Четвер, 23 Березня

«Голодна туса» блогерів

у День пам’яті жертв Голодоморів

«Коли немає етичного вибору, прекрасно діє бабло і тиск!».

Дві цитати

   «Наскільки швидко піднялась ця тема в інтернеті і наскільки швидко всі стали суперправильними. Тобто всі 27 листопада не дивились телебачення, не ходили в ресторани, не співали, не слухали музику. Прямо всі 27 числа сумували цілий день? І всі знали про це число наперед? Всі думали тільки про це число? 27 листопада — мій день народження! І я святкую свій день! Я не обирав день, коли мені народитись. І я святкую його так, як захочу!» (інстаграм-блогер Олександр Заліско 28 листопада, наступного дня після вечірки в Будинку вчених у День пам’яті жертв Голодоморів).

   «Усе б нічого, але на цей день цьогоріч припав День пам’яті жертв Голодоморів. Мало хто знає. Навіть з тих, хто пише гнівні коментарі. Я і сам, з соромом признаюся, не знав. Раніше цей день одночасно не припадав з моїм днем народження. Ніхто з гостей не мав на меті образити почуття людей. Але це відбулося — необдумано і ненавмисне. Я визнаю. Я не політик, я блогер. Затупив, визнаю! Приймаю наслідки своїх дій. За дві доби мене позбавлено фактично всіх джерел доходу, найбільші національні бренди розірвали угоду і відмовились від співпраці. Це для мене величезний удар. Щиро прошу вибачення в людей, чиї почуття та патріотичні цінності я ненароком і ненавмисне образив» (Олександр Заліско 30 листопада, після того, як провідні бренди відмовилися з ним співпрацювати).

«Голодна блогерська туса»

   У Львові в День вшанування пам’яті жертв Голодоморів інстаграм-блогери влаштували вечірку в сексі-стилі із натяками на БДСМ, пише «Еспресо.Захід». Свій день народження святкував блогер із Чернівців Олександр Заліско. Відбулася вечірка у Будинку вчених, що на вулиці Листопадового Чину. Власник будівлі — Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України.

Активіст Сергій Стерненко у своєму спецпроєкті на ютуб-каналі закцентував, що серед подарунків уродиннику — квиток на концерт російського гумориста Павла Волі, який жартував про окупацію Криму і казав, що Росія може до себе і Маямі приєднати, передає «Еспресо.Захід».

Ведучий вечірки Володимир Остапчук у своїх сторіз опублікував фото святкового столу, яке підписав «голодна блогерська туса». Саме цей підпис насамперед обурив соцмережі та громадськість. Ведучий попросив вибачення теж уже після того, як великі українські та міжнародні компанії заявили, що не співпрацюватимуть із блогерами, які брали участь у вечірці.

«Самому складно пояснити, як я міг не подумати, який це день і скільки болю та смутку за ним стоїть… Я розумію, що це мене не виправдовує. Я не можу повернутися в минулу суботу й змінити свій вчинок, але можу вибачитись за нього», — написав Остапчук. Він також переконує, що підпис «голодна блогерська туса» з’явився після того, як гостям довго не виносили їжу, і не пов’язаний з Днем пам’яті жертв Голодоморів.

Шабаш у Будинку вчених, або Відречення брендів

У соцмережах закликали бойкотувати блогерів із «голодної вечірки», низка великих компаній, зокрема «Метро», «Ашан», «Нова пошта», «Юск», «Філіпс», «Київстар» та інші, заявили, що припинять із ними співпрацю. Поліція Львівщини повідомила, що склала протокол за порушення карантинних обмежень на 29-річного організатора вечірки за ч.1 ст.44-3 КУпАП, що передбачає штраф від 17 до 34 тис. грн. Протокол розглядатиме суд. Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) вирішила призупинити діяльність Будинку вчених за карантинні порушення.

Заступник директора Будинку вчених Василь Мастикаш розповів «Захід.нет», що організовувала святкування дня народження блогера з Чернівців Олександра Заліска агенція-посередник, де його запевнили, що має відбутися святкування «звичайного дня народження». Будуть присутні близько 40 осіб — усі будуть вакциновані або ж матимуть негативні ПЛР-тести, як вимагають обмеження «червоної зони». Насправді ж на святі було понад 100 людей.

За словами Мастикаша, організатори вечірки заплатили за сім годин оренди зали — з 18:00 до 01:00, проте вартість оренди відмовився назвати, покликаючись на комерційну таємницю. За словами голови Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Марії Яцейко, затверджена орендна плата становить 4000 грн/год., але вона теж відмовилась назвати сплачену блогерами вартість.

Василь Мастикаш визнав, що здаючи приміщення в оренду, керівництво Будинку вчених не врахувало, що вечірка запланована на День пам’яті жертв Голодоморів, адже угоду, за його словами, підписували приблизно за місяць до події.

Підготувала Наталя ДУДКО

Share.

Leave A Reply