Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Будівництво на Довбуша, 15 зупинили?
Будівництво на Довбуша, 15 зупинили?

Юридичне управління міської ради подало касацію й готує судовий позов щодо оренди земельної ділянки  

Інспекція Держархбудконтролю у     м. Львові видала припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об’єкті за адресою: вул. Довбуша, 15. 

   Міська ДАБІ зазначає, що замовник — ТзОВ «АрхіБуд» — порушив вимоги щодо ведення авторського та технічного нагляду: «Замовником порушено ч.1-3 ст. 11 ЗУ «Про архітектурну діяльність», п. 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об’єктів архітектури, затвердженого постановою КМУ № 903 від 11.07.2007 р., п. 2 Порядку здійснення авторського нагляду під час будівництва об’єктів архітектури, затвердженого постановою КМУ № 903 від 11.07.2007 р.». 

   Директор ТзОВ «АрхіБуд» Наталія Барбадин-Дунець у коментарі «Ратуші» зазначила, що «АрхіБуд» уже виконав припис: «Ми не мали призупиняти будівництво. Припис полягав в усуненні порушень. У той час, коли нам видавали дозвіл на будівництво, законодавство не вимагало, щоб нагляд здійснювали особи, які мають сертифікати. Тому що не було такого поняття, як сертифікація. Інженери входили до складу будівельних компаній, які мали відповідні ліцензії, вони робили авторський і технічний нагляд. Законодавство змінилося, тепер кожен інженер, який має право здійснювати авторський і технічний нагляд, має бути сертифікований і внесений до реєстру таких осіб. Тепер ми усунули порушення, яке виникло у зв’язку зі зміною законодавства». 

   Окрім зауважених ДАБІ порушень, є й інші – на них інспекція чомусь не звернула уваги, зазначила правозахисниця Наталя Сікевич (правозахисний центр ім. В. Сікевича), яка впродовж 10 років захищала в судах парк «Знесіння» від забудови: «Дивно, що ДАБІ не помітила, що ділянку в оренду виділив не власник і що нема погодження Мінкультури, хоча навіть містобудівні умови та обмеження про це писали». 

   Як повідомила «Ратушу» начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич, управління оскаржує рішення Львівського апеляційного господарського суду стосовно оренди земельної ділянки на вул. Довбуша, 15. За словами чиновниці, місто оплатило судовий збір та подало касаційну скаргу. Гелена Пайонкевич також поінформувала, що юридичне управління разом із прокуратурою готує новий судовий позов про припинення землекористування, який подаватиме найближчим часом.

   Нагадаємо, 8 листопада ТзОВ «АрхіБуд» завезло будівельну техніку та почало облаштовувати будмайданчик на вул. Довбуша, 15. Згідно з Державним актом на право постійного користування землею від 19 грудня 2001 р., ця ділянка належить до наданих парку в постійне користування 153, 6903 га землі, тобто входить до території Регіонального ландшафтного парку «Знесіння». Водночас у Постанові Вищого господарського суду України від 3 березня 2016 року зазначено, що права парку не порушено: «…спірна земельна ділянка по вул. Довбуша, 15 у  м. Львові не була вивільнена, як то передбачено п. 4 ухвали Львівської міської ради № 1113 від 21.06.2001 року… Сам факт знаходження спірної земельної ділянки, що межує з парком «Знесіння», не може свідчити про порушення його права». 

   «Ще 15 вересня 2010 року ми повідомили, що плануємо будувати готельно-рекреаційний комплекс на вул. Довбуша, 15, опублікувавши в пресі відповідну заяву про наміри. Директор парку «Знесіння» не має до нас претензій, зазначаючи, що ділянка не входить до меж парку, — зазначила директор ТзОВ «АрхіБуд» Наталія Барбадин-Дунець. — Ми не можемо брати на себе відповідальність за всі недопрацювання, якщо такі були, з боку органів міської влади. Тепер хіба що можна запитувати в депутатів міської ради, чому вони голосували за відповідні ухвали, і в чиновників мерії, чому вони погоджували містобудівне обґрунтування». ТзОВ «АрхіБуд» також повідомляє, що в них є всі неодмінні документи для забудови орендованої земельної ділянки згідно з договором оренди землі від 11 грудня 2008 року зі знесенням будівель та споруд, що належать на праві власності ТзОВ «АрхіБуд» ще з 2007 року. Містобудівне обґрунтування погодили начальник відділу містобудування та архітектури ЛМР Юрій Криворучко, начальник відділу земельних ресурсів ЛМР Ю. Солярчук, начальник управління охорони історичного середовища м. Львова Лілія Онищенко, головний санітарний лікар Львова Раїса Потицька, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Богдан Матолич. Рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 664 від 11 червня 2010 року затверджено історико-містобудівне обґрунтування, а також містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки на проектування та будівництво ТзОВ «АрхіБуд» готельно-рекреаційного комплексу зі знесенням будівель та споруд. Проектна документація на «Готельно-рекреаційний комплекс на вул. Довбуша, 15 в м. Львові» в кількох томах, розроблена Проектно-будівельною фірмою «Івер», отримала позитивний висновок №14-02914-10 комплексної державної експертизи. Забудовник отримав Технічні умови на інженерне забезпечення готельно-рекреаційного комплексу, та зареєстрував Дозвіл на виконання будівельних робіт від   26 травня 2011 року. 

   Міська влада, законодавча й виконавча, спершу зробила все, щоб довести ділянку на вул. Довбуша, 15 до забудови. Тепер місто намагається (хочеться вірити, що щиро, і що не буде запізно) виправити ситуацію. За словами Наталі Сікевич, єдиний вихід сьогодні — скасувати договір оренди за нормальним позовом, і подати такий позов може тільки військова прокуратура (в інтересах Кабінету Міністрів України як власник землі) або Львівська міська рада (як сторона договору). Ситуацію навколо ділянки на вул. Довбуша, 15 постійно моніторить громадськість, яка активно захищає парк від забудови.  

Наталя ДУДКО

 Опубліковано : 07.12.16 | Переглядів : 941

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Тра.2018
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 
Реклама