Гуцульська розколяда з Криворівні долинула аж до Львова
«Від Різдва й до Йордана — час колядницький», — кажуть гуцули. А ще — правдива коляда починається у Криворівні на Різдво, а… закінчується у львівському Домі Франка!». Так стверджує директор Музею Франка Богдан Тихолоз.
Тож уже традиційно в саду львівського музею «Дім Франка» 30 січня провели розколяду за участі виконавців-гуцулів. Вони привезли гуцульське вітання від Музею Івана Франка в Криворівні Музеєві Івана Франка у Львові. Відбулася Гуцульська розколяда за участі відомого фольклориста, краєзнавця, наукового співробітника Музею Івана Франка у с. Криворівня Василя Зеленчука.
Колись українці колядували від Різдва до Стрітення. Василь Зеленчук змалку записував від старожилів Криворівні давні коляди, вчився їх співати і тепер передає як традицію. Просто неба у музейному саду береза (так у гуцулів прийнято звати старшину колядницького гурту) Зеленчук ознайомлював відвідувачів дійства з автентичними гуцульськими колядами. Львів’яни виявилися вдячними слухачами: з порожньою касою колядники додому не вертатимуться…
Гуцульська коляда є сама по собі дуже особлива. Гуцули використовують свої спеціальні інструменти. У них колядки зовсім інші — інша мелодика і супровід, окрім традиційної скрипки — трембіта та роги. Сподіваємося, що гуцульська коляда Верховинщини невдовзі може стати нематеріальним надбанням культурної спадщини ЮНЕСКО.