Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Сильний ефект «Присутності» Михайла Барабаша
Сильний ефект «Присутності» Михайла Барабаша

У галереї «Іконарт» до 25 березня — інсталяція про щирість

Інсталяція молодого львівського митця Михайла Барабаша «Присутність» у галереї «Іконарт» суголосна не тільки часу Великого посту, а й святу Великодня, а також щоденному життю людини. 

Свіжа й оригінальна авторська ідея спонукає до власних інтерпретацій і є досяжною до осмислення без супровідного тексту (бо іноді сучасні роботи без них безпорадні), хоча текст тут теж доречний. У напівтемряві виставкової зали освітлення свічок вихоплює для вас золото дерев’яних ікон. Підійшовши до них, щоби зблизька роздивитися лики, зануритеся в них і побачите там… себе. Не образно, а своє відображення… у дзеркалі (об’єкт «щирість і досвід»). Потім — множинні відображення (об’єкт «я не сам»), і ще один об’єкт «Присутності» — сакральна відеопроекція, в якій відповіді на запитання.  

Ефект, який автор заклав і втілив у «Присутності», вражає. Вдаючись до паралелей із традиційним сакральним живописом, Михайло Барабаш насамперед актуалізує пошук внутрішнього сакрального простору, відправна точка якого — запитання «наскільки я перед собою щирий?», зазначено в анотації. Інсталяція впливає не тільки на рівні осмислення й пошуку відповідей (зокрема про щирість перед собою й іншими), а й на рівні відчуттів та емоцій, коли захоплює мистецтво й авторська творчість. Це твір, який відвідувач має змогу забрати зі собою. 
Тему щирості автор актуалізує і в контексті сакрального мистецтва, яке дуже часто спрощують, коли «поверхнева естетична складова переважає над внутрішнім, глибинним духовним змістом, який часто повністю втрачається». Проект Михайла Барабаша не спонукає вдаватися до розрізнень, сакральними чи ні є твори мистецтва, а просто пропонує перетнутися сам на сам із мистецтвом і зі собою. А також нагадує, що «на кожне запитання рано чи пізно приходить відповідь. Відповіді бувають різними, так само як і наші реакції на них. Іноді це відчуття щастя, а часом — відчуття безпорадності чи смутку. Тим не менше, це відповідь на ключове запитання: «Наскільки я перед собою щирий?», і саме це запитання дає нам силу іти далі». 

Наталя ДУДКО
 Опубліковано : 22.03.12 | Переглядів : 1376

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама