Понеділок, 20 Березня

Фестиваль «ТуСтань!»

   На території скельного Державного історико-культурного заповідника «Тустань» біля села Урич 2 — 8 серпня пройшов один із головних фестивалів літа на Львівщині — «ТуСтань!». Відновлений після річної перерви пов’язаної епідемією ковіду, цьогорічний фест тривав у зміненому форматі упродовж тижня та об’єднав реконструкторів та поціновувачів Середньовіччя з усієї України. Організатори прагнуть зберегти українську культурну спадщину і передати її нащадкам. На території фестивалю для гостей у відкритому середньовічному таборі відбувалися різноманітні майстер-класи від ремісників — гончарів, текстильників, столярів, ливарників, ковалів, чинбарів (обробка шкіри). Вони презентували повний цикл виготовлення виробів за технологіями, які використовувалися в Середньовіччі. Учасник гурту «Хорея Козацька» Данило Перцов демонстрував середньовічні музичні інструменти, грав на них, створюючи атмосферу Середньовіччя.

  Змінивши формат проведення фестивалю, організатори і працівники музею зробили його більш інтерактивним, залучили відвідувачів до активної участі в акціях: намагаються показати, що такий формат — невіддільна частина музею, а особливо заповідника. Чимало уваги на фестивалі присвячено військовій справі Середніх віків — можна було взяти участь у кінній лицарській програмі, побачити парні поєдинки, бугурти (групові битви затупленою зброєю на лицарському турнірі), Тустанський лицарський турнір від клубу реконструкторів «Чорна Галич» і штурм фортеці із використанням відповідної зброї. Новинка фестивалю — реконструкція сцени за історичними джерелами «Середньовічний суд».

   У програмі також: майстер-класи з середньовічних танців, майстерня співу від етногурту «Жива», виступ гурту «Хорея Козацька», окрема програма для дітей — казкова фортеця з іграми й анімацією. Відвідувачі фестивалю мали змогу почастуватися специфічними наїдками, приготованими за стародавніми рецептами.

Share.

Leave A Reply