Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Заньківчанське вбрання для «Голого короля»
Заньківчанське вбрання для «Голого короля»

Того разу на сцені не було хлопчика, який би вигукнув, що король — голий. Режисер Вадим Сікорський надав цей привілей колезі ославленого правителя — королю сусідньої держави. Але такий сюжетний поворот у виставі театру імені Марії Заньковецької «Голий король» за п’єсою російського драматурга Євгена Шварца аж ніяк не свідчить про те, що очільник сусіднього царства — мудрий і виважений. Ідеального керівника держави в цій казці-притчі для дорослих, як означено жанр постановки, немає. 

   Євген Шварц у написаній ще 1934 року п’єсі вдало зміксував сюжети трьох казок Андерсена: «Свинопас», «Принцеса на горошині», «Нове вбрання короля» і створив історію, яка теж уже стала класичною. Історію, в якій почергово змінюють один одного два основі сюжети: романтична любов і взаємини короля та підлеглих. У цій авторській інтерпретації відомих казкових сюжетів цілковито інша роль належить горошині, а свинопас таки одружується з принцесою. Лише король не уникнув своєї ганьби. 

   Ненав’язлива режисерська інтерпретація «Голого короля» залишає акторам простір для активної співучасті. У класичному реалістичному театрі, що його репрезентують своїм репертуаром заньківчани, чимало залежить від яскравої, індивідуальної акторської гри. Глядач підсвідомо очікує на появу одного чи кількох акторів-зірок, які своєю харизмою «витягуватимуть» постановку, трохи навіть «ігноруючи» волю режисера. Серед тих, хто вирізнявся того вечора на сцені, — Ігор Гаврилів у ролі короля, який перетягував від своїх міністрів, придворного поета й блазня (які були йому гідними партнерами у спектаклі) невидиму шовкову ковдру головного героя п’єси. 

   Вистава містить спраглий багатьма позитив, який майже не затьмарюють огріхи, що їх скептичне око подекуди фіксує (надто статичні сцени закоханих, надто драматичні — за участю фрейлін). Можна сміливо прогнозувати, що постановка стане одним із репертуарних хітів театру. Насамперед завдяки тому, що не обтяжує ні під час перегляду, ні після. Сюжет відомий, фінал очікуваний, глядачі щиро сміються і реагують на жарти. І навряд чи хтось із них примірятиме на себе образ голого короля. Чи його свити — міністрів або придворного поета. Але, може, варто спробувати? Бо короля творить свита, а президента обирає народ. І річ насправді не стільки в тому, що король — голий, а в тому, що його підлеглі «бачать» на ньому розкішне шовкове вбрання, оздоблене срібними трояндами. 

Наталя ДУДКО

до теми
   Музика для побратимів. Гурт «Роги», який створили актори Львівського національного театру імені Марії Заньковецької, вирушив у зону бойових дій, де вони пробудуть п’ять днів і дадуть 11 концертів. Музиканти виконуватимуть композиції «Скрябіна», «Океану Ельзи», «Братів Гадюкіних», а також народні пісні. Учасники гурту вже їздили у воєнну зону торік у серпні. За період війни заньківчани виїжджали на Схід тричі, зокрема возили вистави «Наталка Полтавка» та «Сватання на Гончарівці», а також передавали воїнам перев’язувальні матеріали, продукти, книги. 

   Кошти на ремонт камерної сцени. 19 березня в театрі імені Марії Заньковецької відбувся благодійний концерт «... на камерну сцену», під час якого зібрали понад 100 000 грн. Усі кошти від продажу квитків скерують на ремонт камерної сцени театру, який планують зробити цього літа. Нагадаємо, 2017-го виповниться 100 років від часу заснування театру Скарбека. 
 Опубліковано : 31.03.16 | Переглядів : 1163

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Лип.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 
Реклама