Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Громада розкритикувала генплан
Громада розкритикувала генплан

Львів’яни вимагають мораторій на забудову в центрі міста

У понеділок у міськраді відбулися громадські слухання проекту “Коригування генерального плану м. Львова”. Під час засідання виринули всі наболілі теми, зокрема, будівництво на території парку “Знесіння” на вул. Довбуша, забудова дитячого майданчика за адресою: Лисенка, 14 і Наливайка, 2, зведення готелю “на кістках” на “Цитаделі”, будівництва готелю на вул. Федорова, будівництва на території промзони у Рясному відразу двох асфальтних заводів, ущільнення забудови тощо.

Чимало з тих, хто прийшов на громадські слухання, сподівалися, що чітке зонування території на генеральному плані “відсіче” такі спроби. Однак, як виявилося, — ні.  Тож, коли в залі з-посеред представників громади пролунала пропозиція запровадити мораторій на забудову в центрі міста — зал вибухнув оплесками.

Теорія прийнятна
Загалом, до теорії, яку виклав керівник творчого колективу розробника генплану, начальник архітектурно-планувальної майстерні № 2 ДІ “Містопроект” Віталій Дубина, особливих заперечень не було. Адже проект генплану передбачає значне зменшення потоку автомобілів у центрі міста, розвиток Львова як культурного, освітнього, туристичного центру та розвиток в місті логістики. Окрім того, проектанти вказують, що будувати шкідливі виробництва 1-го та 2-го класу небезпеки у Львові недоцільно, адже у нашому місті кліматичні умови такі, що сприятимуть концентрації шкідливих речовин в атмосфері, а не їх розсіюванню. В генплані передбачено також “облагородження” лісопарків довкола Львова, щоби ними повноцінно могли користуватися мешканці міста. Звісно, про вирубування дерев і забудову вже існуючих територій зелених насаджень там немає ані слова, адже і без того сьогодні площа зелених зон у місті до стандарту суттєво не дотягує — при потребі 17 метрів квадратних на людину маємо лише 12.
Також передбачене суттєве збільшення житлової площі, адже нині показники Львова щодо цього нижче середніх по Україні. “Щоб вирішити цю проблему, потрібно побудувати додатково 6 млн метрів квадратних житла (для порівняння - нині ми маємо лише 13 млн квадратних метрів)”, — розповів Віталій Дубина.

“Під забудову можна використати військові частини, які виведуть за межі міста (генплан передбачає виведення всіх таких частин, окрім прикордонних військ), території підприємств-банкрутів, а також колективні сади, зокрема у районах Збоїщ, Голоско, Підголоско, сади в районі вул. Пасічна, Тракт Глинянський. Використавши всі ці резервні території, можна збудувати 6 млн квадратних метрів житла у межах міста”, — підсумував Віталій Дубина.

Як до ідеї забудови колективних садів поставляться самі їх власники, наразі не відомо, адже чимало з них вже приватизовано. „У цьому випадку слід шукати інвестора, який би викупив ці ділянки”, — констатував Віталій Дубина.

Драстичні деталі
Після доповіді, зокрема, запитували, чому на генплані не позначено охоронну зону ЮНЕСКО та буферну зону Державного історико-архітектурного заповідника Львова? Чому не проведено зонування об’єктів історико-культурної спадщини, адже це дає можливість її руйнувати? “Чому від території парку, що позначена на генплані зеленим, вже відсікли понад 1 га на будівництво дороги”, — обурювалася депутат Львівської міської ради Віра Лясковська. На це запитання Віталій Дубина відповів, що нічого про цю дорогу не знає, її будівництво генпланом не передбачено.

“Чому, попри те, що в генплані сьогодні пропонують винести підприємства першого — другого класу небезпеки за межі міста, нині в Рясному будують відразу два асфальтно-бетонні заводи?” — запитав адвокат ГО “Бюро екологічних розслідувань” Дмитро Скрильніков. “Як міг віддати Криворучко 25 га парку “Знесіння” під забудову?” — висловив обурення представник мешканців, які протестують проти забудови парку “Знесіння”, Михайло Сухай.

„У генплані пропонують розвивати Львів як туристичний центр. Однак туристи не їдуть дивитись на готелі. Вони їдуть дивитись на пам’ятки історії та культури. Готелів у Львові вже більше, ніж достатньо, однак їх надалі зводять, руйнуючи при цьому пам’ятки. Прикладом цього є готель на вул. Федорова, де археологи відкрили новознайдену пам’ятку. Невже без цього готелю Львів не виживе”, — апелювала до здорового глузду архітектор Віра Балаж.

Дивувало присутніх і те, що в генплані чимало невідповідностей. “Чому вул. Довбуша, де сьогодні планують будівництво готельного комплексу, на опорному плані зарахована до зони малоповерхової квартирної житлової забудови, а на генплані ця ж ділянка позначена, як озеленена територія загального користування. “Цитадель” зарахована до території парків, натомість там планують будівництво готелю?” - поцікавилася представниця об’єднання “СІМ”.

Усупереч закону
Відповіді проектанта на ці запитання зазвичай зводились до того, що конкретні дозволи на забудову видають не вони, а міська рада, що зелені зони в генплані позначені, однак, відповідно до Законів України, на цих територіях можна зводити споруди для рекреації, зокрема, готелі: “Це питання не до нас, а до законодавства України”, — узагальнено відповів Віталій Дубина. “Цей генплан відкриває шлюз до порушення законів. Так документи такої ваги розробляти неприпустимо! План сирий. Треба його доопрацювати. А на термін його дії слід оголосити мораторій на нову забудову в історичній частині міста. Не можна забудовувати парки, сквери, дитячі садочки!” — переконаний Михайло Сухай. Ці слова, схоже, відповідали настрою всіх присутніх, бо зал знову вибухнув оплесками.

Не отримавши відповідей, які б задовольнили, присутні вирішили створити  погоджувальну комісію, яка б розглянула всі проблемні моменти. До комісії увійшли представник громадськості, депутати міськради Віра Лясковська та Тетяна Крушельницька, представник управління архітектури, управління історичного середовища та управління земельних ресурсів. Чи вдасться комісії знайти вирішення бодай частини наболілих питань (адже дискусії щодо деяких з них точаться вже роками), з’ясуємо згодом.

Наталя ГОРБАНЬ
 Опубліковано : 01.09.10 | Переглядів : 1723

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Сер.2019
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Реклама