Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
30 мільйонів євро — у мул
30 мільйонів євро — у мул

Вперше в Україні, у Львові міжнародні донори допоможуть збудувати завод із переробки мулу. За словами чиновників, спорудження заводу стане новим етапом модернізації каналізаційних очисних споруд у місті. 
   
   Загальна вартість проекту — 31,5 мільйона євро. Чотири з них місто заплатить із власного бюджету. Більшість коштів позичив ЄБРР — близько 15 мільйонів кредиту. Ще 5 мільйонів євро — кредит НЕФКО (Північно екологічна фінансова корпорація), 7,5 мільйона — грантові кошти Фонду Східноєвропейського проекту з енергоефективності та довкілля (Е5Р). Окупитися проект, за підрахунками експертів, мав би років за чотири. 

   Загалом буде побудовано біогазову станцію, яка перероблятиме накопичений на очисних спорудах мул, поставлять додаткові пісковловлювачі та реконструюють аераційну частину очисних споруд. Мул збиратимуть із відстійників та зброджуватимуть, а газ, який утвориться внаслідок цього, будуть використовувати для виробництва електроенергії.

   Найбільша користь від роботи біогазової станції — в екологічній площині. Експерти порахували, що за рік її роботи викиди парникових газів скоротяться в еквіваленті 128600 м3 СО2. Кількість мулу на устаткуванні, що очищує стічні води, повинно скоротитися до 30 %. Увесь накопичений і перероблений мул стане більш чистим, і в майбутньому його можна буде використовувати як добриво чи застосовувати його для рекультивації Грибовицького сміттєзвалища. Якість стічних вод, відповідно, поліпшиться, а це позитивно вплине не тільки на екологію Львівщини, а й на увесь басейн Балтійського моря, адже саме туди потрапляють стічні води міста. 

   Між іншим, перероблення мулу з очисних споруд — скоріше необхідність та інвестиція у майбутнє.  Адже, за стандартами ЄС, країни-учасниці повинні позбуватися такого осаду на очисних спорудах, тож рано чи пізно Україна також візьме на себе такі зобов’язання. До слова, біогаз у країнах Європи вже давно став звичним явищем. Найбільше таких станцій розташовано в Німеччині — 7100 біогазових систем. 

   Крім того, біогазовий завод, як обіцяють чиновники, допоможе позбутися гидкого запаху, але не в усьому місті, а лише в тих районах, де розташовані очисні споруди.   
       
   Проте, крім перероблення осадового мулу, біогазова станція вироблятиме достатньо електроенергії, щоб забезпечити потребу КОС (каналізаційних очисних споруд). Очікується, що щороку цифра виробленої електроенергії становитиме 39400 МВт.

   За словами донорів проекту, вони контролюватимуть проведення всіх робіт. Пошук підрядників, тендери, встановлення обладнання — усе відбуватиметься за європейським законодавством. До участі в тендері будуть залучені не лише українські, а й європейські фірми. 

   «Цей проект є виграшний для всіх сторін, — сказав на урочистій церемонії підписання угоди директор фонду E5P Андрес Лунд. — Зокрема ми говоримо про зменшення викидів CO2, зменшення затрат для «Львівводоканалу». Комунальне підприємство матиме можливість виробляти і тепло, і електроенергію, що їх використовуватимуть для очищення стічних вод. А це означає, що «Львівводоканалу» не потрібно буде покладатися лише на зовнішні джерела електропостачання і боятися непередбачуваних відімкнень світла».

   А директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер додав, що будь-який великий проект їхня міжнародна інституція спочатку намагається втілити у Львові, і вже потім переходить до фінансування подібних проектів по всій країні. Тож, якщо біогазова станція стане успішною в нас, ЄБРР може надати кредити на такі ж станції в інших частинах України.  

   До слова, перший етап модернізації каналізаційної системи міста провели ще в 2003 — 2006 роках. Тоді за грантові кошти Світового банку придбали нові вхідні решітки та устаткування для головної каналізаційної помпової станції. А ще обладнали очисні споруди новими повітродувками, насосами для мулу і центрифугами для його зневоднення.  

Христина ІНЖУВАТОВА
 Опубліковано : 04.02.16 | Переглядів : 2944

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
 
Реклама