Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Стьоб крізь сльози від Анни Атоян
Стьоб крізь сльози від Анни Атоян

Напередодні 1 травня львівська художниця Анна Атоян своєю виставкою “DE марш ентузіастів?!” нагадала нам про ентузіазм як одну з рис епохи, що формально минула і про яку дехто згадує з ностальгією, але більшість, сподіваюся, з відчуттям полегшення й радості. Епоху, яка пов’язана з крилатим висловом, яким починався “Капітал” Карла Маркса — “Привид бродить по Європі, привид комунізму” — на виставці художниця запропонувала раритетні фото, на яких “зафіксовано” появу цього явища.


А щодо ентузіазму, то його Анна Атоян подає крізь призму стьобу й іронії, зображуючи на тканині, з якої шиють прапори, сценки на кшталт “Ентузіасти виробництва фланелі на виробничу тематику”, “Ентузіасти проведення масовок на Гаваях”, “Ентузіасти регулярних перельотів до Мексики”, “Ентузіасти військових парадів у сільській місцевості”... Однак, як розповіла мисткиня “Ратуші”, їй ішлося не тільки про іронію: “З одного боку, я запланувала зробити виставку легку, зі стьобом. Бо іронічно ставлюся зокрема до надмірного ентузіазму — добре, що тепер він не так повсюдно поширений. А з іншого боку, остання частина проекту може викликати навіть сльози. Тут я демонструю історію життя однієї дівчинки, яка народилася ще в позаминулому столітті. Її свідоцтва, дипломи, лист до Божої Матері, що дуже нагадує “листи щастя”, поширені в певний час. А потім раптово, 1931 року, в неї починається нове життя, що засвідчує абсолютна абракадабра в документі, коли її від імені якогось Трикутника зробили ударником...”.

Поштовхом реалізувати проект “DE марш ентузіастів!?” була книжка “Радянські тканини 1920—1930-х років” і, як пише в анотації до виставки історик мистецтва Наталка Космолінська, “бронебійно-абсурдною заідеологізованістю усіх оцих сюжетів з дружніми тракторами-танками-літаками, гламурними корівниками, елегантними елеваторами, естетичними кузнями та іншими атрибутами “щасливого” радянського життя-буття спровокували Анну поглянути на агресивну молодість країни Рад у сатирично-фантасмагоричному форматі соц-арту”.

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 29.04.10 | Переглядів : 1521

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама