Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Mind Game: розумним бути модно
Mind Game: розумним бути модно

Інтелектуальна забава для тих, кому виповнилося 16 

Вечірнє життя Львова зазвичай іде своїм неспішним плином. «Генделики» на вузьких вуличках ближче до вечора заповнюються гучними компаніями. За келихом пива ведуть жваві дискусії про все на світі. Один з минулотижневих вечорів у «Чеській пивоварні «Старгород» вирізнявся на тлі такого сповільненого сибаритства. Тут проходила десята інтелектуально-розважальна гра Галицької ліги Mind Game, у якій узяла участь і кореспондентка «Ратуші». 

Зал заповнений молодими й позитивними людьми. Заходжу, і їхній запальний настрій заряджає енергією. З приємністю зауважую, що у Львові молодь не тільки пасивно «тусить», розпиваючи алкогольні напої, а й бере участь у розумних конкурсах, відповідаючи на розумні запитання. Верхньої вікової межі в цій грі нема, тому організатори охоче запрошують кожного, хто досяг 16-річчя. 

MGame зібрав сьогодні 22 команди учасників, які хочуть відпочити з користю для розуму. Інтелектуально-розважальні конкурси -- це насамперед драйв, розрядка і зарядка для мозку одночасно. Розпочинається 1-й тур -- «True or false» («Правда чи брехня»). Частина команд помітно захвилювалася. Хлопці з дівчатами сперечаються та панікують, бо для відповіді на одне запитання відведено лише 15 секунд. 
Оголосили й умови туру: дозволено відповідати лише «так» або «ні». В одній з команд хтось викрикує: «Так!». Учасник не встиг навіть дочитати запитання до кінця. Але він переконаний, що відповідь правильна. Натомість ще один учасник тієї ж команди вважає слушним інший варіант. Вони не можуть визначитись, бо кожен думає, що має рацію.

Гравці за іншим столиком скупчилися один біля одного, поприсували якнайближче свої стільчики, щоб не дати сусідам підслухати свій варіант відповіді. 
Двоє хлопців із цієї команди тихенько радяться, а потім на листочку записують правильну відповідь на одне з запитань. Вони знають, що самостійно розпізнати ВІЛ-симптоми неможливо. Остаточно вирішивши, записують у бланк відповідей свій варіант. 

Попереду таких запитань ще сім… Інтрига не дає втримати себе в цілковитій рівновазі. Та перемагають все ж знання! 

Переходимо до другого туру запитань -- «БуквоХаос» (анаграми). Тут усе ще складніше. На екрані з’являються умови: «Кожній з команд потрібно скласти хаотичний набір літер у слово якомога швидше». На роздуми також дають лише 15 секунд. 

Невже стільки різних ідей та думок може бути в одній компанії друзів? Неподалік нас почали надто голосно обговорювати запитання, дівчата вже зробили зауваження: «Ви збиваєте всіх із думки, заважаєте іншим командам знайти правильне рішення!». Винуватці відразу вибачились і сіли тісніше, щоб не перекрикуватися між собою. 

Ведучий вікторини, своєю чергою, координує учасників так, щоб кожна команда грала справедливо і всі мали рівні шанси на перемогу.

Що далі, то гарячіше…

Після невеликої перерви розпочався наступний тур -- «Ерудит», де питань на енциклопедичні знання майже нема. Більшість завдань такі, що їх беруть логікою, кмітливістю, здогадкою тощо. Цей тур схожий на спрощений варіант гри «Що? Де? Коли?», або «Брейн-рингу». 
Відразу спостерігаємо, як учасники за всіма столами принишкли і завмерли в очікуванні раунду. «Він обіцяє бути цікавим!» -- сказали нам хлопці за сусіднім столиком, побачивши наші трохи спантеличені погляди. 
На екрані відразу з’явилися короткі та чіткі правила цього поєдинку. 
Коли всі ознайомились із цими настановами (або принаймні спробували ознайомитися, бо тут усе відбувається в досить швидкому темпі), лунає перше запитання: «Що британський психолог Стюард Сазерленд у своєму словнику визначив як форму психічної хвороби, яку не визнають загальноприйняті підручники з психіатрії?». 
http://ratusha.lviv.ua/up/news/article/34_2016/qqq.jpg


Бурхлива хвиля емоційних обговорень покотилась залою… Варіантів багато, як на мене, але про яку ж саме «форму психічної хвороби» йдеться? 
Можна було б скористатись ґаджетами, щоб спростити собі життя, але не тут! Нині молодь звикла, що «Гугл» знає все. Але, на жаль чи на щастя, користуватися мобільними телефонами та всіма іншими засобами зв’язку організатори заборонили! Тому учасники покладаються тільки на свій інтелект. 
Тим часом усіх, напевно, заінтригував діагноз із книжки британського психолога. Отож після всіх запитань цього туру на екрані з’являються варіанти правильних відповідей. Всі дружно затамували подих, і тут відповідь: це -- кохання... 
Вже й з реакції учасників помітно, які команди відповіли правильно, а які -- схибили. Гучними оплесками підтримали знання команди. 

Гравці спостерігають за результатами на рейтинговій таблиці, бо самому підраховувати бали суперників і свої неможливо. Кожну правильну відповідь у наступних турах оцінююєть різною кількістю балів. Тому конкуренція зростає та всі стають більш зосереджені.

«Трохи порозважаємось, скільки можна думати?», -- каже ведучий змагання. Розпочинається наступний тур, «Музичний». Всі слухаємо аудіозаписи у виконанні різних гуртів, співаків, саундтреки до кінофільмів і т.д. 
Молоді люди намагаються згадати, де раніше могли це чути. Подібні правила і в наступних етапах змагань -- у «Відеотурі» та «Фототурі», де, таким же чином, можна активно потренувати зорову пам'ять. 
Далі стартувала наступна сходинка змагань під назвою «Один відомий сказав...».
«Що це таке? Ми ж не знаємо такого», -- чутно серед учасників. У цьому конкурсі треба продовжити цитату. Вам наводять уривки висловів відомих людей, а ви маєте сказати, якими саме словами вони закінчуються. Для цього не потрібно багато читати та знати, здебільшого всі вислови хоча б раз у житті могли вам трапитись: у газетах, фільмах, соціальних мережах, радіо тощо. А ще тут можна застосувати своє вміння логічно мислити. 

І от – підбивають підсумки.

Хтось розчаровано покидає зал, а хтось радісними оплесками приймає перемогу… Усе це Mind Game -- суміш суперництва, хвилювання, розчарування, гордості й адреналіну, де всі охочі без проблем можуть узяти участь. 
І пам’ятаймо: «Бути розумним -- модно!»

Тетяна ЖИКАЛЯК 

коментар:
Володимир Західний, один із організаторів Mind Game:

«Ідея створення гри спала нам на думку, коли не було що робити, окрім того, як піти просто в паб та попити пиво, що вже і так набридло. Пізніше ми стикнулися з терміном Pub Quiz (пивна вікторина), але спершу не знали, як правильно її організувати. З часом завітали на такий проект до товаришів, що дало нам поштовх до дій. Ми об’єднали декілька ігор в одній, додали свої завдання, тим самим створивши свою гру Mind Game у стилі Pub Quiz. 
Перша гра відбулася наприкінці січня 2016 року в Тернополі, у ній узяло участь 9 команд (приблизно 50 людей). 

Ми почали отримувати багато запитань: «Коли наступна гра?», «А як часто проходитиме гра?», «А скільки вже було ігор?», «А де ще грають?» і т.д. Після другої гри, яка відбулась через 2 тижні й у якій узяло участь майже вдвічі більше людей, ми вирішили створити чемпіонат з Mind Game, де найкращі команди матимуть змогу змагатись між собою у Львові. Так упродовж нетривалого часу в цю гру почали активно грати в Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді та Львові.
Незабаром плануємо розпочати проведення ігор у Вінниці, Києві, Луцьку, Рівному, Харкові та Чернівцях. Нині над створенням та організацією проведення ігор працює понад 10 осіб, також залучаємо учасників ігор, які надають свою допомогу. Восени плануємо провести перший чемпіонат із Mind Game, де братимуть участь понад 20 команд із різних областей України».

 Опубліковано : 07.09.16 | Переглядів : 1483

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама