Неділя, 4 Червня

Геть премії зірковим чиновникам міськради!

На сайті місцевих петицій зареєстрували пропозицію скасувати 200 % — 400 % премії для працівників Львівської міськради та закладений преміальний бюджет на 2021 рік близько 260 млн грн. Відповідну петицію, яку зареєструвала Юлія Найчук 9 грудня, підтримали уже 228 осіб із 500 потрібних.

«Скасувати 200 % — 400 % премії для працівників Львівської міськради та закладений преміальний бюджет на 2021 рік близько 260 млн грн, що становить понад третину всього фонду оплати праці, скерувати ці «незайві» кошти у сфери, де необхідне фінансування, або зберегти на балансі міста для подальшого цільового використання у теперішній час ескалацій військових конфліктів на Сході України та пандемії», — йдеться у петиції.

   Чи є доцільність у такому преміюванні чиновників та яка б мала бути практика із нарахування заробітної плати працівникам мерії, «Ратуша» запитала у Тетяни Шевченко — депутатки Львівської міськради від «Європейської Солідарності». «Оклади в працівників бюджетної сфери насправді не є високі, близько 7 тисяч гривень. Це загальноприйнята практика, і я вважаю, вона неправильна взагалі, коли заробітну плату піднімають різного роду надбавками. Для прикладу, оклад 7 тис. грн, плюс 30 % за інтенсивність, плюс 10 % за вислугу років, плюс 20 % за складність і плюс премія. Здебільшого прості працівники не отримують надто високих зарплат та мають поріг премії, більше, аніж 200 % їм не дадуть. Інше питання, що керівник може дати, може не дати премію, і це не тільки за результатами роботи. Ти можеш подобатись чи не подобатись керівнику і таким чином отримати чи не отримати премію. А 400 % заробляють зірки у Львівській міській раді, які мають найвищі оклади, надбавки, ранги тощо плюс 400 %. Звідси ми маємо такі заробітки в заступників, радників, омбудсменів. Я цілком згодна з обуренням мешканців міста. Окрім того, є ще структура і кількість персоналу. 15 років тому було близько 1000 працівників, а тепер близько 2000, яких розплодили, як двійників, майже на кожне управління, департамент. Зверніть увагу, всюди є директор чи керівник, заступник, щонайменше 3-4 бухгалтери, начальники відділів, їхніх заступників і так далі. Це основна найзатратніша частина, на яку неефективно витрачається частина бюджету. Впевнена, якби це був приватний бізнес, то можливо, премії по 400 % і були б, але не за такої кількості структур та чисельності. Окрім того, такі премії були б справді за високі та якісні показники, які можна виміряти й порахувати», — пояснює депутатка.

Підготувала Христина СЛЮСАРЧУК

Share.

Leave A Reply