Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Садочок із мільйонними збитками
Садочок із мільйонними збитками

Про безкарні зловживання підлеглих мера Андрія Садового, унаслідок яких громада зазнавала мільйонних збитків, «Ратуша» вже не раз писала. Пропонуємо ще один приклад чиновницької бездіяльності, яка дорого коштує міській скарбниці. 

Етап перший 

   У затишному куточку Львова, за адресою: вулиця Дністерська, 25, розташований колишній дитячий садок, загальна площа якого — небагато-немало — 1205,2 кв. м. Попри те, що, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «засновник (власник) державного чи комунального дошкільного навчального закладу не має права безпідставно ліквідувати його, зменшувати в ньому площу території, кількість груп, а також здавати в оренду приміщення (будівлі)», це приміщення таки передали на десять років в оренду ще у квітні 2002 р. Як зазначено в договорі — під офіс. Оцінили його тоді в 725 825 грн. За методикою визначення орендної плати, яку застосовували на той час (5 відсотків від вартості об’єкта — для офісів), новому господареві призначили платити 3326,7 грн без ПДВ за перший місяць оренди. А тепер прошу уваги, шановний читачу, адже вже того самого року, в листопаді, на сесії міськради затвердили ухвалу, якою змінили розрахунок орендної плати за користування майном територіальної громади Львова. Вона зросла! Саме тому, згідно з п.2 ухвали ЛМР від 31.10.2002 р. № 98З, орендодавців майна територіальної громади Львова зобов’язали у встановленому порядку забезпечити перерахунок орендної плати відповідно до цієї ухвали. Але цього чомусь не зробили. Минав час, орендар справно сплачував гроші згідно з угодою ще від 2002 року, а надворі був уже 2007-й. І знову оренда подорожчала. На цей момент, через не перераховану орендну плату (відповідно до нової методики, що набула чинності у 2002 р.) місто вже недоотримало щонайменше 208 000 грн.

Наступний крок 

   На відміну від орендної ставки для офісів 5 відсотків (за ставками 2002 року) розмір орендної ставки для офісів у 2007-му зріс до 15 відсотків — утричі! Посаду начальника управління комунальної власності (УКВ) ЛМР тоді обіймав Євген Климкович. Цей чиновник не забезпечив наступного, обов’язкового, переукладення угоди оренди за новими ставками, що зумовило серйозне ненадходження грошей до скарбниці міста. І вже на час закінчення договору оренди в квітні 2012 р. до збитків міста через такі дії (чи бездіяльність?) посадових осіб мерії можливо сміливо додати щонайменше 400 000 грн. 

Фінал

   Незадовго до закінчення договору оренди керівництво підприємства орендаря звернулося до балансоутримувача дитячого садочка, яким є управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР, з проханням переукласти угоду на новий термін. Відповідно до встановленої процедури, управління освіти скерувало листа зі своєю згодою до начальника УКВ ЛМР Євгена Климковича. І тут сталося щось дивне… Документи без руху лежали місяць, потім другий, а підприємство платило й надалі оренду за розцінками, встановленими ще у 2001 році! У результаті директор подав до суду позов, у якому просив визнати договір укладеним на умовах первинного — від 2002 р. І суд ухвалив рішення на користь позивача, адже власник-орендодавець не запропонував йому інших умов. Як наслідок, місту заподіяно нових збитків в особливо великих розмірах, щонайменше на 600 000 грн.
   
Орендар Володимир Якубовський: «ТзОВ «Доля», яке я очолюю впродовж усього часу оренди, проводило ремонти приміщення, належно стежило за прилеглою територією колишнього дитячого садка. В нас не було заборгованості з орендної плати, і ми самі завчасно, з власної ініціативи звернулися до балансоутримувача з проханням продовжити оренду. Те, що з невідомих підстав УКВ  не розірвало і не переуклало договір з нами на нових умовах — не наша вина! Ми звернулися по захист своїх прав до Господарського суду, і в нас тепер пролонгований договір від 2002 р. згідно з його постановою, проголошеною у 2012 році». 

   Депутат міської ради фракції ВО «Свобода» Василь Горон: «Ще у 2011 р. до мене як депутата-мажоритарника звернулися мешканці будинків, що розташовані навколо дитячого садочка, з проханням повернути йому його цільове призначення. Я особисто звертався до міського голови п. Андрія Садового, щоби було вжито заходів для припинення договору оренди, надання підприємству ТзОВ «Доля» іншого приміщення для ведення діяльності. У відповідь — обіцянки і відписки. І міський голова пан Садовий, і начальник УКВ пан Євген Климкович, я вважаю, чудово знали про те, що необхідно переукласти договір оренди, однак не зробили цього або навмисно, або з недбалості. Прокуратура вже порушувала кримінальну справу за  моїм зверненням, однак чомусь закрила. У будь-якому разі, ми це питання не залишимо нерозв’язаним і повернемо дитячий садочок жителям Львова». 

   P.S. Спеціаліст із договорів укладення оренди пояснив, що під час нарахування орендної плати мають враховувати також індекс інфляції, коефіцієнт оренди та ПДВ, що збільшує суму ненадходжень до бюджету міста приблизно на третину від нарахованої нами. 

   P.P.S. Редакція звернеться з заявою до прокуратури для  проведення розслідування порушень, висвітлених у статті.

Віктор ЧАРНОМСЬКИЙ
 Опубліковано : 21.11.13 | Переглядів : 1817

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Бер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 
Реклама