Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
По обидві сторони «Торпедо»
По обидві сторони «Торпедо»

Уже, мабуть, традиційно сесії міської ради проходять під вигуки мітингувальників, які проти чогось чи за щось виступають. Цього разу мітинг був «два в одному». Два табори — з ринку «Торпедо» (ПП, власник Владислав Перкін) і з ринку «Підприємці Торпедо» (ТзОВ), «за» і «проти» — стояли пліч-о-пліч. Одні протестували проти ухвали сесії, другі — проти вето міського голови.  

Ті, що «проти»

Конфлікт на ринку триває уже багато років і, схоже, просвітку в його розв’язанні не видно. «Наша первинна профспілкова організація «Нове Торпедо» протестує проти порушення закону, яке сталося 11 квітня на сесії, — розповідає Оксана Козлова, уповноважений представник Львівської обласної асоціації вільних профспілок. — 25 жовтня 2012 року в підприємця Владислава Перкіна (власника ринку. — Авт.) закінчився договір із міськрадою на земельну ділянку по вулиці Богдана Хмельницького біля автостанції № 2, де розташований ринок «Торпедо». 

Відтоді з людей все одно збирали орендну плату. Після закінчення договору оренди ділянка мала б бути звільнена, і Перкін не мав права, за законодавством, проводити там жодної господарської діяльності, про це є роз’яснювальний лист з юридичного управління міськради. Наша профспілкова організація, створивши колективне підприємство, подала заявку на аукціон (адже міськрада сказала, що ділянка йде на аукціон). Робили це для того, щоб самі підприємці, які торгують на ринку, взяли в оренду ділянку і облаштували так, як ми це бачимо. Але без жодного погодження (а мало бути 14 погоджень департаментів міської ради) депутатський корпус проголосував за продовження терміну оренди, всупереч усім законам України. Згідно з господарським кодексом, це мало відбутися впродовж першого місяця з часу закінчення оренди, а не через півроку. Тому ми протестуємо проти цього. А наші опоненти мітингують на підтримку Перкіна, їх просто примусили це робити - фірма приватної охорони заблокувала ринок».

Мер свою позицію журналістам пояснив дуже скупо: «Я думаю, що є питання в юридичній площині, в земельній площині, зверніться до керівників відповідних управлінь. Моя позиція полягає в тому, щоб люди працювали у Львові згідно з чинним законодавством. Щоби вчасно сплачували ті кошти, які мають надходити до бюджету, щоб був порядок і мінімальна кількість скарг», — підсумував Андрій Іванович.

Ті, що «за»

Підприємець Галина Сліпак не вдається в юридичні тонкощі та полі¬тичні нюанси, які завжди були в ситуації з «Торпедо». Вона прийшла просити депутатів подолати вето та дозволити нормально працювати. «Мер наклав вето, якщо оренду не продовжать, то як нам далі працювати? Жити за що?», — риторично запитує жінка. Міські обранці мають протилежну до міського голови позицію: «25 жовтня 2012 року закінчився п’ятирічний договір оренди і, безумовно, орендар мав першочергове право на пролонгацію цього договору, — пояснює Адріян Гутник, депутат міської ради. — Виконавчі органи ЛМР почали вигадувати різні міфічні зауваження, не запропонували жодної альтернативної ділянки і всіляко не погоджували продовження оренди землі. Минулої сесії ми підготували ухвалу від депутатів за зверненням більше як 300 підприємців цього ринку. Люди прийшли під стіни міської ради, ми підтримали їхні законні вимоги і проголосували ухвалу. Хоча, як засвідчує практика, не ви¬ключено,  що тепер міський голова подасть до суду. Ухвалу міський голова заветував, але сьогодні на сесії депутати подолали вето. Вкотре ми бачимо небажання міського голови і виконавчих органів ЛМР не підтримувати малий бізнес у Львові, а нищівно його ламати. Думаю, що це дуже цікава ділянка, якою би зацікавилась будь-яка торговельна мережа супермаркетів. Впевнений, що це все не просто так відбувається, що цей ринок хотіли просто викинути звідти».

Cвою позицію «Ратуші» пояснила і Надія Ганусик — за збігом обставин… директор обох ринків: «Торпедо» та «Підприємці Торпедо». Нагадаємо, кілька років тому близько 150 торговців з ринку «Торпедо» відкололися та утворили власне ТзОВ. Проте незабаром керівництво ТзОВ «розподобалося» підприємцям, вони самі скликали збори і переобрали голову  та директора ТзОВ, пояснила пані Надія, яка вже на той час була директором ринку «Торпедо» ПП Перкіна. Юридично два ринки не можуть об’єднатися, старе керівництво ТзОВ забрало печатку й установчі документи, кримінальна справа вже в суді. А фактично 90 чоловік з новоутвореного ТзОВ перейшло торгувати на територію ринку «Торпедо», ще зо три десятки просто припинили торгівлю з різних причин, і ще стільки ж формально залишилися у ТзОВ. Саме з них, а фактично це усунуте керівництво ТзОВ, утворилася профспілкова організація «Нове Торпедо» (яке до ПП Перкіна жодного стосунку не має), вони ж протестували проти ухвали депутатів щодо продовження оренди ринку «Торпедо» ПП Перкіна. 

«Земельна ділянка, на якій нині розташований ринок «Торпедо», аж ніяк не могла бути виставлена на аукціон, — запевняє Надія Ганусик. — Власник ПП Владислав Перкін дотримався усіх відповідних законодавчих пунктів і подав усі потрібні документи і заявку на продовження оренди земельної ділянки за три місяці до закінчення попереднього терміну. Чому питання щодо продовження оренди було виставлене лише на нещодавню сесію, я не знаю. Але знаю, що навіть за день до неї документи з цього приводу чиновники «загубили». І я не вірю, що «кіт не знає, що роблять миші». Думаю, що їх змусили ті документи «загубити»… За словами пані Ганусик, відповідно до закону України про оренду землі, навіть не подаючи документів на продовження оренди, попередній орендар має першочергове право на продовження оренди. Договір вважається пролонгованим автоматично, якщо впродовж місяця після закінчення договору міська рада не надіслала письмового повідомлення про його розірвання.

«Крім того, підприємці на ринку мають змогу нормально працювати, — продовжує директор ринку. — Ту частину, що є приватним підприємством, Владислав Перкін добре облаштував, і там є нормальні умови праці. На ринку є електрика і вода, туалет, частково покладена бруківка, створені торгові місця… У частині ж, яка колись відділилася, гірша ситуація: там багато покинутих торгових закритих па¬вільйонів».На думку Надії Ганусик, профспілкову організацію «Нове Торпедо» активно підтримує саме мер Андрій Садовий. «Він стоїть за тою профспілкою, адже в неї входять ті ж люди, які колись від’єдналися і створили своє ТзОВ, він їх і тоді підтримував, — розповідає пані Надія. — Так сталося, що підприємці виступили проти того керівництва. Тепер проти колишньої голови ТзОВ порушено дві кримінальні справи. Після цього попереднє керівництво створило профспілку, яку нині й підтримує бургомістр. Нам здається, що вона покликана на те, щоби банально розвалити ринок, довести його до банкрутства. Є чутки, що неподалік нашої території планують звести великий супермаркет, а на нашому місці зробити чи парковку, чи ще щось. Тобто тут є земельний інтерес».  

Христина ІНЖУВАТОВА
 Опубліковано : 01.05.13 | Переглядів : 1458

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама