П’ятниця, 29 Березня

Фірма з Полтави сфальсифікувала розмір озера у Снопківському парку?

Управління екології та природних ресурсів ЛМР скерувало зауваження до ДП «Укрнаукагеоцентр», яке, згідно з підписаною угодою,  розробляло паспорт водойми в Снопківському парку, а також виміряло ще 53 водойми. Чиновники просять фірму зробити повторний замір та уточнити площу озера.

Керівниця управління Олександра Сладкова наголосила, що некоректно визначена площа озера може дозволити забудовнику втрутитись у 25-метрову прибережно-захисну смугу, що поставить під загрозу майбутнє озера, — пише Dailylviv.com.  «Вже кілька років мешканці району вул. Кримської не мають спокою. Їх і одне з наймальовничіших озер Львова може розділити «стіна» з чотирьох зблокованих двоповерхових будинків. А головне, втручання в 25-метрову прибережно-захисну смугу ставить під загрозу майбутнє озера. Справа застрягла в судах, адже на ділянці, де в принципі мав би бути по містобудівній ситуації один однородинний будинок з великим ґанком, тулять 4 зблоковані (що по суті є багатоквартирним будинком), користуючись дірами в законодавстві.

(…) Минулого тижня мені в паніці подзвонив один з мешканців Кримської, що в суді по забудові забудовник надав копію паспорта, отриманого раніше, ніж ми від Басейнового управління. І там озеро сильно зменшено, — вже до 0,08 га. А мешканці робили заміри площі поверхні як 0,14 га. В паспорті чомусь ж вказується 0,14 га і більша пляма як форсований рівень, а нормальний — це, на думку розробників паспорта, 0,08 га. Менша площа — межі озера відсуваються далі від плями забудови, і вже потрібні забудовнику 25 метрів до будови є!», — розповіла Олександра Сладкова.

«Ми приймемо і оплатимо лише паспорт, що відповідатиме дійсній ситуації», — озвучує чиновниця позицію очолюваного нею управління екології.

Розробник міг і просто помилитись, можливо, він керувався площею, зазначеною в паспорті 2012 року — припускає посадовиця. Там площа озера становила 0,07 га. Тоді озеро було вкрай захаращене. Кілька років тому мешканці об’єдналися і почистили озеро, оновили систему переливу. Теоретично, це могло збільшити озеро практично в два рази. Але немає проблеми переміряти озеро декілька разів, щоб встановити істину, — вважає керівниця управління.

Анатолій Павелко, юрист з питань екології та охорони навколишнього середовища, на запитання, чи можливі такі похибки в розмірах озера, прокоментував «Ратуші»: «Основне питання в цьому конфлікті — це розмір прибережно-захисної смуги. Річ у тім, що прибережно-захисна смуга навколо водних об’єктів встановлюється від так званого урізу води, тобто краю води. Але Водний кодекс України чітко зазначає, що вона відмірюється не в будь-який час, а від найвищого рівня води. Як правило, в Україні це весна. Буває, що найвища водність характерна, коли ми влітку маємо зливові опади. Осінь і зима — це період найнижчої водності. Тому розробник такої документації має чітко дотримуватись замірів, які в нас відбуваються у період найвищої водності кожного водного об’єкта — це стосується річок, ставків, озер тощо. З того, що ми бачимо, виглядає все так, що заміри проводилися не у період найвищої водності, тому площа цієї водойми, найімовірніше, штучно, була занижена.

Наскільки мені відомо, згадане озеро має штучне регулювання — можна збільшувати чи зменшувати площу його дзеркала за допомогою певних гідротехнічних заходів. Тому, мені здається, була така відмінність. Але, відповідаючи на Ваше запитання, — так, можливі такі зміни в розмірах озера. Практично для всіх водойм Львова, за рідкісним винятком, характерні значні коливання площі водного дзеркала. особливо в мілких водоймах на території Львова — вони, буває, вдвічі-втричі змінюють свою площу. А міряти потрібно від максимальної площі», — наголошує фахівець.

Світлана ПАВЛИШИН

Share.

Leave A Reply