Понеділок, 5 Червня

«Гвардія наступу» воює і набирає добровольців

В Україні з початку лютого триває кампанія з набору добровольців у «Гвардію наступу». За офіційними даними, українці вже подали 28 тисяч заявок. Формування бригад триватиме до 1 квітня. Загалом у структурах МВС створюють 8 штурмових бригад, які будуть оснащені новітньою зброєю, технікою, зокрема іноземною. За словами міністра МВС Ігоря Клименка, підрозділи здебільшого сформовані, набирають додатково добровольців, щоб мати резерв на майбутнє.

Пресофіцер бригади «Червона Калина» Микола Коваль під час загальнонаціонального телемарафону зазначив, що штурмові бригади виконуватимуть найважчі завдання: штурм, зачистка, відбиття позицій, повернення всіх земель. Як пише «Вечірній Київ», на часте запитання, чому штурмові бригади створюють на базі МВС, а не в Збройних силах, Микола Коваль відповів: «Під час воєнного стану Національна гвардія, як і прикордонники, й решта військових формувань МВС, підпорядковуються Міністерству оборони й Головнокомандувачу ЗСУ».

Добровольці, які подають анкети на вступ до «Гвардії наступу», мають самі обрати бригаду, у якій хочуть служити. Бригади створюють на базі частин, що вже мають бойовий досвід. До складу формувань входять військові, які брали участь в бойових діях, зокрема в деокупації Київщини, Харківщини, Херсонщини.

Як повідомляв міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, ядро підрозділу будь-якої бригади буде складатися із діючих військовослужбовців та поліцейських, пише «Суспільне».

Які є бригади

Від Національної гвардії України набирають добровольців у шість підрозділів: «Азов», «Буревій», «Спартан», «Рубіж», «Червона калина», «Кара-Даг». По одній бригаді формують Державна прикордонна служба («Сталевий кордон») і Нацполіція (Лють).

Кістяк бригади «Азов» – патріоти, які ще з 2014 року виконували завдання у зоні АТО/ООС, пройшли Іловайськ. У 2022-му – героїчно обороняли нескорений Маріуполь. План азовців на 2023-й – гнати загарбників якнайдалі.

Основа бригади «Буревій» – бійці 1-ї Президентської бригади оперативного призначення, які на початку повномасштабного вторгнення обороняли столицю, а нині тримають Бахмут. Бригада зноситиме ворога на своєму шляху та повертатиме загарбані агресором землі.

«Поєднані духом наступу» – про офіцерів та солдатів 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан». Вони тримали оборону Харкова, разом з підрозділами ЗСУ продовжують боронити Харків та область, частину Луганськоі та Донецької областей.

У складі 4-ї бригади оперативного призначення «Рубіж» є військові, які прийняли бій з російськими десантниками в Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, вели бої за Ірпінь, Рубіжне. Бійці підрозділу чиститимуть українську землю від ворогів.

Кістяк 14-ї бригади оперативного призначення «Червона калина» –  досвідчені військові, які захищали Київщину. Пізніше долучались до бойових дій на Луганщині та Донеччині. Бригада «Червона калина» братиме участь у наступальних операціях на сході України.

15-та бригада оперативного призначення «Кара-Даг» братиме участь у звільненні Півдня – півострова Крим та Херсонщини, під гаслом «Піднімемо прапор на Кримом». «Фундамент» формування – захисники, які боронили Запорізький напрямок.

Тих, хто бажає боронити державний рубіж, запрошують до штурмової бригади «Сталевий кордон». Завдання підрозділу – посилити оборону й захист країни. Основа – військові професіонали, які били противника на Лиманському та Бахмутському напрямках, тримали Азовсталь.

Вольових і вмотивованих чекають у лавах нового воєнізованого підрозділу Нацполіції «Лють». До складу бригади вуже входять поліцейські, загартовані війною. Вони виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському і Донецькому напрямках. Зокрема, у Бучі, Ірпені, Херсоні, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Бахмуті.

Критерії відбору в «Гвардію наступу»

Щоб подати заяву на вступ, кандидати повинні бути громадянами України, мати від 18 до 60 років, не мати судимостей, мати фізичну підготовку. «Основне – вольові, фізичні та моральні цінності. Набираємо добровольців, вмотивованих громадян України, які готові до виконання завдань. У бригаді будуть створені протитанкові та протизенітні підрозділи безпілотної авіації», – каже заступник начальника Південного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України Денис Рижук.

Критерії, за якими людину точно не візьмуть, назвав Ігор Клименко: «Ми відсіємо людину, яка була колись засуджена за скоєння тяжкого злочину. Відсіємо людину, яка має низькі моральні якості. Бо вони впливають на все оточення. Відсіємо того, хто сумнівається. Хто настільки індивідуальний, що не може працювати у колективі».

Як вступити в підрозділ

Перший етап – подання заяви. Зробити це можна у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Також можна подати онлайн заяву на сайті «Гвардії наступу» (storm.mvs.gov.ua). Крім того, охочі також можуть подати анкету в місцях дислокації підрозділів.

Другий етап – кандидатові потрібно пройти військово-лікарську комісію в медичних підрозділах системи МВС, скласти психологічне тестування та певні фізичні нормативи, а після цього пройти відповідне навчання.

«Перший етап підготовки – індивідуальне навчання: вогнева, домедична і тактична підготовка. Другий етап – навчання за фахом і спеціальність, а третій етап – підготовка у складі відділень, взводів і рот. Завдання визначає Генштаб», – розповіла офіцер пресслужби 3-ї бригади оперативного призначення «Спартан» Анастасія Павленко.

За словами Ігоря Клименка, кандидатів вчитимуть тактики, справно володіти зброєю, правильно захищати себе на полі бою і заходів безпеки. Бойовий досвід не входить у перелік обов’язкових пунктів для прийому.

Про що говорять нечасто

Формування бригад активно промотують у ЗМІ та на зовнішній рекламі, нагадує «Новинарня»: «Ці підрозділи мають стати основою ударного кулака під час очікуваного великого наступу українських військ у квітні-травні. Наступу, який може стати вирішальним у цій війні і наблизити перемогу». Водночас, зазначає видання, менше говорять про те, що паралельно в Збройних силах формується значно більше нових бригад, без зайвої реклами. Тоді як бригади «Гвардії наступу» в системі МВС – здебільшого вже наявні підрозділи, які доукомплектовують, доозброюють та навчають. Наприклад, бригада «Рубіж» – колишня 4-та бригада оперативного призначення НГУ імені Героя України сержанта Сергія Михальчука – нині вже бригада швидкого реагування.

Зовсім рідко говорять про те, зазначає «Новинарня», що велика частина запитів до бригад “Гвардії наступу” – прохання діючих військовослужбовців про переведення між підрозділами. А подана заявка на сайті storm.mvs.gov.ua ще не означає, що її автор прийде у війська. Тож певні проблеми з кадровим наповненням існують, і підрозділи кличуть охочих до себе на службу.

Підготувала Наталя БОРИСЛАВСЬКА

Share.

Leave A Reply