Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Володимир В’язівський: “Нині Кремль має і свою владу, і свою опозицію”
Володимир В’язівський: “Нині Кремль має і свою владу, і свою опозицію”

Під час голосування щодо Чорноморського флоту БЮТ просто підіграв Регіонам

Першопричиною зустрічі з депутатом Верховної Ради від “Нашої України” Володимиром В’язівським стала невеличка замітка в “Газеті по-українськи” про події під час голосування в парламенті щодо Чорноморського флоту. Саме з її цитування ми і розпочали нашу розмову.


“Нардепи з блоку „Наша Україна — Народна Самооборона” розповідають, що 26 квітня в штабі БЮТу на столичній вул. Турівській зібралися опозиціонери. Розробляли план дій у парламенті під час ратифікації угоди продовження перебування російського флоту в Криму. На нараді були „нунсівці” Іван Стойко, Юрій Кримчак, Андрій Парубій, „бютівці” Андрій Кожем’якін й Олександр Турчинов. Був і екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Йому доручили координувати вуличні акції. - В одній кімнаті залишали вимкнені мобілки, в іншій спілкувалися під музику, — розповідає про нараду один із „нунсівців”. — Ідею з яйцями придумав Турчинов. Із цього приводу була довга дискусія. Усі розуміли, що це дурість, яка спричинить бійку. Кожем’якін, як головний координатор, клятвено пообіцяв, що до ранку в парламенті буде вісім димових шашок. Вони мали запалити одночасно, щоб фізично Литвин не зміг вести засідання. Димові шашки ми повинні були підпалити одночасно й покласти собі під ноги. Причому у нас їх було лише дві — інші — у колег із БЮТу.

Коли Кожем’якін дав команду, ми їх підпалили, а „бютівці” — ні. Про те, що нас „кинули”, ми зрозуміли тоді, коли „регіонали” почали „місити” наших. Не зрозуміло було, чому вони полізли саме до нас, хоча ті ж „бютівці” були до них ближче. А потім стало зрозуміло, що у БЮТу й у Партії регіонів були чітко скоординовані дії. Вони знали про всі кроки один одного. А ми для них були просто гарматним м’ясом. Шуфрич (міністр надзвичайних ситуацій. — „ГПУ”) кричав у залі своїм, щоб шукали шашки, оскільки вони ще є. При цьому, коли наші спробували підійти до Кожем’якіна, щоб з’ясувати з приводу шашок, чому вони не загорілися, він „морозився”. А потім наших били просто перед „бютівцями”, і ніхто з них не втрутився. Кажуть, здати „нунсівців” своїм депутатам наказала особисто Юлія Тимошенко. Ніби ввечері 26 квітня вони зустрічалися з Віктором Медведчуком — екс-головою Адміністрації Президента Кучми. І той, мовляв, пригрозив Тимошенко обнародувати попередній проект угоди про флот, де стояв її підпис. („Газета по-українськи”, № 66 від 6 травня 2010 р., „Під час ратифікації флотських угод БЮТ і „Регіони” діяли заодно”)

— Пане Володимире, наскільки описані події передані точно, бо якщо навіть 50% зі сказаного тут правда, то нема жодного сумніву, що БЮТ і його лідер просто сьогодні виступають на підтанцьовках у Москви.
— З’ясуймо спершу деякі нюанси. Нарада на вулиці Турівській справді відбувалася, і на ній, окрім описаних вище осіб, були також я й Андрій Парубій. Про що там конкретно йшлося, згадувати не будемо, аби не полегшувати роботу хлопцям, які порушили кримінальну справу проти Парубія і вперто намагаються довести її до результату.

— Але вже пост-фактум я сам чув, як Володимир Литвин заявив: ми про ВСЕ знали, і саме тому моя охорона прийшла з парасольками. Тобто, вся “секретність” цієї наради — секрет Полішинеля?
— Поза всяким сумнівом, що знають двоє — знає свиня (це я не про особистості і не про Володимира Литвина особисто). Апарат Верховної Ради був готовий і буквально за хвилину замінював пошкоджені карткоприймачі. Сірники, які я особисто запихав в отвори для карток, спрацьовували чомусь значно краще, ніж запропоновані і роздані у вівторок нашими політичними партнерами-”бютівцями” маленькі пластикові карточки, котрі просто провалювалися в карткоприймачі. Охорона вже стояла з вогнегасниками. Перетяти дроти, що йдуть до пультів голосування було неможливо — проводка розміщена в середині столів. Та найбільша біда була не в тому. Є речі, проти яких ти нічого не зможеш протиставити, навіть якщо ти про них достеменно знаєш. Найбільша проблема була в тому, що БЮТ нас банально “здав”, а оскільки всі знають, що без вказівки Юлії Тимошенко у цій політструктурі нічого не робиться, то можу впевнено стверджувати — УСІ ПОПЕРЕДНІ ДОМОВЛЕНОСТІ ЩОДО ПРОТИДІЇ РАТИФІКАЦІЇ ДОГОВОРУ ПРО БАЗИ ЧОРНОМОРСЬКОГО ФЛОТУ БУЛО ЗРУЙНОВАНО З ВКАЗІВКИ САМЕ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО. Принаймні я в цьому стовідсотково переконаний.

