Субота, 3 Червня

Електронна черга на кордоні

Від сьогодні, 12 грудня, у першому пункті пропуску запрацює електронна черга перетину кордону для вантажівок. Йдеться про ПП «Ягодин – Дорогуськ», що у Волинській області. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм. Сервіс буде безкоштовним. Жодної плати за користування системою стягуватись не буде, пише «Твоє місто».

Електронна черга працюватиме у відкритому режимі. Водії зможуть реєструватись, записуватись в електронну чергу та отримувати інформацію про орієнтовний час перетину кордону у будь-якій локації, без прив’язки до сервісних зон. Стежити за проходженням черги можна буде у відкритому режимі на сайті системи.

Як пояснюють в Міністерстві інфраструктури України, заїжджати до сервісної зони водіям буде необов’язково. Де і як очікувати проїзду через кордон, перевізник обирає самостійно, а система сповіщатиме автоматично телефоном, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску. У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь.

Як зареєструватися? Починаючи з понеділка, 12 грудня, зареєструватись в електронну чергу перетину кордону можна на сайті. Також для користувачів «єЧерги» працюватиме гаряча лінія за номером +38 (044) 334 4304.

Додамо, що спочатку система працюватиме лише в одному пункті пропуску. Після випробувань та вдосконалення її мають масштабувати на всі. Згодом розробники також планують створити спеціальний додаток, функціонал якого постійно розширюватимуть.

Нагадаємо, що ще у 2020 році планували скасувати «живу чергу», зокрема у пункті пропуску «Краківець» і натомість запустити електронну. Цей проєкт мав стати першим пілотним в Україні. Детальніше, що змінить електронна черга, читайте в матеріалі Tvoemisto.tv. Водночас у ПП «Краковець» на 40% збільшили пропускну здатність для вантажівок, відкрили там новий термінал для легкових авто та автобусів. Модернізували ПП в межах пілотного проєкту «Відкритий кордон».

Share.

Leave A Reply