Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Львівська сецесія Альфонса Мухи
Львівська сецесія Альфонса Мухи

Виставка плакатів видатного сецесійного художника Альфонса Мухи в Музеї етнографії неабияк зацікавила і туристів, і львів’ян. Особливим бонусом для нас є те, що сформована понад 100 років тому колекція майже 30 робіт — з фондів графіки Львівського музею етнографії. Ця колекція плакатів — найбільша в Європі й не має аналогів навіть на батьківщині художника, стверджують фахівці.


Чех із походження, Альфонс Марія Муха як митець прославився у Франції (виставку експонують до 30 квітня в межах Французької весни у Львові). У цій країні навіть виникло поняття “жінки Мухи” (“La Femme Muchas”) — розкішні, чуттєві, витончені, їх тиражували на плакатах, листівках, гральних картах, а стиль, у якому він працював, називали “стилем Мухи”.

Знаковою для Альфонса Мухи була зустріч з видатною драматичною актрисою Сарою Бернар, якій сподобалися театральні плакати невідомого тоді художника, і вона запропонувала йому співпрацю, відтоді вони підсилювали славу один одного. Крім театральних плакатів (представлені на виставці “Жісмонда”, “Самаритянка”, “Медея”, “Тоска”, “Гамлет” тощо належать до періоду найвищого розквіту таланту плакатиста), художник також малював рекламу напоїв, шоколаду, тютюну, велосипедів. За словами завідувача відділу експозиції Музею етнографії Андрія Колотая, твори Альфонса Мухи мали значний вплив на подальший розвиток світового плаката, завдяки чеському художникові до плаката почали ставитися як до рівноправного твору мистецтва. Митець також проектував настінні панно, біжутерію, елементи оздоблення інтер’єрів, розробляв перші чеські поштові марки, банкноти, державний герб.

До слова, виставка актуальна ще й з нагоди 150-річчя від дня народження Альфонса Мухи, яке відзначатимуть у липні цього року.
Унікальну колекцію кольорових літографій в приміщенні музею пропонували для огляду ще 1989 року, а тепер представили у відреставрованому недавно залі: невдовзі у приміщенні музею на проспекті Свободи планують розмістити експозицію європейського мистецтва, натомість етнографічні експонати перенесуть у філіал на площі Ринок.

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 15.04.10 | Переглядів : 3960

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама