Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
ЗНО: інстинкти неука
  ЗНО: інстинкти неука

      Нас усіх запевняють, що списати під час Зовнішнього незалежного оцінювання — неможливо, спробуєш — анулюють роботу. Оскільки я чула не одну розповідь про те, як абітурієнтам усе-таки вдавалося це зробити, і виконана робота увінчувалась успіхом, вирішила спробувати. Ну, ну…  
      
    «Пам’ятайте, що впродовж часу, відведеного на складання тесту, абітурієнт не повинен мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованих і рукописних матеріалів, що не передбачені процедурою тестування», — написано на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО). Налякали. На ЗНО з історії України я йшла підготовлена. Тільки я не перечитувала шкільні підручники, а продумувала план. 

Одяг. Вибирала довгу футболку і якісь штани, щоб тісно прилягали до тіла. Завбачливо наділа пасок, бо пам’ятала про металошукачі, також поклала в кишеню ключі — ось це і повинно було бути аргументами, коли «запищить».
      
      Взуття. Можете взути босоніжки, черевики, туфлі, сабо, чоботи. Можете вибрати взуття на шпильці, товстому каблуку, платформі, низькій ході. Не забувайте, що висота не має значення, це дуже важливо. Можете прийти босоніж.
      Отже, окрім того, що я була налаштована нахабно списати, я хотіла ще створити провокацію, а якщо правильніше, то іспит для інструкторів ЗНО.

      «Забула» документ

      За моїм сценарієм, я «забула» вдома запрошення-перепустку. Зайшла в школу, де проводили ЗНО, майже остання, спеціально для того, щоб не було свідків, і жіночки «змилувались». Відбувалося все приблизно так:
      — Де ваша перепустка?
      — Ой, вибачте, я забула вдома, якщо щось, то мені ще можуть привезти швидко, але, будь ласка, можна я зайду так, я впевнена, що я є в списку запрошених.
      — Валєра, шо робити, коли нема запрошення?
      — Я зараз подивлюсь, чи вона є в списку… Є! Запускай!
      — Ля-ля-ля, ля-ля-ля (Побігла з усмішкою на обличчі).

      «Звертаємо Вашу увагу на те, що на вході до пункту тестування необхідно пред’явити:
      Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання;
      паспорт або інший документ, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті;
      запрошення-перепустку для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні.
      У разі відсутності одного з вищезазначених документів або пред’явлення копій Сертифіката, паспорта або іншого документа, абітурієнт до пункту тестування не допускається», — УЦОЯО.

      Біля входу в авдиторію інструктор запитав, де моє запрошення, виправдалась тим, що на вході й без нього впустили. За гарним збігом, я повинна була сидіти за партою № 3, тобто перевіряти цілісність пакета, перераховувати з ними зошити і бланки. Я вперше сиділа під таким номером, не очікувала, що таке трапиться, тому й без провокації.

      У своїх штанях я мала ввімкнений телефон. На початку ЗНО, коли інструктори зачитують правила, про мене згадав мій улюблений тато. Телефон вібрував весь час очікуючи відповіді. Не почули.

      Туалет

      Я чотири рази виходила в туалет, чотири рази користувалась інтернетом, чотири рази спілкувалась та консультувалась з іншими «зееношниками». Навіть зробила два пруфпіка.

      Металошукач

      Запікало, вийняла ключі — не запікало, списуй на здоров’я. Висновки? На мій телефон металошукач не зреагував. Вони нас обманюють чи смартфони тепер пластмасові?

      Допомога друзів

      Під час ЗНО я більше як десять разів поверталась до хлопчини, який сидів позаду. Разів зо п’ять гукала дівчинку, яка сиділа попереду. Був момент, коли в нас із нею виник діалог, і я навіть встигла їй підказати. За всі рази мені не зробили жодного зауваження. Шкода, що ці прекрасні люди швидко покинули авдиторію, і ми не могли продовжувати спілкування під час тестування. Після того, як вони пішли, я двічі гортала зошит хлопця, який сидів позаду. Ага.
     
 Фіолетова ручка
     
 «При собі потрібно мати дві-три капілярні чи гелеві ручки з чорнилом насиченого чорного кольору», — УЦОЯО.
      Відповідала в зошиті я фіолетовою ручкою, те саме робила і в бланках, хоча поруч лежала і чорна. Якщо чесно, я не знаю, хто повинен стежити за кольором пасти, на мою думку, все-таки, абітурієнт, проте коли інструктор мільйон разів рахує ті бланки, то може помітити, що чорнило відрізняється, і «врятувати життя» абітурієнтові. Бланка, який заповнений не чорною ручкою, їхній механізм перевірити не може, тому за роботу отримую нуль балів.

      Після закінчення тестування я вийняла телефон зі штанів і показала інструкторам — щоб потім не говорили, що я обманювала. Вони ніяк не зреагували і хотіли, аби я швидше залишила авдиторію, щоб вони мали можливість піти додому.

      Зреагував зате центр оцінювання якості освіти. Перед тим, як я хотіла публікувати текст, мені зателефонували з проханням цього не робити, пояснюючи: абітурієнти будуть наслідувати мої методи, а також, мовляв, я даю ідею для інших журналістів на наступні роки, а цього їм не потрібно.

      Коли я почала думати про наслідки, то в очах стояли заплакані абітурієнти, які біжать на мене з вилами, бо після цього розслідування посилили методи контролю.
     
Проте текст усе-таки опублікую, бо, як говорив один  друзяка: «Нехай посилюють, в універах мають бути розумні й пробивні люди, а не тупа маса, яка потім піде на базар помідори продавати». Тепер я думаю: для чого деякі купують ті ЗНО (бо і таке бачила), якщо можна просто мати смартфон і самому дізнатись відповіді. Шкода, звичайно, що в школі wi-fi не було.
     
 Христина ПЕЛЕНЬО

      P.S. Номер школи, де відбувалося ЗНО, не вказуємо з етичних причин
 Опубліковано : 27.06.13 | Переглядів : 6913

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 
Реклама