Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Що в імені моєму?
Що в імені моєму?

Нові назви старих львівських вулиць

Упродовж року до Ратуші надійшло аж 14 заявок на перейменування вулиць та площ нашого міста, проте змінили назву лише однієї з них. На сесії міськради
24 травня депутати затвердили ухвалу перейменувати вулицю Винниця на вулицю отця Омеляна Ковча. Ще дві новозбудовані вулиці, що ведуть до євростадіону «Арена-Львів», назвали іменами легенд львівського футболу — Карла Міклоша та Лева Броварського.

Зміною назв вулиць у місті Лева в Ратуші опікується спеціальна комісія з найменування і перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у м. Львові. За словами Юлії Калиш, секретаря цієї комісії, зазвичай вона засідає лише раз на рік — напередодні Дня міста.

«Щоб запропонувати перейменувати вулицю чи площу, потрібно подати до міської ради заявку на ім’я міського голови Львова. Найкраще — колективне звернення від громадян, однак подати заявку може й одна людина. У ній варто вказати, чому саме хочете перейменувати вулицю, а також надати інформаційну довідку про нову назву. Наприклад, біографічну довідку про діяча, — розповіла Юлія Калиш. — Перш ніж надсилати заявку до міської ради, потрібно отримати погодження депутата від мажоритарного округу. Він має зібрати громадські слухання й дізнатися, як мешканці вулиці ставляться до зміни її назви».
Після згоди депутата заявка потрапляє до міського голови, який додає власні пропозиції і скеровує звернення до комісії з перейменування вулиць. «Очолює комісію голова виконкому Львівської міськради, до неї також входять начальник управління культури Ратуші, голови профільних депутатських комісій, декани філоло¬гічного та історичного факультетів ЛНУ ім. Івана Франка, історики», — уточнила чиновниця.

Розглядаючи пропозиції львів’ян щодо зміни назви вулиці, насамперед до уваги беруть формальні критерії: чи правильно оформлена заявка, чи є всі потрібні документи та погодження від депутата. Якщо з «канцелярією» все гаразд, розглядають саму пропозицію, її доцільність та обґрунтування.

Як розповіла «Ратуші» Юлія Калиш, в комісії до перейменування ставляться доволі прискіпливо, адже зміна назви будь-якої вулиці чи площі — процедура непроста і для чиновників, і для львів’ян. Треба замінити таблички, переоформити документацію, відкоригувати інформацію в до¬відниках та картах, а мешканцям — навіть паспортні дані.  Окрім того, у місті Лева є чимало вулиць з історичними назвами, змінювати які просто недоцільно.

«Більшість вулиць Львова перейменовано на початку 1990-х років, коли Україна здобула незалежність. Усі радянські назви змінили ще тоді. Тому комісія нині дуже ретельно вивчає пропозиції, — розповіла чиновниця. — До прикладу, цього року надійшло звернення перейменувати вулицю Центнерівку. Звісно, всі були проти, адже назва — історична».

На цьогорічний розгляд комісії на¬дійшло 14 звернень щодо перейменування львівських вулиць та площ. Зокрема, площу Яворського хотіли назвати на честь святих апостолів Петра і Павла, вулицю Центнерівку — іменем Михайла Боровського, площу Липневу — площею Берестейської унії, а вулицю Озерну — вулицею Григорія Пороха. Були також пропозиції найменувати вулиці на честь Петра Постолюка, Пилипа Деркача та Ігоря Білозора.

«Найчастіше вулицям хочуть присвоювати імена відомих людей. Але комісії важливо, щоб ця особа була не просто відомою, а й якось пов’язаною з нашим містом, його історією. Тобто це має бути громадський діяч, який зробив вагомий внесок у розвиток якоїсь сфери в нашому місті, або дотичний до Львова. — підкреслила Юлія Калиш. — Звісно, останніми роками траплялись і дещо безглузді пропозиції. Зокрема надходила заявка назвати одну з вулиць Ющенків-Тимошенків. Часто в людей дуже цікава мотивація: наприклад, хотіли, щоби площа мала назву Березова, бо там ростуть берізки. Певна річ, звернення відхилили — тим паче, що у Львові вже є вулиця з такою назвою».

Уляна ДЕПУТОВИЧ

P.S. Востаннє перед цьогорічним перейменуванням назву вулиці у Львові змінювали ще 2009 року. Тоді вул. Албанську перейменували на вул. Ростислава Братуня. В 2010-му вулиці, яка з’єднує вул. Лінкольна та вул. Хвильового, присвоїли назву Квітки Цісик. Натомість торік жодна вулиця в нашому місті не змінювала назву.
 Опубліковано : 31.05.12 | Переглядів : 1181

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама