Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Великий сміттєвий перерозподіл
Великий сміттєвий перерозподіл

На сесії Львівської облради врешті назвали ділянки, куди вже за кілька років возитимуть міське сміття

Львівську область поділили на 4 кластери (регіональні зони), кожен із яких матиме свого інвестора та свої території для сортувальних заводів і полігонів для захоронення невідсортованого залишку. Як пояснив "Ратуші" заступник голови ЛОДА Володимир Губицький, що й доповідав на сесії обласної ради про нову стратегію поводження з відходами, це зроблено для того, щоб охопити всю без винятку територію області - адже інвестора для вивезення сміття зі Львова знайти неважко (бо ж справа ця прибуткова). 

А от вивозити сміття у селах області далеко не так вигідно, як у густозаселеному обласному центрі. Тож території віддаватимуть "пакетами" - частини прибуткового сміття зі Львова йтимуть лише з маловигідними сільськими та гірськими територіями. Таким чином, "добровільно-примусово", інвестори охоплять усю Львівщину: "Грибовицьке звалище має площу 40 гектарів, а решта несанкціонованих звалищ (а їх в області  671) - мають загальну площу приблизно 600 га. І на цих територіях ми маємо такі ж проблеми, як і в Грибовичах. Тому питання потрібно вирішувати комплексно", - зазначив Володимир Губицький. 

Втім, як підкреслив депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин, таким чином "область вирішила забрати цю "ковдру" з Андрія Івановича Садового, який уже роками не може вирішити проблему зі сміттям".  Адже тепер, якщо поділ на зони таки запрацює, Львів утратить контроль над своїми відходами - львівське сміття, розділене на "паї", йтиме в пакеті з низкою інших територій, а отже, інвестори йтимуть в область, а не домовлятимуться незрозуміло як і незрозуміло з ким (як це було дотепер) у Львівській міськраді. 

Як повідомив Володимир Губицький, згідно з новою схемою, для регіональної  зони (кластера) № 1, куди входитиме Сокальський район - сміття звозитимуть у місто Червоноград  (тут сміттєсортувальна лінія  для побутових відходів практично готова, і впродовж 2012 року її планують запустити).  Для регіональної зони № 2 (сюди має частково входити Львів, а також Бродівський, Буський, Золочівський, Перемишлянський, Пустомитівський, Радехівський та Кам'янко-Буський райони) об'єкт для переробки сміття або його захоронення, можливо, буде розташований у с. Старий Милятин, с. Вербляни чи в місті Буськ, окрім того, сміттєсортувальну лінію можна встановити і на території ТЕЦ-2 у Львові. Кластер № 3 , куди потрапляють Яворівський, Жовківський, Городоцький, Мостиський райони та, знову ж таки частково, Львів від відходів рятуватимуть м. Яворів, село Шаварів, село Старий Яр (територія видобутку сірки), або ж об'єкт переробки чи захоронення сміття розташують біля смт. Шкло (на території збагачувальної фабрики). 

У зоні № 4, до якої належать міста Стрий, Дрогобич, Борислав, Трускавець, Самбір, Моршин та  Новий Розділ, а також Стрийський, Сколівський, Турківський, Старосамбірський, Самбірський, Дрогобицький, Миколаївський  та Жидачівський райони,  об'єкти переробки (захоронення) сміття, імовірно, розмістять у Новому Роздолі - ділянка 50 га, в селі Райлів Стрийського району (17 га ), смт. Великий Любінь Городоцького району  (70 га), с. Болехівці (колишній склад вибухових речовин ) Дрогобицького району (20 га) чи у селі Добряни - територія цементного заводу Миколаївського району. 

Задум про те, щоби охопити вивезенням сміття всю територію області, а не залишати з цим клопотом сам на сам віддалені села та гірські території, і справді видається добрим, втім, є кілька "але". По-перше,  конкретної ділянки - альтернативи Грибовичам, де будуть розташовані полігони для сміття, так і не назвали, хоча мали це зробити (є рішення сесії облради відповідно до якого ділянку мали підшукати до 31 грудня 2011 р). Вкотре все обмежилося лише розмовами, висловленими ідеями і встановленими термінами. 

По-друге, актуальним є питання: чи вдасться переконати місцеві громади погодитися на будівництво полігону в себе "під боком". Адже, як показує європейська практика, полігони для сміття таки можна зробити цивілізовано і так, щоби не зашкодити довкіллю. Втім, щоби переконати місцевих мешканців у своїй сумлінності та щоби таки справді зробити все як треба - доведеться неабияк попрацювати і цілком забути про "відкати" (а це неймовірно важко!). І по-третє: якщо сміття - і справді така золота жила, як про це говорять, то у Львівській міськраді навряд чи так легко погодяться віддати під контроль області такий ласий шматок. Яскравий приклад - навмисне провалені попередні конкурси…

Наталя ГОРБАНЬ

До теми
Як відомо, львівське сміттєзвалище працює поза законом уже не перший рік. Головний державний санітарний лікар Львівської області виніс постанову про закриття звалища з 01.04 2004 року. Ця постанова набула чинності з 01.01. 2006 року. Тобто від цієї дати сміттєзвалище у Грибовичах діє НЕЗАКОННО! Кореспондент "Ратуші" вирішила з'ясувати, як так трапилося, що правоохоронні органи стільки років (з 2006-го до сьогодні) не помічають порушення закону, тож звернулася з відповідним запитом до прокуратури Львівської області.  

"За фактом невиконання директором ЛКП "Збиранка" Горбалем Б.М. постанови головного державного санітарного лікаря Львівської області № 119/01 від 25.11.2003 року про застосування адміністративно запобіжних заходів за порушення санітарного законодавства, а саме: припинення експлуатації Львівського полігону твердих побутових відходів  з 01.04.2003 року прокуратура м. Львова прийняла рішення відмовити в порушенні кримінальної справи відносно директора ЛКП "Збиранка" Горбаля Б.М. у зв'язку з відсутністю в його діях ознак складу злочинів, передбачених ст.ст. 364, 367 КК України (зловживання владою або службовим становищем та службова недбалість. - Авт.)", - повідомили в прокуратурі. 
Цікава позиція - за те, що львівське звалище не закривають та не рекультивують, проводили перевірку діяльності директора ЛКП "Збиранка", який цілком і повністю залежить від міської ради: ані коштів на рекультивацію звалища шукати не може, ані тим більше, нової ділянки не підбере. З таким же успіхом у прокуратурі могли б перевірити і шофера Петю, який щодня возить на звалище львівське сміття, або ж двірничку Ганю, яка те сміття викидає. Але відписка є - про "потужну роботу" прокуратура прозвітувала! 
 Опубліковано : 15.12.11 | Переглядів : 1624

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама