Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Піна пивоварного скандалу
Піна пивоварного скандалу

Першого вересня львівський бізнесмен та екс-депутат міськради Григорій Козловський пообіцяв журналістам відкрити прямісінько навпроти мерії «Королівську пивоварню», де варитимуть найсмачніше в регіоні живе пиво. Новий заклад займатиме перший поверх будинку і цокольне приміщення на Староєврейській, 9 а також літній майданчик, розташований у дворику поруч. Однак попри те, що кнайпа прийме свого першого відвідувача лише через два тижні, вона вже наробила неабиякого галасу в нашому місті... 


      Вторгнення без згоди 

Як уже повідомляла «Ратуша», мешканці будинку на площі Ринок, 16 ще 6 серпня повідомили про ймовірно незаконні роботи у дворі та підвалах їхнього будинку. «На площі Ринок, 16 відбувається руйнація пам’ятки архітектури. На початку серпня невідомі особи проробили отвір у цоколі будинку в фундаменті, проникли у підвали, які належать мешканцям будинку, і почали замуровувати стіну, де був прохід, через який мешканці могли потрапити з центрального входу у свої підвали. На будь-які впливи мешканців забудовник не реагував, тому вони звернулись в інспекцію Держархбудконтролю, Управління охорони історичного середовища міськради та Галицьку РА, — розповіла адвокат мешканців будинку на площі Ринок, 16 Ірина Бабій. — Відбулося втручання у конструктивні елементи будинку-пам’ятки архітектури, яке можна проводити лише з дозволу органів місцевого самоврядування, а такого немає. Крім того, згідно з законом, підвали є допоміжними приміщеннями, і всі співвласники квартир у будинку є співвласниками підвалів, тому будь-які дії щодо розпоряджання ними треба проводити зі згоди співвласників».
 
За словами Ірини Бабій, поруч з будинком № 16 розташоване ОСББ «Староєврейська, 9» (фактично ОСББ на Староєврейській, 9 створив власник пивоварні Григорій Козловський, адже квартири в цьому будинку належать членам його сім’ї. — Авт.), яке отримало прибудинкову територію для обслуговування будинку, однак самовільно встановило там літній майданчик. «З першого вересня мешканці змушені будуть споглядати, як розпивають алкоголь під їхніми вікнами. Йдеться про зміну цільового призначення ділянки, адже фактично тут створено заклад торгівлі!», — зазначила адвокат. 

      І я не я, і хата не моя

У мерії ж запевняють: згоди на проведення будь-яких робіт на площі Ринок, 16 забудовникові не надавали, та й узагалі — не їхня це компетенція. За словами Лілії Онищенко, начальника Управління охорони історичного середовища Львівської міськради, йдеться про пам’ятку національного значення, тому дозвіл на будь-які роботи в ній може надати лише Мінкультури. Проте власник такого погодження чиновникам не показав. Що ж до літнього майданчика, то надавати погодження на його облаштування має міська рада. Проте, як запевняє Лілія Онищенко, цей майданчик не погоджував ніхто — тому  він незаконний. Більше навіть, коли чиновники виявили, що на території двору споруджують такий майданчик, одразу ж звернулись до правоохоронців та державної влади. «Перше наше звернення до правоохоронних органів та центральних органів охорони культурної спадщини було ще в грудні 2012 року, коли ми виявили, що в дворі ведуть якісь роботи без дозволів та без археологічного нагляду, — каже чиновниця. —  Згодом були ще два звернення — в лютому і травні, але жодної відповіді ми не отримали. Ми звертались також до прокуратури, яка нам дала відповідь, що розпочато досудове розслідування, яке триває з грудня 2012 року». Як додав заступник голови Галицької РА Андрій Зозуля, за фактом встановлення металевого каркаса на Староєврейській, 9 ухвалено розпорядження про його демонтаж, але воно не було виконане, тому Галицька РА звернулась до суду. Наразі справа там і «загрузла». 

      … в забудовника своя правда

Власник майбутньої пивоварні, львівський бізнесмен Григорій Козловський запевнив, що має всі дозволи на те, щоб його заклад функціонував на законних підставах, а літній майданчик він облаштував на своїй прибудинковій території. «Усі погодження є. Літній майданчик розташований на прибудинковій території будинку на Староєврейській, 9, де всі квартири належать мені», — каже Григорій Козловський. Бізнесмен переконаний: ані дворик, ані будинок історичної цінності не мають. «Цей будинок узагалі ні до чого не належить. Він не має жодної історичної цінності й був збудований при комуністах. Після війни — без фундаменту. Приліплений до сусіднього дому», — зазначив він. 

Цікаво, що за словами пана Козловського, він не влазив до підвалів мешканців будинку на площі Ринок, 16, а лише поприбирав пивниці, що належать місту. Як запевнив бізнесмен, з неприватизованого підвалу, що належить наразі місту, лише вивезли сміття і замінили каналізаційні мережі, аби був лад і щоб сморід не долинав на територію новозбудованої пивоварні. А роботи, мовляв, стосувалися тільки відновлення стіни — цю стіну в ніч із 4 на 5 серпня, за словами Козловського, зруйнував екс-депутат облради Володимир Креховецький, який і є ініціатором конфлікту. Як розповів журналістам Григорій Козловський, пан Креховецький хотів викупити будинок на площі Ринок, 16 і зробити пасаж між Староєврейською та площею Ринок. Однак не зміг викупити всіх квартир у домі. Креховецькому належать 5 квартир із 13-ти у будинку № 16 на площі Ринок. Згодом, за словами бізнесмена, Креховецький запропонував викупити Козловському за 
100 тисяч доларів США магазин та підвали, які не є власністю першого. 

На запитання про те, чи були в нього відповідні дозволи на роботи в підвальних приміщеннях, Григорій Козловський відповів, що їх не було.  «Місто на це дозволу не давало, та я ті підвали й не забираю. Я навів порядок. Ці підвали належать на сьогодні місту, — зазначив він. —  Я заявляю, що точно не дам панові Креховецькому ті підвали вкрасти. Вони належатимуть мені, тому що я звернуся з певними заявами щодо їх оренди».

Поки чиновники перекидають відповідальність на Міністерство культури та Держархбудконтроль, а мешканці намагаються відстояти свої законні підвали,  пам’ятці архітектури національного значення грозить руйнація через свавільні роботи. А тим часом Григорій Козловський запевнив, що першого вересня пивоварню він таки відкриє, порадив бізнесменам забути про Управління охорони історичного середовища й отримувати всі дозволи у Києві. «Я раджу всім бізнесменам забути за Управління охорони історичного середовища, їхати у Київ і отримувати дозволи, — наголосив пан Козловський, — бо у Львові у вас є два варіанти — ви або нічого не отримаєте, або будете бігати на поклони до міського голови впродовж п’яти років. У цьому місті вам ніхто не допоможе, і ви як інвестор тут нікому не потрібні. Їдьте у Київ, там легше і більше все розуміють». А про начальника Управління охорони історичного середовища міськради Лілію Онищенко бізнесмен висловився, що чиновниця хоче, щоб на її похорон прийшло багато людей, тому й піариться. «Іншого пояснення для себе я не бачу», — додав Козловський.

Уляна ДЕПУТОВИЧ 

Коментар
Олександр Бригинець, голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України 

«Ця територія захищена ЮНЕСКО, а це означає: що будь-яке будівництво тут повинно проходити за погодженням ЮНЕСКО. По-друге, будь-яке нецільове використання землі в цій зоні є відвертим злочином. Адже збереження дворів — це особливість забудови міста певного часу, вони мають бути збережені. У випадку площі Ринок, 16 нищать не лише двір, але і будинок-пам’ятку архітектури. Головний акцент у тому, що руйнація триває, а хто винен і хто не винен — це вже другорядні речі. Якщо громаді вдасться відстояти цей випадок, інших не буде, якщо ж ні, то такі випадки почнуться в кожному дворі». 
     
 Опубліковано : 15.08.13 | Переглядів : 1576

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лют.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Реклама