— Якщо можна — факти...
— Насамперед, сьогодні ви не зможете назвати жодного представника БЮТ, який би активно діяв в залі Верховної Ради, виконуючи вказівки СВОГО керівництва. Я бачив, як боронив пульти для голосування і відважно бився Симирак та ще кілька бютівців (вони робили це з власної ініціативи), усі ж решта здивовано і розгублено позирала на пана Кожем’якіна, немов запитуючи: “А чого це ми нічого не робимо?” Спитайте сміливця Шкіля: “Андрійку, а де ти був?” Хоча знаючи його, переконаний — Шкіль щось вигадає. Ба, більше. Коли регіонали почали дуже серйозно бити Андрія Парубія після того, які він відкинув димову шашку з сектору БЮТ, Кожем’якін і гурт міцних депутатів-”бютівців” навколо нього... просто відійшли в сторону. А ці хлопці, вже повірте мені, вміють битися і є справжніми бійцями, що неодноразово доводили у сутичках з регіоналами і комуністами. Чому цього разу вони відійшли? Звідки така пасивність та імітація спротиву? Хто дав команду в зал: „Стоп!”? Ми вже після голосування спробували поцікавитися цим у керівника генерала СБУ Кожем’якіна. Той лише махнув рукою і сказав щось на кшталт: “Та пішло воно все...” Як ви розумієте, це не відповідь. Я, скажімо так, не знаю, чи мали занести в зал “бютівці” ще п’ять димових шашок, але в мене питання: якщо МАЛИ, то чому не запалили? (у клубах диму семи димових шашок голосування не проведеш!), якщо ж вони їх у зал не принесли, а така домовленість з кимсь, напевно, була, ТО ЧОМУ І З ЧИЄЇ ВКАЗІВКИ ця домовленість була зірвана? Якщо ви звернули увагу, Регіони на БЮТ і не кидались, тлумлячи в основному депутатів з “бандерівського” сектору. Звичайно, наші політичні супротивники через тиждень — два все-таки ратифікували б цю угоду, але зірвати її ратифікацію саме цього дня було цілком до снаги, якби не зрада.

— Тобто, Ви вважаєте...
— А Ви хіба вважаєте не так? Невже даремно у ці дні до Києва прилітали і Медведчук і Путін? Чи, може, Ви чули, щоб цього дня Путін підписав із Азаровим якісь важливі документи?

— На Вашу думку, розповіді Азарова про те, що Тимошенко отримала від Дубини чисті листи з його підписами щодо газових угод і віддала ці листи російським перемовникам, які вже писали там, що хотіли — політтехнологія, чи під цим може бути реальне підґрунтя?
— Це не слова Азарова. Просто Прем’єр-міністр України Азаров переповів те, що розповів йому Прем’єр-міністр Росії Путін. І давайте врешті визначимося: адже підписані Януковичем угоди — лише наслідок! Причина — капітулянтські газові угоди, які підписала, власне, Юлія Тимошенко!

— Тоді не зрозуміло: якщо Москва має на Тимошенко якийсь компромат, то чому не оприлюднить його, остаточно спаливши Тимошенко як лідера опозиції і продемонструвавши її віроломство?
— А для чого?! Для чого Росії вбивати курку, яка несе золоті яйця? Можна ж час від часу шантажувати політика наявністю якихось документів за його підписом чи щодо Чорноморського флоту, чи щодо атомної енергетики, тихенько смикаючи ниточки в потрібному напрямку. Кремль сьогодні в прекрасній ситуації, бо написав довершений сценарій — вони мають і свою владу в особі Януковича, і свою опозицію в особі Тимошенко. Якщо Янукович десь “проколеться”, Москва просто проведе рокірування — поміняє ці дві фігури місцями на політичній дошці, й усе.

— Однак БЮТ оголошує про нову хвилю спротиву, 11 травня — мітинг під стінами ВР...
— Запитайте у керманичів БЮТ: а з ким із інших партій ви співпрацюєте щодо протестів 11 травня на рівні регіонів і Києва? Клич кинуто, а реальної співпраці нема. Якщо БЮТ вважає, що це виключно їх акція, то хай так і скаже. А то вони ж завтра і закричать: „Ага! Зрада! Нас ніхто не підтримав!” (11 травня БЮТ зібрав на мітинг під стінами ВР лише 2,5 тис. прибічників. — Авт.)

— А чому Ви не розкриваєте людям очі на дії Ваших політичних партнерів? Адже більшість прихильників БЮТ — патріотично налаштовані люди, які шукають справжнього лідера, а наразі йдуть за тим, хто є. І звідки їм знати, що хтось просто вміло грає роль попа Гапона у 1905-му?
— Що можемо, те робимо. Вже сьогодні довіра до Тимошенко в суспільстві сильно впала. На одному популізмі можна протягнути довго, але не до безмежності. Та й все таємне рано чи пізно стає явним. Є надія на те, що коли завтра люди зрозуміють, хто їх насправді здає, то шукатимуть собі іншого, справжнього українського лідера. Громадяни просто забули дві істини. Першу: не сотвори собі кумира. І другу: по справах судіть її. У другому випадку я трошки переінакшив.

Микола САВЕЛЬЄВ

 Опубліковано : 13.05.10 | Переглядів : 1215

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама