Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Важкий заробок
Важкий заробок
Хочеш жити у достатку — працюй як депутат

   У четвер, 20 жовтня, Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за проект закону про державний бюджет на 2017 рік, за яким  з 1 листопада мінімальна депутатська зарплата становитиме 36 250 грн — це більше, ніж удвічі за теперішню їхню платню у 17 650 грн. Таке підвищення зарплат народним обранцям у 2017 році  обійдеться держбюджету в 950 мільйонів гривень. Рішення підтримали переважно депутати таких фракцій: «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», а також парламентарі з групи «Відродження». 

Не голосували або утримались депутати «Самопомочі», «Батьківщини», Радикальної партії Ляшка й «Опозиційного блоку». Ініціаторами й авторами постанови про підвищення депутатського заробітку стала група народних депутатів від різних фракцій (БПП, НФ, «Батьківщини» та Радикальної партії). 
   У час, коли люди ледве зводять кінці з кінцями, Верховна Рада України хоче майже вдвічі збільшити посадові оклади народним депутатам.
 
   За ухвалення законопроекту   № 5000-П «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік», за яким збільшать зарплати народним обранцям, проголосували 245 депутатів за потрібної кількості 226.
     
  Проте Голова Верховної Ради України Андрій Парубій ще не підписав постанову про підвищення зарплат парламентарям і запевнив, що цього підвищення не буде. «Я свідомо не підписую постанову про підвищення зарплат для народних депутатів», — сказав він. Спікер пояснив, що в парламенті давно обговорюють ідею законодавчо впорядкувати виплату окладів. За його словами, 1 листопада парламент планує затвердити постанову, яка скасовує збільшення зарплати депутатам: «Я провів попередні консультації з головами фракцій. Ми вже у вівторок швидше винесемо спільну законодавчу ініціативу, змінимо цю постанову. Залишимо дуже важливий момент впорядковування і законом визначені розміри зарплат, без підвищення заробітної плати», — наголосив спікер та висловив сподівання, що депутати його  в цьому підтримають. 

  «Ратуша» запитала у самих парламентарів, що вони думають про нові  зарплати. 

  Оксана Юринець, народний депутат від фракції партії «Блок Петра Порошенка»:

  «Так, я голосувала за проект бюджету в першому читанні. Це питання треба порушувати і говорити. В цьому проекті є підвищення всіх заробітних плат, не тільки депутатів.  Та чомусь нині всіх цікавлять саме депутатські зарплати. Це лише перше читання, і невідомо, чи його підтримають у грудні. Ще ніхто нічого не отримав і нікому нічого не підвищили… Я не буду популістично розповідати, що депутат може жити за 4 700 грн, бо навіть на дорогу йде втричі більше. Дуже дешева влада коштує дуже дорого для країни вже двадцять років. І ті, хто каже, що йому не потрібні гроші, то це зовсім не так. Можливо, перший-другий рік, але депутати легко знайдуть вихід із ситуації і будуть все одно звідкись отримувати ці гроші.  Нині зарплату треба збільшити всім людям, але з когось треба починати. Можливо, з депутатів. Час покаже. І поки ми не підвищимо поступово всім зарплати, і державним службовцям у тому числі, то ніхто не поборе корупцію. Насправді це не те, чого ми очікуємо, але все з часом. Для прикладу, коли ми зробимо сертифікати для породіль, за якими жінки самі будуть вибирати пологові будинки, які вони хочуть, а не ті, які можуть (хоча б на суму 8-9 тис. грн). Тоді вони не будуть нести хабарі, і все буде інакше. Ці моменти потрібно поступово змінювати. Я не знаю, чи буду депутатом наступного разу, але хочу, щоб ті, хто прийде після мене, надалі змогли виконувати свої обов’язки та були відповідальними». 

  Володимир Парасюк, народний депутат, позафракційний: 

  «Я «за» це не голосував. Мені дуже прикро, коли всіх депутатів ставлять в один ряд. Я не збираюсь і не хочу відповідати за необдумані кроки коаліції. Оскільки вони прийняли це рішення, то нехай вони дають пояснення людям. В мене позиція така — не можна цього робити тепер, коли в Україні таке економічне становище і панує несприйняття влади серед народу. Якщо говорити про підвищення зарплат, то треба говорити про всі зарплати (для вчителів, лікарів, а не тільки для депутатів). Якщо комусь підвищують платню, наприклад,  на 10 відсотків, то і всім треба підвищити на стільки ж. А так, якщо вчителям збільшать заробітну плату тільки на 30 відсотків, а депутатам на 150, то так робити не можна». 

  Андрій Антонищак, народний депутат України, член депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка», член Комітету ВР з питань податкової та митної політики, бере участь у діяльності партії «Громадський рух «Народний контроль»: 


  «Ні, я не голосував за це. Бо ми отримали бюджет країни за 5 хвилин до його розгляду. Неможливо було його фізично навіть перегортати, не те що б голосувати. Політична сила «Народний контроль» не голосувала за підвищення зарплат для народних обранців. Ми вважаємо, що за такого розкладу доходів, як нині, збільшення зарплат депутатам є передчасним. На мою думку, заробітну плату народним депутатам потрібно підвишувати, але чи доречно це робити тепер? Для початку потрібно збільшити прожитковий мінімум для населення. Потрібно підняти галузеві заробітні плати. Це питання Кабінету Міністрів, а депутати лише мають створити середовище, щоб дієві механізми, тобто закони,  приводили до фінансового зросту та економічного стимулювання в країні. Наші люди за курсу долара у 8 грн отримували таку ж зарплату, як і нині, коли курс 26 грн за той самий долар. Треба бути чесними перед собою. Ця хвиля, яка нині піднялася, зачіпає мою честь як народного депутата. Це свідома дискредитація парламенту, який би він не був, але він тепер відгрібає весь негатив, який наживала влада за всі роки Незалежної України. Я лише пропоную позбавити депутатів пільг, які їм надаються, бо ними майже ніхто не користується, але їх «забивають» у бюджет і там розкрадають. А всі й надалі штрикають, що народні депутати цим користуються. Я не люблю і не підтримую популізму. Потрібно говорити правду, об’єктивно оцінювати ситуацію. Я скажу, що бідний народний депутат обі-йдеться в кілька разів дорожче державі, аніж той, який отримує достойну заробітну плату. Але з нього потрібно питати за все — за прогули, за прогули комітетів тощо. Якщо навіть взяти електронне декларування, то наші люди хочуть залізти ледь не в ліжко до депутатів і подивитися, що вони там роблять… Буде доречною думка одного з політологів — тоді, коли депутати вам покажуть все, то і вас також змусять показати все. Цікаво буде, як людина, в якої шестеро членів сім’ї, що не працюють, отримує субсидії, але всі знають, що кожен має якийсь заробіток. На жаль, саме такі люди найбільше обзивають депутатів «злодіями». 

  Михайло Хміль, народний депутат, член партії «Народний фронт»: 

  «Я за це не голосував, тому мені простіше тепер говорити. Але проблема є. Я вважаю, що потрібно виступати не проти високих зарплат, а проти низьких. І не тільки серед депутатів, а й серед всіх громадян. Нині на тлі загального зубожіння населення, мені здається, що це не найкращий час для підвищення заплат парламентарям. У всіх бідах, що стаються в Україні, заведено вважати, що винний завжди депутат. А ніхто не дивиться на місцевих чиновників (навіть якщо взяти заступників міського голови). Ми вже бачили, як вони самі собі могли встановлювати, причому  чималі,  розміри заробітних плат.  Але «погані» чомусь тільки депутати. Наприклад, у 2012 році зарплата депутата була така ж як і нині. А курс долара нині суттєво вищий. Серед людей панує така думка, що депутат має бути волонтером. Але якщо немає інших доходів, то з чого жити? Якщо й надалі збережеться така тенденція, то депутатами будуть ставати лише ті люди, які нажили свої статки ще раніше, і в тому разі, якщо їм дозволять залишатися на своїх посадах. Тоді шансу змінитися українській політиці не буде точно». 

Тетяна ЖИКАЛЯК
 Опубліковано : 26.10.16 | Переглядів : 787

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
 
Реклама