Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
«Снопківська» битва триває
«Снопківська» битва триває

«Молоді регіони» вимагають відставки Андрія Садового, звільнення начальника юридичного управління Львівської міської ради, директора департаменту містобудування Андрія Павліва і розпуску всього виконкому. А заступникові міського голови панові Василю Косіву громадський діяч і голова Львівської обласної організації ВМГО «Молоді регіони» Богдан Хруставчук порадив «не соромити прізвища свого батька».  

Такі гучні заяви пролунали на прес-конференції щодо забудови парку Снопківський. «Ратуша» раніше вже висвітлювала цей конфлікт. Нагадаємо, що причиною стало рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 26. 10. 2012 за номером 737 «Про  розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській». За словами громадських активістів, рішення спричиниться до того, що заповідну територію парку забудують багатоповерхівками. Міська рада, певна річ, мала на те свій погляд і запевняла, що рішення про розроблення плану території не означає її забудови. 
Після акції в самому парку, мешканці вулиці та представники «Молодих регіонів» звернулися до прокуратури Львівської області з проханням відреагувати на рішення.  У зв’язку з цим прокуратура області внесла протест. Проте, за словами пана Хруставчука, термін, коли міський очільник повинен був відреагувати на протест прокуратури, збіг, а реакції жодної не було. 

Крім того, Богдан Хруставчук розповів, що за можливою забудовою Снопківського парку наглядають різні інституції. «В нас вже є відповідь від Міністерства екології та природних ресурсів України, де вони повідомляють, що вивчають цю справу, і таку ж відповідь надіслали зі Служби Безпеки», — розповів журналістам громадський діяч. Але можлива забудова виявилася не єдиною проблемою. «У ході детальнішого дослідження діяльності виконкому ЛМР у сфері земельних відносин з’ясувалися факти незаконних систематичних порушень законів мером Львова Андрієм Садовим та посадовцями міської ради, — йдеться у повідомленні «Молодих регіонів». — Зокрема, 14 листопада 2012 року, на сесії ЛМР, того дня, коли депутати отримали звернення від мешканців вулиці Кримської щодо незаконної забудови парку і рішення №737, міські обранці затвердили ухвалу №1864 «Про включення до переліку земельних ділянок несільськогосподарського призначення під приватизованими об’єктами нерухомості земельної ділянки на вул. Кримській 31-б для продажу гр. Кадушкевичу В. Є.» Дана земельна ділянка розташована на території парку Снопківський, у природно-заповідному фонді».
«Чому наш міський голова Андрій Садовий та депутат міської ради систематично, всупереч інтересам громади, з корисливих мотивів заподіюють шкоди землям природно-заповідного фонду? — риторично поцікавився пан Хруставчук. — Друге питання: куди дивиться Прокуратура міста Львова? Що роблять правоохоронні органи, коли службові особи міста зловживають своїм службовим становищем, фальсифікують документи, а потім роздають землі парків?»

Обласна влада також має цілу низку зауважень до міста. Свою думку з приводу можливої забудови Снопківського парку висловив Валерій Потюк, начальник управління охорони культурної спадщини ЛОДА: «Будь-які дії, що відбуваються в межах зони охорони культурної спадщини, повинні мати, перш за все, історико-архітектурні обґрунтування, — розповів Валерій Потюк. — На підставі такої концепції це мали б обговорювати на науково-методичній раді, відповідно, місто мало б ухвалити рішення. І далі міське управління охорони історичного середовища має звертатися до державних органів охорони культурної спадщини, і це все погоджує центральний орган. Упродовж останнього часу (5-6 років) ті всі питання просто не виносились...» І пан Потюк пообіцяв звернутися в прокуратуру та державний орган охорони культурної спадщини, які призупинять будь-яку забудову на території парку. 

Крім можливої забудови у Снопків¬ському парку, чиновник з ЛОДА повідомив, що «відкритими», стосовно погоджувальної документації,  залишаються ще принаймні 139 пам’яток місцевого значення та 33 — національного значення.

Христина ІНЖУВАТОВА

P.S. Уже наступного дня після гучної прес-конференції мер Львова Андрій Садовий заявив, що рішення про розроблення детального плану території району забудови на вул. Кримській буде «відкориговано». Вже цієї п’ятниці виконком, за словами Андрія Івановича, розгляне протест прокурора і відкоригує рішення так, щоб унеможливити двозначне трактування. Як наголосив бургомістр: «Ніхто ніколи не планував і не має наміру дозволити будівництво у Снопківському парку».
 Опубліковано : 06.12.12 | Переглядів : 1720

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама