перекредитування на менші відсотки, тощо. І замість того, щоб відкинути у цей непростий для міста час всілякі захцянки, мерія і наближені топменеджери продукують все нові статті витрат. Доцільність нової гарячої лінії для Львова — під питанням, а от для піару окремих директорів лікарень це прекрасний інструмент», — запевнила Оксана Маруняк.

Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply