Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Хом'як знову в грі!
Хом'як знову в грі!

Є люди, імена яких вкарбовуються в пам'ять, і витравити їх звідти вже майже неможливо. Скажімо, кажеш "Кучма" - і згадуєш "касетний скандал і вбивство Гонгадзе, вимовляєш "Медведчуки" - і перед очами постає той "беспрєдєл", який чинила в часи їхнього панування податкова, кажеш "Хом'як" - і згадуєш… Як, Ви вже забули, хто такий Мирослав Хом'як?!!

   Хом'як Мирослав Степанович, народився 17 травня 1967 у Львові. Закінчив Тернопільський інститут народного господарства. З 1990-го - податковий інспектор Державної податкової інспекції в Шевченківському районі м. Львова, з 1998 по 2001 рр. - начальник Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Львова, з 2001-го по 2004-й - начальник Державної податкової інспекції у м. Львові. З 2004 по 2005 рр. - голова Державної податкової адміністрації у Львівській області. 01.-10. 2005 р. - заступник директора Департаменту методології, ДПА України. З 2007 року - заступник начальника Державного департаменту - Адміністрація зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (а Ви не знали?!). З 2009-го - 1-й заступник голови, з потім - голова ДПА у Закарпатській області. З 2010 року - начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. В офіційній  біографії, звичайно, не вказані ті потужні скандали, які стрясали Львівщину перед Помаранчевою революцією (і які були органічно поєднані з постаттю пана Мирослава, а також із його патронами Медведчуками), а також керівна та спрямовувальна роль есдеків у грабіжницьких набігах тогочасної податкової, але мова тепер не про це.  Мирослав Хом'як своїми діяннями знову постав із попелу!!!

   Чи знаєте ви, що є в селі Муроване Пустомитівського району Львівської області таке автотранспортне підприємство, як Відкрите акціонерне товариство "Львівагротранссервіс" (с. Муроване, вул. Січових Стрільців, 34). У власності цього підприємства донедавна, а саме до 2013 р., був цілісний майновий комплекс, який складався з 1831,6 кв. м адміністративно-технічних приміщень та близько 4 га землі в постійному користуванні… І це майже в самому Львові (територія межує з с. Малехів та зі Львовом), що само собою є дуже спокусливо… До 2013 р. контроль над цим підприємством і всіма цими маєтностями належало, правильно - колишньому податківцеві пану Мирославові Хом'яку. Однак до 2013 р. він його по-чесному ділив ще з більш ніж 100 акціонерами, а на сьогодні, за допомогою реалізації ним відверто, скажімо так, "бендерівської"  схеми, пан Хом'як став ЄДИНИМ власником цих активів, залишивши "за бортом" акціонерів ВАТ "Львівагротранссервіс" із їхніми численними акціями без жодних компенсацій. Ви хочете знати, як нині стають багатіями? Читайте - і вчіться!

   Колишній еколог Мирослав Хом'як (до його діяльності в царині оберігача Чорнобильської зони ми, ймовірно, повернемось у наступних публікаціях) контролював як власник ВАТ "Львівагротранссервіс" через Товариство з обмеженою відповідальністю "Тернопільська інвестиційна компанія". За даними ресурсу SMIDA, вже у 2007 році власником контрольного пакета акцій підприємства була "Тернопільська інвестиційна компанія" (ТІК), яка належить сестрі Мирослава Хом'яка Галині Данилів та його тестеві Ярославу Кривошиї. Останнім засновником підприємства, за якого розпочалась ліквідаційна процедура, було ТОВ  "Муроване-Транс". Це підприємство зареєстроване у селі Муроване  за тією ж  адресою, що й "Львівагротранссервіс". А заснувала "Муроване-Транс" уже згадана "Тернопільська інвестиційна компанія".  Директором "Муроване-Транс" є Роман Хом'як, брат чиновника. Як бачите - родина Хом'яка не з бідних, як то кажуть, копійка до копійки… 

   ТІК до 2013 р. було акціонером вказаного вище товариства, маючи 67 % статутного капіталу та плюс племінниця Хом'яка - Курилас Мар'яна Михайлівна, яка володіла акціями даного товариства (близько 7 % статутного капіталу). 

   Однак виглядає на те, що реальному власнику пану Хом'яку і цього було замало… Ну що таке 74 відсотки акцій підприємства? От якби все… Погодьтесь, думка про те,  що ще хтось може ділити з тобою те, що ти давно вважаєш своїм, є нестерпною! Адже все це так важко зароблялось непосильною працею в податковій службі і на екологічній ниві! Тому автор ідеї вирішив зробити як завжди - залишити з носом усіх акціонерів, зробивши сімейство єдиним власником цього майна, не особливо при цьому переймаючись фактом ухилення від сплати податків. 

   Одну з головних ролей у цій схемі, яку негідники називають "злочинною" (але не автор статті. - Авт.) зіграло Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлобуддизайн" (власницею 83 % якого стала вже, за традицією, Мар'яна Курилас через "МДМ плюс" у 2008 р. Фірма працює в будівництві та гуртовому продажу будівельних матеріалів) - прокладка між податковими ямами та підприємствами, які мають намір ухилитися від сплати податків.

   У результаті своєї специфічної діяльності ТОВ "Житлобуддизайн" стало кредитором для ВАТ "Львівагротранссервіс" на суму 657 600 гривень. Тобто, ще у 2010 р. ВАТ "Львівагротранссервіс" для ухилення від сплати ПДВ та інших податків уклало з ТОВ "Житлобуддизайн" фіктивну угоду на виконання ремонтних робіт, внаслідок чого акціонерне товариство отримало податковий кредит на суму податкового зобов'язання з ПДВ, тобто фіктивна операція замінила сплату податку, а ТОВ "Житлобуддизайн", отримавши внаслідок цієї операції податкове зобов'язання, закрило його несплатою податку, з іще однією фіктивною угодою на таку ж суму, але вже з "податковою ямою" - Приватним підприємством "Транс Строй".

   Так з 2010 р. акціонерне товариство стало боржником перед ТОВ "Житлобуддизайн", оскільки за нібито виконану роботу за фіктивною угодою акціонерне товариство повністю не розрахувалося.

   Добродій Хом'як у виборі варіантів заволодінням майном акціонерного товариства вирішив скористатися цією випадковою ситуацією з заборгованістю таким чином. 

8 квітня 2013 р. пан Хом'як реєструє вже згадуване ТзОВ "АТП "Муроване", яке в подальшому було перейменоване в "Муроване-Транс", засновником його ставить згадане, своє ж, Товариство з обмеженою відповідальністю "Тернопільська інвестиційна компанія", яке на той час було основним акціонером ВАТ "Львівагротранссервіс" із кількістю акцій понад 67 % статутного капіталу товариства, а директором - свого рідного брата Хом'яка Романа Степановича. Для чого? "О, брате, - казав незабутній Карлсон Малюку, - та це ж…" 

   15 квітня 2013 р. ТОВ "Муроване-Транс" отримує від ТОВ "Житлобуддизайн" за угодою право вимоги від ВАТ "Львівагротранссервіс" фіктивної заборгованості, яка виникла внаслідок злочинних схем з ухилення від сплати податків, на суму 527 600 гривень. 

   У цей же час, ТОВ "Тернопільська інвестиційна компанія" та племінниця Курилас Мар'яна Михайлівна відчужують ТОВ "Муроване-Транс"  усі наявні в них акції акціонерного товариства, внаслідок чого ТОВ "Муроване-Транс" стає основним акціонером з кількістю акції близько 75 % статутного капіталу ВАТ "Львівагротранссервіс".

   Далі, ТОВ "Муроване-Транс" розпочинає процедури щодо стягнення з ВАТ "Львівагротранссервіс" і одночасно, як основний акціонер останнього, розпочинає процедуру ліквідації акціонерного товариства, внаслідок чого на місці керівника (ліквідатора) з'явився юрист-неофіт - племінник (чуття єдиної родини. - Авт.) Хом'яка - Данилів Мирослав Михайлович. Очевидним є те, що все це є частиною дії, яку простолюдини називають "афера": якщо власник акціонерного товариства, будучи його кредитором, розпочинає стягувати заборгованість зі свого товариства та його ж ліквідовувати, а засновниками та керівниками усіх дійових осіб є близькі родичі. 

   У результаті так званої судової тяганини між акціонерним товариством та його засновником ТзОВ "Муроване-Транс", які тривали менш як два місяці, останнє отримало рішення на стягнення з акціонерного товариства 636 909,79 гривень.
 
  Далі, за сценарієм Хом'яка, акціонерне товариство, як таке, що ліквідовується у зв'язку з важкою економічною ситуацією, 4 грудня 2013 р. укладає мирову угоду зі своїм фактичним засновником ТОВ "Муроване-Транс", в особі племінника Хом'яка М.С. та сина одного з номінальних засновників цього товариства, за якою вся заборгованість у розмірі 624 331 гривень, за винятком 12 578,79 гривень, погашається за рахунок передання ТОВ "Муроване-Транс" усього майна акціонерного товариства. Тобто ТОВ "Муроване-Транс", як основний засновник (акціонер) акціонерного товариства, оцінив цілісний майновий комплекс, який складається з 1831,6 кв.м адміністративно-технічних приміщень та близько 4 га землі в постійному користуванні, яка межує з м. Львів, в 624 331 гривень, тобто  приблизно 78 000 доларів США, тоді як насправді на ринку цей майновий комплекс тягне на суму з шістьма нулями в американській валюті.

   Внаслідок таких дій своїх підопічних, Хом'як М.С., в особі ТОВ "Муроване-Транс", став єдиним власником вказаного майнового комплексу, "кинувши" близько ста акціонерів (які мали право також на цей майновий комплекс під час ліквідації або на прибутки від нього під час роботи акціонерного товариства) та ухилившись від сплати податків, оскільки цей майновий комплекс є набагато дорожчий від суми заборгованості в судовій справі, що свідчить про ухилення ТОВ "Муроване-Транс" від сплати податків.

   Так звану "непосильну допомогу" в такій оборудці надала і судова влада, оскільки, на думку Вищого господарського суду України, практика затвердження суддями мирових угод, за якими погашається грошова заборгованість за рахунок нерухомого майна, є неправомірна, але позаяк у цій справі всі - люди Хом'яка, то і протестувати проти цього не було кому, бо які можуть бути порахунки між своїми? А акціонери?... А хто повідомляв акціонерів про  масштаби цієї операції та її наслідки для них? 

   Такі дії підприємця Хом'яка та його родинної команди передбачають притягнення їх до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків та неправомірне заволодіння майном акціонерного товариства, яка буде обтяжена згуртованістю причетних до цього осіб.

Микола САВЕЛЬЄВ, фото автора 

Цю публікацію прошу вважати повідомленням правоохоронних органів про злочин, а враховуючи те, що на цей час ВАТ "Львівагротранссервіс" іще не ліквідовано, то наявні всі перспективи на якнайшвидше з'ясування обставин цієї справи та залучення до цього потерпілих акціонерів, деякі з них постійно боролися з Мирославом Хом'яком, у зв'язку з неправомірним отриманням ним у власність акцій ВАТ "Львівагротранссервіс". Одним із постійних опонентів Мирослава Хом'яка завжди був акціонер та колишній член одного з керівних органів ВАТ "Львівагротранссервіс" Бондарець І.Т.
 Опубліковано : 28.05.15 | Переглядів : 3860

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама