П’ятниця, 31 Березня

Газ — тариф, що вб’є бізнес?

Українські газопостачальні компанії опублікували ціни на газ на вересень 2021 року. Місячні ціни зросли — про це свідчать розцінки, які 27 серпня з’явилися на сайтах компаній, повідомляє «Кореспондент».

У деяких компаній ціни на газ наблизилися до 20 грн за кубометр — наприклад, «Київгазенерджи» продає газ по 19,80 гривні за кубометр проти серпневої ціни в 15,76 грн за кубометр. «Черкаси газзбут» встановив ціну в 16,76 грн, а «Умань газзбут» — 16,78 грн за 1 куб. м.

Зазначають також, що багато компаній узагалі відмовилися від місячного тарифу та опублікували тільки річні пропозиції, наприклад, мережа компаній «Твій Газзбут» і ДК «Нафтогаз України».

Нагадаємо, раніше стало відомо, що тарифи на газ у 2021 році взимку можуть різко зрости — відразу на 40-70 %. Причина — в примусовому підвищенні ціни, яке ініціював НАК «Нафтогаз України».

   Своєю чергою, економіст Ігор Лисий у коментарі «Ратуші» зазначив, що є місячна ціна і річна ціна. «Річні ціни залишились незмінними, і вони не залежать від змін на ринку, а от місячна ціна залежить від вартості на ринку. Нині сильно зросли ціни на газ в Європі, а в нас ціна формується за принципом: ціна на кордоні України + ціна за транспортування. Тож ціни на ринку ростуть — і в Україні ростуть. Ціни намагався стримати способом певного такого «ручного регулювання» Кабінет Міністрів, але це йде врозріз із політикою наших взаємин з МВФ, який вимагає вільного ціноутворення вартості газу. Тому ми намагаємося повернутися до цього вільного ціноутворення. Якщо тепер укладати угоди за помісячним тарифом, то ціни будуть зростати. Детальніше: якщо купувати газ пакетом на рік, то ціна буде нижча, якщо ж купувати місячний пакет, то це близько 20 грн за м3», — пояснює експерт.

Можна не сумніватися, що такі ціни на газ відразу ж вплинуть на ціну комунальних послуг, литва, всієї і продукції і на різкий загальний стрибок цін в Україні. Попри падіння цін, які обіцяла зелена влада.

Христина СЛЮСАРЧУК

Електроенергія в Україні подорожчала двічі за рік

За останній рік ціна електроенергії в Україні на ринку «на добу наперед» зросла на 53,5 %, а на внутрішньодобовому ринку — у 2,5 раза, повідомило державне підприємство Оператор ринку.

«Середньозважена ціна купівлі-продажу електричної енергії на РДН за серпень 2021 року становить 2 034,63 грн/МВт год. (без ПДВ). Це на 37,99 % вище, ніж липнева ціна, і на 53,52 % вище, ніж ціна за серпень 2020 року. На внутрішньодобовому ринку середньозважена ціна акцептованої у серпні електроенергії становить 2 976,69 грн/МВт год. (без ПДВ). Це на 70,54 % вище,  порівняно з липнем 2021 року. Якщо порівнювати з серпнем минулого року, середньозважена ціна на ВДР збільшилася в 2,5 раза»

Share.

Leave A Reply