Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
ІнСЦЕНізація Майдану
ІнСЦЕНізація Майдану

Ще з кінця січня у Львові почались суперечки між тими, хто мав намір демонтувати сцену з львівського Майдану, та тими, хто підіймав обидві руки за те, щоб споруда стола якнайдовше. Це питання затихло під час бойових дій у Києві, коли на Майдані нашого міста знову з’явились люди, а поміст знову почали використовувати: виступи священиків, знайомство зі сім’ями загиблих. Згодом на сцені навіть представляли нових очільників керівних посад. Проте на нашому Майдані вже майже місяць панує затишшя. Ті, хто за демонтаж, почали відновлювати свою роботу й обстоювати свої думки. 

На секунду навіть здалося, що їх почули, адже координатори Майдану ухвалили рішення: «30 березня, після того, як мине сорок днів за Небесною сотнею, львівський Євромайдан переформатують. Із проспекту Свободи заберуть намети, а сцену демонтують узагалі». Нині ж, як можна помітити, споруда на місці, затишшя — триває.

   Співкоординатор львівського Майдану Роман Брезіцький розповів, чому сцену не демонтували та скільки ще їй доведеться простояти: «Була думка, щоб 30 березня розібрати сцену, проте багато активістів і багато простих людей були проти. В середовищі координаторів та мешканців міста ми реалізували низку діалогів, дискусій й дійшли рішення, що основні позиції Майдану все-таки не доведені до кінця. Зокрема, покарання злочинців, які чинили правомірні дії щодо Майдану, зависло питання і щодо кадрової політики і чесних президентських виборів, тому ми повинні достояти до кінця, а не сходити з півдороги», — каже активіст.
   Також пан Роман розповів, що сцена стоятиме, проте львівський Майдан — зміниться: «З революційного формату ми перейдемо в громадський. Великі намети заберемо, залишимо один інформаційний та один молитовний». 

   На запитання, де беруть кошти для підтримки сцени, Роман Брезіцький відповів, що до цього процесу залучено багато людей, які виступають меценатами, також жертвують церква і мешканці міста. З 22.11.2013 року на львівському Майдані зібрали 1 млн 400 тис. грн

   «Я б не сказав, що це дуже дорого коштує. Ми маємо ті чи інші фінансові середовища, які розуміють, що мають бути вирішені кадрові питання, таких навіть серед пересічних доволі багато. Та чи інша допомога завжди є», — запевнив пан Роман.

Христина ПЕЛЕНЬО

Коментар
   Софія ФЕДИНА, співачка та екс-ведуча львівського Майдану: 
   «За цю ситуацію відповідають дві особи: Роман Брезіцький і Василь Молдован, на них оформлена заявка на проведення масових заходів біля пам’ятника Т. Шевченку. Я давно казала, що сцену треба демонтувати, ще в той момент, коли бракувало грошей на автобуси, які возили б активістів в Київ, а сцена пустувала. Мені видається, що нині так само є інші стратегічні напрямки, куди потрібно скеровувати гроші. Проте, як я розумію, пану Брезіцькому це просто вигідно, адже за те, що споруда стоїть, потрібно платити. Він власник сцени, він отримує за це кошти.
   Щодо екстрених запитань, а на чому проводити заходи, якби раптом щось трапилось, я теж маю відповідь. На мою думку, платформа на пам’ятнику Т. Шевченку цілком достойна і підходить для будь-яких заходів, лише потрібно буде на ній розмістити апаратуру. Ідею трансляції новин теж можна зберегти, проте замінити великий екран на менший, до прикладу, на LSD-телевізор.

   Тепер треба думати, як не розбазарити ресурс, а витратити його на більш потрібні напрямки, зокрема, на сотні поранених активістів, які лежать по лікарнях, на реабілітацію та допомогу сім’ям загиблих. Мені видається, що буде гріх, якщо гроші будуть витрачені на приватні забаганки однієї особи, а ці люди залишаться без допомоги. Символічність львівського Майдану можна зберегти, залишивши дошку пам’яті за Героями Небесної сотні, проте намети, які раніше використовували для польової кухні, або ж місця, де можна заночувати, варто замінити на один невеличкий, виключно інформаційної функції. З самого початку пан Роман Брезіцький контролем всіх фінансових справи Євромайдану, і так завжди виходило, що він сам собі платив заробітну плату. Я розумію його, що за виконану роботу потрібно отримувати гроші, більше чи менше — це вже справа дискусій, проте коли постає питання, чи витрачати гроші даремно, чи зробити необхідну й корисну справу, вибір має бути очевидний.

   Де бере гроші пан Брезіцький для того, щоб сцена стояла, я не знаю, бо не втручалась у фінансові справи Майдану, проте я розумію, що якби грошей НЕ було, то на львівському Майдані сцена б НЕ стояла.
 Опубліковано : 03.04.14 | Переглядів : 875

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама