Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Курці України платять російським зброярам?

Курці України платять російським зброярам?

Оскільки останнім часом вітчизняні медіа дуже багато часу приділяють Винниківській тютюновій фабриці. Губернатор Закарпаття Геннадій Москаль встиг назвати її «однією з найбільших по виробництву контрабандних сигарет». Але, як виявляється, не все так просто. Інколи навіть виникає відчуття, що хтось просто відвертає нашу увагу від основного

Оптову торгівлю цигарками в Україні на 90 % монополізувала російська компанія, підконтрольна ФСБ. Мільярди гривень курців України осідає в кишенях власників російських збройових заводів, чия продукція сьогодні сіє смерть на Донбасі. Нижче — фрагмент документа, підготовленого в одному зі силових відомств, що потрапив у розпорядження редакції (публікується з незначними скороченнями).

 

   Виробники — Компанії «Філіп Морріс» (33 % ринку), «Джаппан Табакко Інк.» (24 %), «Імперіал Табакко» (21%), ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т. — ПРИЛУКИ» (18 %) належать до десятки найбільших платників податків України.

   За результатами аналізу фінансово-господарської діяльності цих підприємств встановлено, що за останні три роки відбувся переділ ринку реалізації тютюнових виробів, а саме — реалізацію тютюнових виробів, отриманих від цих підприємств, практично 100-відсотково здійснює ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», яке збільшило обсяги закупівель тютюнових виробів з 20 % наприкінці 2011 року до 99-100 % на початок 2014 року.

   Згідно з офіційною інформацією, засновниками ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» є ряд нерезидентів, зокрема «Делуфор трейдинг лімітед»,«Ебромар індастріз лімітед», «Хаванор менеджмент лімітед», «Лідертано холдингс лтд», «Мегаполіс юкрейн інвестмент лімітед», «Мегаполіс Холдінгз (Оверсіз) лімітед» (Республіка Кіпр).

   Разом із тим, ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна» фактично є структурним підрозділом російської групи компаній «Мегаполіс», яка, своєю чергою, входить до групи компаній «Меркурій».

   Група компаній «Меркурій» (Російська Федерація) — багатопрофільний холдинг, до якого, зокрема, входять інвестиційно-девелоперський холдинг ЗАТ «Мегаполіс девелопмент» (група компаній «Мегаполіс Девелопмент»), торгові холдинги ВАТ «Діксі Груп» і ЗАТ «Торгова компанія «Мегаполіс» (група компаній «Мегаполіс»), транспортна компанія ВАТ «СовінтерАвтоСервіс», підприємство оборонно-промислового комплексу ВАТ «Завод ім. В.А. Дєгтярьова », «Ковровський механічний завод» та інші активи.

   Власником і президентом ГК «Меркурій» є Кесаєв Ігор Альбертович, 1966 р.н., уродженець м. Орджонікідзе (Владикавказ). Треба зазначити, що Кесаєв І.А. також є засновником і президентом «Національного некомерційного фонду «Моноліт», створеного в 2003 році «для підтримки економічних, медичних, соціальних і культурних потреб співробітників ФСБ Російської Федерації та членів їхніх сімей». У 2013 році тютюнові компанії Philip Morris і JTI (Japan Tobacco Inc.) купують по 20 % пайової участі ЗАТ «ТК «Мегаполіс» (Російська Федерація). Кожен із покупців в рамках угоди сплатив по 750 млн доларів США. Таким чином відбулося входження зазначених виробників у монополізований «Мегаполісом» ринок тютюнових виробів не тільки в Російській Федерації, а й… в Україні.

   У результаті монополізації оптового ринку тютюнових виробів ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», який практично скуповує у вітчизняних виробників тютюнових виробів усю продукцію, і його прямого зв’язку з низкою виробників (Philip Morris і JTI), це ТОВ має змогу чинити тиск на роздрібну торгівлю, зокрема — впливати на оптово-відпускні ціни.

   Встановлюючи їх на максимально високому рівні, монополіст мінімізує прибуток роздрібних торговців, які, не маючи змоги продавати тютюнові вироби за ціною вищою, ніж встановлена максимальна роздрібна, та намагаючись компенсувати збитки, переходять на реалізацію контрабандної та контрафактної продукції [...]».

   Перше. Кесаєв зі самого початку своєї бізнес-кар’єри діяв «у зв’язці» зі спецслужбами РФ — з того самого часу, коли на початку 1990-х увійшов у пул російських бізнесменів, які отримали право безмитно імпортувати в РФ тютюнові та алкогольні вироби нібито для фінансування потреб Російської православної церкви та громадських об’єднань допомоги співробітникам і ветеранам спецслужб і правоохоронних органів РФ.

   Без прямого заступництва і прямої участі в капіталі групи «кесаєвських» компаній впливових представників ФСБ, ГК «Меркурій» ніколи б не була допущена до володіння і керування великими активами ВПК Росії, якими є «Завод ім. Дєгтярьова» і «Ковровський механічний завод».

   Тому що перший випускає новітні ПТРК і ПЗРК (зокрема, ракети для ПЗРК «Верба», прийнятого на озброєння в 2014 році, більш старої моделі — «Ігла»), а ще — скорострільні авіаційні гармати, ракети до протитанкових комплексів, кулемети й автомати, великокаліберні кулемети, гранатомети, зброю для спеціальних операцій. А другий — газові центрифуги, основне обладнання для збагачення урану. Тобто компонента для виробництва ядерної зброї РФ. І сьогодні обидва виробництва перевантажені державним замовленням.

   Фактично, ринок тютюнових виробів в Україні повністю контролює, справно отримуючи надприбуток, російська компанія, тісно пов’язана з ФСБ РФ. Тієї самою ФСБ РФ, офіцери й агенти якої планували розгін Майдану та керували ним. Тієї самої ФСБ РФ, чиї агенти і диверсанти задіяні в окупації українських територій, терорі проти мирних громадян, знищенні інфраструктури, масових вбивствах українців.

   Друге. Монополізація ринку — це завжди погано. Монополізація — це завжди максимальне зростання цін на продукцію й удар по кінцевому споживачеві.

   Третє. Як зазначено в документі, монополізація ринку і максимально високі оптові відпускні ціни російського торговця штовхають роздрібних торговців на збут контрабанди та контрафакту. Тютюновий «лівак», своєю чергою, в Україну надходить переважно з Росії, Білорусі та Молдови.

   Ось інформація Forbes.ua: «За даними компанії TNS, у січні — жовтні 2013 року нелегальна тютюнова продукція займала 9,3 % ринку, що на 4 % більше, ніж в аналогічному періоді 2012 року (це в тому самому році, коли російська компанія монополізувала український ринок тютюнових виробів). З цих 9,3 %, 6,5 % — контрабандна продукція, 2,8 % — контрафакт.

   Маючи надприбутки з легальної торгівлі, з одного боку, ТОВ «ТК «Мегаполіс-Україна», з іншого боку, стимулює зростання тютюнової контрабанди в країні, що стрімко зубожіє. При цьому — збіг обставин? — левова частка контрабанди тютюнових виробів «заходить» в Україну тепер із …Росії. І якщо ця контрабанда успішно долає російський кордон, то можна припустити в цьому гарячий інтерес усе тієї ж ФСБ, що офіційно контролює кордон РФ.

   У приватній розмові конфідент, знайомий із реаліями ринку тютюнових виробів в Україні, висловив припущення, що зростання потоку тютюнової контрабанди в Україну з РФ може слугувати інструментом шантажу українських виробників сигарет з боку російського оптовика-монополіста: мовляв, не погодитеся з нашими умовами (відпускними оптовими і роздрібними цінами) — ринок підімне контрабанда. І тоді «розбирайтеся» самі. А виробники, знаючи безпорадність державних інститутів України, не ризикують різко змінювати «правила гри», побоюючись втратити істотну частку доходів.

   Які резони і докази потрібні уряду України, щоб демонополізувати ринок тютюнових виробів у країні, прибравши російську «прокладку» між виробниками і кінцевим споживачем?

   Гаразд, тютюн — хоча частка продукції тютюнової галузі від обсягів промвиробництва в країні становить 2,5 %, і до 10 % держбюджету формують акцизні збори з тютюнової продукції. Але мобільний зв’язок! Але обленерго! Але чорна металургія! Але електрогенерація!

   Чому компанії, чиї господарі, де-факто, воюють з Україною, без проблем баришують на території, де спецслужби і армія Росії вбиває українців?

   Чому за стільки часу, що переміг Майдан, ні Президент, ні Прем’єр-міністр, ні жоден великий політик із правлячої коаліції не заявив про необхідність ухвалення національного плану дій щодо активів компаній держави-агресора? Чому бізнес найближчого оточення Володимира Путіна в Україні процвітає — на тлі тисяч убитих, поранених і шестисот тисяч біженців, які залишили свої будинки ?!

   Гроші люблять тишу. В Україні гроші люблять гробову тишу.

   Вже в буквальному сенсі.

Костянтин ІВАНЧЕНКО, «Аргумент», http://argumentua.com/stati/kurilshchiki-ukrainy-rabotayut-na-rossiiskikh-oruzheinikov

 Опубліковано : 09.09.15 | Переглядів : 1845

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама