Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Павлів-відбувайло
Павлів-відбувайло

Директор департаменту містобудування зробив свою справу…

Вочевидь, ситуація з будівництвом у Львові досягла свого апогею: міський голова пожертвував своїм вірним сподвижником, дев'ятилітнім очільником департаменту містобудування Андрієм Павлівим. Вчинок типовий для розумних політиків: забрати з поля зору того, хто натягнув на себе забагато негативу, і, таким чином, розрядити ситуацію. Політологи припускають, що якби у грудні 2013 року Янукович вчасно пожертвував Азаровим, Революції Гідності могло б і не бути. Можливо, Андрій Іванович відчув, що до містобудівної революції недалеко і городянам просто-таки необхідно "кинути кістку"...

   Формально Андрій Павлів, який очолював департамент містобудування з 2007 року (а доти півроку був заступником міського голови з питань містобудування та архітектури), написав заяву на звільнення за власним бажанням. Екс-чиновник пояснив: він РАПТОМ усвідомив, що вже багато років не працює як архітектор і не пише наукових статей, і взагалі - хоче відпочити. Реально всі все розуміють: мавр зробив свою справу. 

   Скандалів, фактів зловживань, порушень та навіть кримінальних справ, де посадовець є підозрюваним, за цей час назбиралося так багато, що тримати й надалі такого чиновника у стінах Ратуші - вже просто не комільфо. Тим паче, що прокуратура зробила висновки: що підписи призвели до скандалів у будівництвах, які він називав підробленими, насправді є його. Тим паче, що антизабудовні активісти не втомлюються систематично виходити на протести, писати скарги правоохоронним органам і записуватися на особисті прийоми до бургомістра, а серед їхніх незмінних вимог і далі посідає чільне місце відставка Павліва. І не лише тому, що на одній із зустрічей чиновник назвав активістів "зграйкою ідіотів".

   Та не відставкою єдиною. Після того, як у багатьох львів'ян склалися такі непрості стосунки з директором департаменту містобудування, громадськість чекає заслуженого покарання для чиновника. На жаль, якось так ведеться у Львові, що посадовець, до якого є небезпідставні претензії, просто собі звільняється. Начебто вже сам цей факт звільнення має всіх задовольнити. Так, наприклад, склалося із директором "Львівелектротрансу" Андрієм Федоренком. Нагадаємо, чиновник завдяки своїй фірмі "Сармат" зумів купити у Німеччини партію з 11 трамваїв по 40 тисяч євро за одиницю, тоді як німецька сторона продала їх по 13 тис. євро за штуку. Після того, як ця інформація стала надбанням громадськості, пан Андрій Федоренко написав заяву на звільнення; тепер він регулярно "продає" себе на благодійних аукціонах "Купи зустріч" і обіцяє на цій же зустрічі розповісти співрозмовнику про діяльність своєї фірми "Сармат", яку він не ліквідував навіть про людське око. Тож сьогодні громадські активісти підозрюють, що Андрій Павлів може втекти від правосуддя, поки все не заспокоїться, у Польщу, де він захистив дисертацію і куди їздить викладати. А втікати є від чого...

Поєднання посад

   За час свого перебування на посаді начальника Департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів тривалий час поєднував посади начальника управління архітектури ЛМР та начальника департаменту містобудування ЛМР. Закон України "Про державну службу", який застосовується до службовців органів місцевого самоврядування, визнає таке суміщення незаконним. До того всього чиновник ще й певний час обіймав посаду директора власної комерційної фірми "Зелемінь".

Незаконний Генеральний план

   За час обіймання Павлівим цієї посади у Львові з'явився незаконний Генеральний план, який на сьогодні є єдиний, хоча і не чинний. Так, Генплан міста  досі залишається без історико-архітектурного опорного плану - обов'язкового додатку, передбаченого ДБН.  

Не затверджений історичний ареал

   Саме за Павліва Львівська міська рада не виконала вимог Постанови Кабміну № 318 за 13 березня 2002 року "Про затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць". Межі історичного ареалу були ухвалені органом місцевого самоврядування (та й то не опубліковані в офіційному виданні ЛМР, через що їх скасували нещодавно у суді), але ці межі не були затверджені у Міністерстві культури, хоча Міністерство не раз про це нагадувало. Досі не затверджені режим використання та конкретні обмеження господарської діяльності на території історичного ареалу, які мають бути встановлені правилами охорони та використання історичних ареалів населених місць. А належним чином закріплені межі історичного ареалу й умови та обмеження діяльності в цих межах - першочергова вимога під час розробки містобудівної документації.

Незрозумілі землі

   Саме за каденції Андрія Павліва землі в межах історичного ареалу Львова почали класифікувати як "землі громадської і житлової забудови". Саме за каденції цього чиновника з'явилося незрозуміле призначення земельних ділянок - "землі комерції".

Карт-бланш забудовникам

   За керівництва Андрія Павліва відповідальними за розробку проектів землеустрою і містобудівної документації почали ставати забудовники. Також за часів правління цього чиновника мерія почала перекладати з виконавчих органів ЛМР на забудовників обов'язок проводити конкурс на відбір ліцензованої організації на розробку детальних планів. По факту ніхто ніяких конкурсів не проводив. Чи треба пояснювати, чиї інтереси враховують забудовники?
Юрист та пам'яткоохоронець Олеся Ковалишин підсумовує: "Повноваження, які належать департаменту містобудування, є надзвичайно широкі. Керівник департаменту у сфері містобудування вирішував практично все. Брак громадського контролю (а у сфері містобудування Львівська міська рада ще не готова консультуватися із громадськістю) разом із широкими повноваженнями директора профільного департаменту і спричинила таку містобудівну ситуацію, яку ми маємо тепер. Після правління Павліва місто залишилося із наслідками його правління - скандальні забудови, нестача базової визначальної містопроектної документації, немає навіть Генерального плану".Приклади

   Найбільш сумнозвісний об'єкт, що вже набив оскому всьому Львову - перебудова пам'ятки архітектури, без згоди сусідів, особисто родиною директора департаменту містобудування Андрія Павліва, яка володіє помешканням у будинку. Внаслідок реконструкції (хоча на пам'ятках дозволена лише реставрація) було понищено дах, систему водовідведення, комини (через це відмикали газ), поспилювано автентичні бруси, змінено конфігурацію даху. Проектну документацію на перебудову розробляла родинна фірма "Зелемінь", дозволи на будівництво підписували, зрозуміло, у департаменті містобудування ЛМР. Наразі відкрито три кримінальні провадження щодо власників квартири і посадовців.

Детальний план у межах вулиць Б.Хмельницького - Творчої - Мідної
   Департамент містобудування ухвалив рішення про розробку детального плану, яке ніде не опублікували. Відповідальність за розроблення детального плану передали ТзОВ "Фірма "Львівський домобудівний комбінат", яка мала б врахувати інтереси мешканців під час розроблення, й навіть провести конкурс на відбір ліцензованої організації, яка мала би розробляти цей план. Ніякого конкурсу не було, мешканці випадково дізналися, що пройшли громадські слухання. Рік мешканці Збоїщ писали колективні заяви і скарги, які просто ігнорували. 26 лютого 2015 року Андрій Павлів на сесії заявив депутатам, що детальний план території погоджений на громадському слуханні з мешканцями. Тепер збоїщани судяться з міськрадою через те, що під час розроблення детального плану враховані лише інтереси сторонніх осіб, які були на слуханнях, і не враховано жодного побажання мешканців, яких про ці слухання не повідомили. В прокуратурі відкрите кримінальне провадження за чотирма статтями ККУ: підробка документів, зловживання владою, службове недбальство.

   За цією адресою відбулася протиправна заміна цільового призначення ділянки на вул. Сахарова, 70 - з приватного будівництва на багатоповерхове. Видано містобудівні умови з порушеннями норм ДБН. Не витримано пожежні розриви з наявними будинками, дитячим майданчиком, що спричинило руйнування будинку за адресою: Сахарова, 68 з важкими наслідками. За цими фактами Львівське міське управління міліції  відкрило кримінальне провадження. Слідство триває, призначена комплексна експертиза.

   Відбулося захоплення внутрішнього подвір'я шести будинків за допомогою цікавої схеми: рішенням третейського суду тимчасовий металевий кіоск площею 14,4 кв. м визнано об'єктом нерухомості й зобов'язано БТІ зареєструвати кіоск за адресою: Богуна, 11 за ТзОВ "Семпер-захід", які пізніше перепродали кіоск ТзОВ "Єврольвів". На підставі цієї схеми ЛМР надає дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 600 кв. м без проведення земельного аукціону. Андрій Павлів видає ТзОВ "Єврольвів" містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхового будинку висотою 24,5 метра, "забувши",  що поряд малоповерхова історична забудова та не вказавши параметри планованого будинку в абсолютних величинах, що дозволило проектанту вільно трактувати чітко не встановлені параметри забудови. Проект будівництва не має необхідних погоджень Міністерства культури. На ділянку накладали арешт, у цій справі відкрито кримінальне провадження. І вже зовсім сюр: виконавчий комітет ЛМР подав до суду на Департамент містобудування ЛМР щодо скасування містобудівних умов та обмежень по цьому об'єкту, але суд відмовив через пропущені терміни давності.

Масарика, 7
   На копіях містобудівних умов і обмежень (МУіО), виданих забудовнику цієї ділянки, не зазначено дитячого садочка, щодо якого є грубі порушення будівельних та санітарно-гігієнічних норм. Це дозволило забудовнику втиснутися у маленьку вузьку ділянку та замахнутися на будівництво 14-поверхівки з паркінгом. Після виданого наказу на МУіО вибудували і решту схеми: ДАБІ видало декларацію на підготовчі роботи, райадміністрація - дозвіл про порушення благоустрою. Коли мешканці апелюють на неможливість будівництва впритул до дитсадочка, їм показують наказ Департаменту містобудування за підписом Павліва. Подано заяву про злочин в обласну прокуратуру.

Стуса, 12
   Пройшла зміна цільового призначення землі - будівництво багатоповерхового житлового будинку розпочалося у парковій зоні (парк "Залізні води") мало не впритул до наявного особняку, на робочому колекторі. Прибудинкова територія майбутнього будинку заходить ще глибше в парк, аніж визначено під будівництво.

Над темою працювала Ірина ЮЗИК
 Опубліковано : 24.12.15 | Переглядів : 2853

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама