Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
ГМО – вершник Апокаліпсису!!!
ГМО – вершник Апокаліпсису!!!

Сором’язливі дискусії про користь чи шкоду генетично модифікованих організмів (ГМО) нагадують кухонні бесіди про радянський лад часів Брежнєвського застою. Правда як завжди більш банальна та страшна. 
Що ж це за звір ГМО, і чому він такий страшний?

Прогресивні ліберали, псевдовчені мужі і всяка політична мерзота поведуть нас лабіринтом дискусій, “наукових” фактів, загальноприйнятих тлумачень і як завжди запровадять у безвихідь. Спробуємо відділити зерна від полови.

ГМО - організми, у геном (набір генів) яких вбудовано “чужі” гени. Як це може відбуватися, проговорився президент компанії “Епіцит” Мітч Хайн: “У нас є теплиця з кукурудзою, яка виробляє антитіла проти сперми”. Хайн пояснив, що вони взяли антитіла у жінок із рідкісною особливістю, відомою як імунне безпліддя, ізолювали гени, котрі регулюють продукування цих антитіл безпліддя і вставили їх у геном насіння кукурудзи. У такий спосіб вони підготували приховану контрацепцію, вбудовану в кукурудзу. Хайн стверджував, що таким шляхом можна вирішити проблему “перенаселення” світу. Просто і гуманно. Тема депопуляції (скорочення) населення планети надзвичайно болюча і, зрештою, не предмет цієї статті. Додам лише, що цю кукурудзу постачали населенню країн Третього світу завдяки щедротам фондів Білла Гейтса і Рокфеллера. Ідеологи використання ГМО апелюють, нібито, до благородних цілей — нагодувати все людство, чисельність якого невпинно зростає, вивести сорти, стійкі до гербіцидів, пестицидів і шкідників, зменшити витрати на виробництво сільськогосподарської продукції ... Реалізація цих “благородних” цілей наразі приносить шалений дохід вузькому колу людей і, схоже, є лише завісою над їх демонічною діяльністю.

Перші генетично модифіковані продукти для масового використання (а можливо, знищення) створила хімічна компанія “Монсанто” наприкінці 80-х років. Ця організація - одна з найбільших, але далеко не єдина на ринку ГМО і вдало ілюструє потенційних благодійників людства. В 60-х роках минулого століття компанія була відома як виробник дефоліанту “Агент Оранж”. Препарат використовувала армія США для знищення листяного покрову джунглів у В’єтнамській війні. Цей препарат містить усім нам відомий діоксин (відповідно до публікації у всесвітньо відомому медичному журналі “Lancet”, Віктора Ющенка отруїли дефоліантом типу “Агент Оранж”). У 1984 році “Монсанто” виплатила 184 млн доларів компенсації ветеранам цієї війни.

Уже у 1996 році загальна площа посівних під трансгенними культурами становила 1,7 млн га, а у 2009 році зросла до 134 млн га (із них орієнтовно — 1 млн га в Україні), що становить 9% усіх культивованих родючих ґрунтів на планеті. Нині п’ять провідних світових “генетичних гігантів” (Monsanto, Astra Zeneca, Novartis, Du Pont, Aventis) володіють понад 50% ринку пестицидів, четвертиною світового ринку посівних культур і 100% ринку трансгенного насіння. Окрім того, “Монсанто” володіє 90 % патентів на ГМО.

У 2000 році було опубліковане “ Світове звернення вчених про небезпеку генної інженерії”, а згодом “Відкритий лист вчених урядам усіх країн” стосовно проблеми використання ГМО, який підписали 828 учених із 24 країн світу. У цих документах ідеться про необхідність мораторію на розповсюдження генетично модифікованих продуктів, про те, що генетичні технології недосконалі, отже, небезпечні, і наслідки їх використання не прогнозовані.

У 2003 році Європейський суд визнав правомірними дії Італії, котра першою заборонила ввіз на свою територію ГМ-продуктів фірми “Монсанто”, та визнав що так може чинити кожна країна, яка є членом ЄС, незважаючи на принципи свободи торгівлі та міжнародні норми конкурентного права. У цьому ж 2003-му кілька тисяч селян Індії покінчили життя самогубством через те, що генномодифіковане насіння, нав’язане їм у рамках кредиту МВФ, виявилося безплідним, а в результаті перехресного запилення звичайне насіння набуло тих самих властивостей. Нині лікарі констатують, що значно почастішали випадки безплідності та завмирання вагітності в українських жінок, причини яких вони не можуть зрозуміти. Вже багато країн пішли шляхом створення зон цілковито вільних від ГМО, нині це 32 країни лише в Європі. Щоразу більше з’являється відомостей про те, що вирощування трансгенних культур так і не призвело до збільшення прибутку фермерів, покращання споживчої якості продуктів, ліквідації голоду, а лише збільшило використання пестицидів і гербіцидів. У свою чергу, “Монсанто” разом із іншими монополістами не особливо приховують своїх стратегічних цілей — повного переходу на генетично модифіковані продукти. Мовчать лише про наслідки — повний контроль над життєвим циклом людства та його чисельністю.

Підсумовуючи те, що сказано й опубліковано впродовж попередніх десяти років, можна визначити три комплексні загрози використання ГМО:
1. Ріст алергічних та онкологічних захворювань, зниження імунітету, безпліддя.
2. Витіснення природних організмів генномодифікованими, зменшення біорізноманітності.
3. Контроль групою осіб споживання основних продуктів харчування в масштабі планети.

На фоні ГМО-експансії вартий уваги такий факт. У 2008 році на архіпелазі Шпіцберген (Норвегія) збудоване сховище насіння, котре називають “Сховищем судного дня”. У льодяній горі, за 1000 км від Північного полюсу розташований гігантський склад, в якому міститься 4,5 млн взірців насіння. Стверджують, що цей склад може пережити такі катаклізми, як ядерна війна або глобальне потепління.
Хоча позначка “без ГМО” стає щоразу більш звичною, ситуація далеко не втішна. В 2009 році теперішній міністр аграрної політики, а на той час — голова Профільного комітету Верховної Ради України Микола Присяжнюк повідомив, що близько 90 % (!) сої, яку вирощують в Україні, містить ГМО. Відповідно, насамперед ГМО містять ковбаси, сосиски, напівфабрикати (до 85 % виробів) і молочні продукти (молока в Україні надоюють значно менше, ніж споживають). На другому місці за ймовірною присутністю ГМО — дитяче харчування, на третьому — хлібопекарські та кондитерські вироби (хто пам’ятає смак львівських шоколадних цукерок до купівлі “Світоча” компанією “Nestle”, тому інших доказів не потрібно). Загалом, за даними “Укрметтрестстандарту”, 30% продуктів харчування, які реалізують в Україні, містять ГМО. Натомість лабораторій, що можуть виявити ГМО, лише п’ять, та й дослідження там замовляють, здебільшого, виробники.

Вихід із ситуації є. У наших західних сусідів стрімко зростає споживання так званої органічної їжі. На органічні продукти італійці витрачають у середньому 25 євро в рік на особу, шведи — 47, датчани — 51, швейцарці — 105. Товарообіг органічних продуктів у 2009 році в Німеччині сягнув 6 мільярдів євро, у Франції — 3, в Україні — лише 1 млн євро. 

Органічний продукт — той, який вирощують без використання мінеральних хімічних добрив (гербіцидів і пестицидів), зі шкідниками борються без застосування хімії, більшість сільськогосподарських робіт проводять вручну. У тваринництві — корми без консервантів і стимуляторів росту і навіть безстресові умови утримання та транспортування. В Європі органічну продукцію маркують відповідними знаками на вимоги міжнародного стандарту ISO 14024, існують “Глобальна мережа екологічного маркування” та “Міжнародна федерація органічного сільськогосподарського руху”.

В Україні наразі “екологічно чисті продукти” — законодавчо не визначений термін, проте ми ще не забули, що таке продукти з дачі та “села”. Ми ще можемо повернутися до природної, здорової їжі. Ми можемо повернути здоров’я собі та майбутнім поколінням, відродивши село, яке здатне прогодувати не лише Україну. І у цій справі нам не потрібні ні західні благодійники та консультанти, ні “рідні”, ні “сусідні” політики. Розуміючи реальний стан справ, ми створимо попит, а він — пропозицію. Де відсутня політична воля, працюватимуть економічні закони.
Мабуть, гасло “свій до свого по своє” через століття знову стає життєво важливим.

Юрій СИТНИК

 Опубліковано : 24.06.10 | Переглядів : 1612

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама