Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Археологія в борг

Археологія в борг

Міськрада ще не розрахувалась із львівськими археологами за роботи трирічної давності

Попри те, що співробітники «Рятівної археологічної служби» цього року активно попрацювали під час дорожніх ремонтів – здійснили археологічний нагляд та дослідження ряду історичних вулиць, мерія й досі не заплатила навіть за роботи, які вони виконали минулоріч. «З нами ще не розрахувались за 2010 рік за проведення археологічних робіт під час реконструкції площі Ярослава Осмомисла, а це орієнтовно 140 тис. грн.


Крім того, не заплатили нам за роботи 2011 року у дворику Ратуші, а це в межах 40 тис. грн, – каже Олег Осаульчук, директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. – Крім того, замовник ЛКП «Львівавтодор» досі не уклав з «Рятівною археологічною службою» договорів на проведення археологічного нагляду по капремонту вулиць Коперника, Бандери, Городоцької та Богдана Хмельницького, а також Замарстинівської. Хоча договори лежали в замовника ще на початку липня. Натомість до 1 вересня ми вже виконали там робіт на 100 тис. грн. Водночас  міський голова Львова Андрій Садовий дозволяє собі заявляти, що археологи вже все зробили, їм дали достатньо часу і заплатили купу грошей, тому вони можуть гуляти сміло, бо їх на інші об’єкти запрошувати не будуть». За словами Олега Осаульчука, причиною такої затримки у виплаті заборгованих грошей є те, що всі проекти капітального ремонту та реконструкції вулиць розробляли без врахування необхідності проведення пам’яткоохоронних робіт. «Відповідно, у вартості тих робіт не передбачено коштів на проведення археології, проект затверджується без видатків на археологічні дослідження. А коли вже починаються роботи, археологи піднімають гамір, і в міських урядників постає питання, де взяти гроші в бюджеті на проведення таких досліджень. А це вимагає зміни в бюджеті, затвердження бюджетних асигнувань, і така виникає каша», – додає археолог. Водночас пан Осаульчук бідкається, що оскільки міськрада не профінансувала робіт, в нього немає грошей на виплату зарплати працівникам. «Коли археологи всі вимруть, то не буде кому співпрацювати з містом. Якщо не буде коштів, я не матиму можливості виплачувати заробітну плату, крім того, не матиму змоги заплатити навіть землекопам. А без землекопів – не буде археологічних досліджень. На мою думку, місто саме не хоче співпрацювати з нами і не зацікавлене у збереженні історичної  спадщини», – переконаний він.

Натомість у «Львівавтодорі» кажуть, що хвилюватися немає причин, адже всі борги перед археологами виплатять, щойно цю суму затвердить профільна депутатська комісія. «Ми укладемо договори і погасимо всі борги перед «Рятівною археологічною службою», все буде добре, – запевнив «Ратушу» директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза. – Ми винесли на депутатську комісію суму, яку підрахували археологи, і як тільки комісія затвердить цю суму, ми укладемо з ними договір. За підрахунками «Рятівної археологічної служби», загальна сума договору з ними – 157 тис. грн».

Уляна ДЕПУТОВИЧ

 Опубліковано : 19.09.13 | Переглядів : 903

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама