Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Почесний консул Ізраїлю: "Західний регіон - найцікавіший для інвесторів"
Почесний консул Ізраїлю: "Західний регіон - найцікавіший для інвесторів"

Не так давно у Львові відкрилось Почесне консульство держави  Ізраїль у Західному регіоні, де вже обжилися громадські організації, що працюють у сферах культури та освіти. Кілька місяців тому Почесним консулом став бізнесмен Олег Вишняков, утім, результати його роботи вже помітні. Пан Вишняков проспонсорував літній відпочинок у Єрусалимі 18 дітям, чиї батьки загинули в АТО, і двом їхнім кураторам зі Львова і Львівської області. Ще з листопада минулого року Почесний консул у співпраці з Посольством Ізраїлю організовують тренінги для українських психологів на тему: реабілітація військових і цивільного населення, постраждалого внаслідок військових дій. Олег Вишняков привів до Львова компанію, що розробляє системи безпеки міст, заводить у Західний регіон ізраїльських інвесторів і туристів. Треба розуміти, що статус Почесного консула - це робота на громадських засадах з дозволу обох країн. Отже, всю діяльність, пов'язану з Почесним консульством, Олег Вишняков проводить своїм коштом, і навіть приміщення консульства у Львові утримує самотужки.

Про безпеку

   - На одній із наших зустрічей із міським головою Львова ми обговорювали систему безпеки в місті на прикладі міста Рішон-ле-Ціон. Ізраїль, як відомо, експерт в області безпеки, адже вся історія країни пов'язана з війною, захистом від тероризму та охороною людських життів. 

   Місто розташоване неподалік Тель-Авіва, в ньому мешкає 250 тисяч людей, і саме його вважають найбезпечнішим містом держави. Я навмисно туди приїздив, аби вивчити впроваджену там систему. Перш за все, мене завели у кімнату безпеки, яка розміщена в мерії, точніше під нею, на глибині трьох метрів під землею. Там працюють 15 операторів, які можуть спостерігати за зображенням у режимі 3D. По всьому місту наразі встановлені більш ніж 500 камер, які сполучені зі супутником, але їхню кількість будуть поступово збільшувати до тисячі. 
   До слова, оператори спостерігають за рухом пожежних чи швидких аж до місця виклику. Якщо виникають якісь непередбачувані обставини, то оператори мають змогу координувати роботу всіх служб (рятувальників, міліції та комунальників).
   Щороку в центр безпеки надходить більш як 500 тисяч дзвінків. Інформація про всі дзвінки висвічується на великому екрані. По кожному з викликів формують комп'ютерну звітність, яка вміщує також інформацію про результати виконаної роботи. Містяни можуть зателефонувати з приводу будь-якої проблеми. І не тільки телефонувати, а й надсилати фотографії з місця події. 

   Приміром, щоб Ви краще могли уявити: мешканець міста може скинути фотографію каменюки, яка лежить на дорозі, й це допоможе комунальникам швидше її знайти. Далі відповідні служби, які приїздять на виклик, спочатку фотографують проблему, ліквідовують її й фотографують результат.  

   Окрім того, містом їздять 60 обладнаних автомобілів комунальної служби, які також контролюють ситуацію, і їхню роботу координують оператори кімнати безпеки. Отже вся інформація стікається в один інформаційний центр і всі камери під'єднані до одного комп'ютера. Програма, яка на ньому встановлена, дозволяє аналізувати та відстежувати різні підозрілі ситуації. Скажімо, система самостійно пильнує за валізою, яку залишили без нагляду, чи за групою із п'яти і більше людей. 

   Я особисто бачив, як усі сусідні камери на одній із вулиць одночасно, з різних кутів спостереження, зосередилися на безпритульному з великою сумкою. Що робити далі в таких ситуаціях, вирішує оператор. Проте він не робить це на свій розсуд, а чітко виконує інструкцію. В такий спосіб людська помилка стає неможлива, адже на кожну конкретну ситуацію розроблений алгоритм дій: що і як треба робити. І таких протоколів понад тисячі. Кожен, хто претендує на вакансію оператора, повинен за тиждень часу вивчити всі протоколи. Далі кандидат складає екзамен, і лише за його результатами ухвалюють рішення, брати людину на роботу чи ні. До слова, зарплата оператора коливається в межах 1200 доларів.
  
 Про ефективність подібних систем безпеки розповідала також колишній мер іще одного ізраїльського міста. Там працює схожа система: контролюються великі перехрестя доріг, торгові центри, шкільні майданчики… На одному зі шкільних подвір'їв підлітки влаштували бійку, і хтось із них витягнув ножа. На місце одразу відправили правоохоронців. Проте, коли поліція приїхала, то ножа вже знайти не могли. Вони одразу зв'язалися з оператором центру, і той сказав, що ніж хлопець заховав у шкарпетку, де його і знайшли. Така система працює як стримувальний фактор.
   Тож ми познайомили львівську міську владу з ізраїльською компанією, яка є розробником міських систем безпеки, і яка встановлює їх по всьому світу. Тепер вони ведуть активні перемовини, і я сподіваюсь, що подібна система безпеки запрацює і у Львові.

Про економіку

- Ви залучаєте ізраїльських інвесторів у сільське господарство. Якою мала б бути така співпраця та які інноваційні технології можуть впроваджувати у Західній Україні?

   - Похизуватися сприятливим кліматом для сільського господарства Ізраїль не може. Але використовуючи різні сучасні технології, навіть у пустелі вони практично творять дива. Наприклад, працюють різні технології, які дозволяють збільшити надої корів у кілька разів чи збільшити урожай зернових. Якщо ті інновації привезти в Західну Україну, то результат може перевершити всі сподівання. Крім того, ваш регіон з інвестиційної точки зору є найпривабливішим в Україні. По-перше, він розташований найдальше від зони військового конфлікту, по-друге, працьовите місцеве населення зацікавлене в такій співпраці. Ми постійно спілкуємося з губернаторами Львівської та Івано-Франківської областей. Вони позитивно відгукуються на наші пропозиції щодо залучення іноземних інвесторів і навіть самотужки їх шукають. Нещодавно я зустрічався з міністром сільського господарства Ізраїлю, і ми обговорювали можливу співпрацю з Україною. 

- Ви активно працюєте для впровадження Зони вільної торгівлі - ЗВТ між Україною та Ізраїлем. На якому етапі робота?

   - Наразі уряд України активно працює над створенням ЗВТ з Канадою. Ізраїль - на другому місці. Створена міжурядова комісія з цього питання, вона працює. І найближчим часом, я сподіваюсь, буде проведене її засідання. 

Про зв'язки 

- Ви доклалися до того, що "МАУ" відкрили прямий рейс Львів - Тель-Авів, який тепер літає двічі на тиждень. Будете домовлятися про подібні рейси в інших містах?

   - На щастя, у Львові є хороший аеропорт, де можна впроваджувати такі рейси. А без них говорити про туризм взагалі неможливо. Нині ремонтують аеропорт в Івано-Франківську, і там також будемо намагатись домовлятись про відкриття подібного рейсу. 

   Завдяки тому, що тепер до Львова можна добратися без пересадок, ми сподіваємось на активний розвиток медичного туризму. Впевнений, що громадянам Ізраїлю сподобаються західноукраїнські курорти у Трускавці, Моршині й Шаяні. 

   Ми вже організували туристичний ярмарок, до якого залучили туроператорів із України та Ізраїлю, а також провели промо-тур для ізраїльських журналістів. Тепер ми ведемо перемовини з туристичними компаніями обох країн, щоб вони ввели у свій сервіс пакети послуг на такий відпочинок. Для туриста зручніше одразу заплатити певну суму коштів і по приїзді вже не турбуватись про харчування, житло, екскурсії та лікування. 

Про допомогу 

- Ваше консульство працює над створенням реабілітаційного центру для АТОвців. Розкажіть.

   - Наразі ми розглядаємо різні варіанти та обговорюємо їх із міським головою та губернатором Львівської області. Оглядали також і можливе приміщення у Києві. Загалом ідея така, що реабілітаційний центр мав би бути розташований на невеликій території, до 1000 квадратних метрів. Наразі для реалізації цього проекту ми працюємо, щоб отримати інвестиційну підтримку з боку Ізраїлю. 

- Ізраїльські спеціалісти вчать українських психологів, як допомогти людям, постраждалим від війни. Чого навчають?

   - Як на мене, наразі ця справа є дуже важлива для українців. Адже в Ізраїлі психологи вміють ефективно працювати з людьми, які постраждали від бойових дій. Українські спеціалісти поки що такого досвіду не мають, тому для них навчання є дуже корисне. На курсах читали лекції та проводили тренінги ізраїльські психологи та соціальні працівники, які також контактують з людьми, що постраждали в зоні бойових дій. 

   Ізраїльська технологія поділена на окремі протоколи і відпрацьована до найменших деталей. Скажімо, військові психологи розповідали, як вони повідомляють родині загиблого солдата сумну новину. Печальну звістку приходять розповісти шість людей, серед них лікар, психолог, соціальний працівник. Коли вони підходять до дверей помешкання, то не дзвонять у дзвінок, а стукають у двері. Робиться це для того, щоб в родини не виникало поганих асоціацій щоразу, коли будуть чути дзвінок у двері. Окрім того, держава фінансово допомагає родині, а психологи ще впродовж 10 років надають моральну підтримку. 

   Ми вже також маємо і в Україні багато позитивних відгуків про ізраїльський досвід психологічної реабілітації. В Києві такі курси для психологів організовані за підтримки Посольства Ізраїлю і з моєю участю. Вже проведено понад 10 тренінгів у Львові та Києві, які відвідали кілька сотень слухачів: здебільшого психологи,  але близько 10 % тих, що отримали дипломи слухачів, - волонтери. 

Розмовляла Христина ІНЖУВАТОВА
 Опубліковано : 06.08.15 | Переглядів : 1389

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама