Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Контрасти Ігоря Гавришкевича
Контрасти Ігоря Гавришкевича

Львівський художник і директор музею-заповідника “Личаківський цвинтар” Ігор Гавришкевич до свого 55-річчя відкрив у Палаці мистецтв дві виставки — живопису “Дух. Джерело. Воля” й світлин “Стежками Личаківського некрополя”.

Домінанта живопису Ігоря Гавришкевича, що відразу впадає в око у виставковій залі, — життєствердна помаранчево-жовта гама. Як у “Сонці на квітах”, колір небесного світила й українського соняшника оживлює пейзажі, натюрморти, портретні композиції й роботи на історичну тематику.
Але на тлі цього буйства кольору, що його годі не зауважити, є й картини зі спокійнішими, більш стриманими барвами, які на контрасті з яскравими привертають до себе увагу, змушують до уважнішого споглядання.

Назвавши виставку “Дух. Джерело. Воля”, Ігор Гавришкевич підкреслив важливість ідейного наповнення свого життя і творчості. “Персональна виставка з нагоди ювілею є для мене важливою, бо хочеться прозвітувати — і перед людьми, і перед собою. Поглянути на свою творчість збоку — очима громадськості, друзів, мистецтвознавців, щоб укотре застановитися. Як людина, що відповідально ставиться до того, що робить, вважаю, треба оцінювати зроблене”, — зазначив у розмові з “Ратушею” Ігор Гавришкевич.

Експоновані на виставці твори наштовхують на думку, що для художника жанр пейзажу, натюрморту, портрета etc не є самодостатнім, митець намагається закласти в кожен твір ту чи іншу ідею. І пан Ігор це підтвердив: “Випадкового пейзажу не малюватиму. Це має бути місцина, пов’язана, скажімо, з історичними подіями, якою, зокрема, для мене був “Мангишлацький сад”. Мені важливо не просто зафіксувати, а інтерпретувати. Не вважаю мистецтвом просте копіювання пейзажу, натюрморту, портрета чи групової композиції. Пропускаючи враження крізь власне сприйняття, крізь свою душу, я водночас відтворюю свій настрій, думки, почуття”.

Кандидат мистецтвознавства Роман Яців у вступній статті до об’ємного альбому репродукцій робіт Ігоря Гавришкевича закцентував зокрема на “нестримній бароковій силі, що постає з надр екзистенції митця, впинається у “м’язи” його символьного мислення, набуваючи щораз виразніших концептуальних окреслень через структурно-образні рішення творів”.

Щодо іншого аспекту своєї творчої особистості, то, як розповів Ігор Гавришкевич, фотографувати почав ще в дитинстві, але окремою експозицією світлини представив уперше і, що логічно, зафіксував на них фрагменти денного й нічного, зимового й літнього Личаківського некрополя. Також пан Гавришкевич пропонує всім зацікавленим переглянути авторський фільм “Стежками Личаківського некрополя”.

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 18.03.10 | Переглядів : 4886

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама