Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Ніна Резніченко: враження й експерименти
Ніна Резніченко: враження й експерименти

У мистецькому середовищі Львова популярним є запитання, хто з подружжя художників — Сергія та Ніни Резніченків — кому більше до вподоби, розповіла куратор галереї “Зелена канапа” Олеся Домарадзька під час відкриття персональної виставки (другої в цій виставковій залі) Ніни Резніченко “Муар”. 

І додала, що її більше приваблює живопис Ніни, з його вишуканою, цікавою кольоровою гамою, з притаманною полотнам делікатністю, але без жіночого дріботіння, надмірного заглиблення в деталі.

Портрети, пейзажі, натюрморти, абстрактні композиції (які дуже часто мають прості “невибагливі” назви — “Пейзаж”, “Квіти”, “Композиція”) художниця передає крізь призму кольору, його плавні переходи або контрасти. “Коли дивишся на її роботи, можна побачити, скажімо, квіти, а якщо абстрагуватися — площини, переливи... Бо загалом не так важливо, що Ніна малює, а те, як поєднує фактури, світло і тінь. І це поєднання — магічне. Для львівської малярської школи, ще з часів Романа Сельського, притаманна перевага декоративності, а Ніну Резніченко вирізняє експресивність, і в неї вона — на межі з абстракцією”, — зазначає Олеся Домарадзька.

Щодо назви виставки, то, як ідеться в анотації, “муар (франц. moire) — цупка шовкова тканина з розводами, що переливаються на світлі різними відтінками кольору. На витончений муар перетворює грубе полотно художниця. Експресивне місиво з тонких фактур та грубих мазків запашної олійної фарби перетворює на еталон нетривкої і тендітної краси натури, на світло і тінь, квіти і воду, вишукані, романтичні жіночі образи”.

Різні за жанром роботи мисткині, як розповіла вона “Ратуші”, об’єднує експеримент, а також спроба робити живопис з приводу чогось — з приводу пейзажу, натюрморту, портрета: “У творенні мистецтва мають спрацьовувати враження, а не натуралістичні моменти. Скажімо, подорожі впливають не безпосередньо, а через враження, які колись заклалися і тепер раптово виринають”.

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 08.04.10 | Переглядів : 2560

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама