Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS       

Пошук :
Всім собакам — по жетону
Всім собакам — по жетону

Вигулюєте незареєстрованого улюбленця — заплатите штраф!
Ухвалою Львівської міської ради львів’ян зобов’язали реєструвати домашніх собак. Для цього власники повинні прийти зі своїм улюбленцем до однієї з ветеринарних клінік та отримати реєстраційний жетон. В мерії кажуть, що в такий спосіб буде легше контролювати обов’язкову вакцинацію від сказу, й без проблем можна буде віднайти господаря тварини, що загубилась. Ветеринари ж зазначають, в сучасному світі є більш новітні технології для реєстрації, а жетони можуть попросту загубитись й ніякої користі не принести.   

Як зареєструвати собаку?

   Директор ЛКП «Лев» Оксана Кошак розповіла «Ратуші», що у всьому цивілізованому світі реєстрація домашніх собак обов’язкова. «Процедура реєстрації діє у всіх цивілізованих країнах світу — Німеччині, Великобританії, США і так далі. В більшості з цих країн є обов’язковим внесення всіх тварин у єдину базу з отриманням жетона. Адже жетон — це ознака, яка дає поліції і перехожим зрозуміти, що тварина є зареєстрована. В Україні є законодавством передбачено проводити реєстрацію у всіх населених пунктах України. Але закон вийшов ще в 1980 році, й усі намагання якісно запустити систему реєстрації були марні. Наша Львівська міськрада 17 березня 2016 року видала ухвалу, яка на місцевому рівні зобов’язує всіх мешканців Львова, що мають собак, їх зареєструвати. І виконання цієї ухвали поклали на ЛКП «Лев», а ветеринарні клініки  готові до цього долучитись», — зазначила Оксана Кошак. 

   За словами директора ЛКП «Лев», є два способи, з допомогою яких можна пройти процедуру реєстрації. «Перший, коли людина самостійно в онлайн-режимі реєструє свою тварину. Для цього треба зайти на нашу сторінку, натиснути кнопку «зареєструй». За цим посиланням надається анкета, куди господар самостійно вносить фотографію тварини та інформацію про неї. Далі людина вибирає з переліку клініку, де їй буде зручно дістати жетон. Потім вона бере з собою собаку, її ветеринарний паспорт, свій паспорт та йде у клініку. Там собаку перевіряють, ідентифікують, чи правильно внесені дані у анкету, надають жетон та реєстраційну карту і реєструють тварину. Ця послуга коштує 53  гривні 63 копійки, — розповіла чиновниця. — Другий варіант — можна зайти на нашу сторінку у розділ «реєстрація», ознайомитись із переліком клінік, які надають цю послугу, і вже на місці, в клініці, внести всі дані без попередньої реєстрації».

   Щоб собаку зареєстрували, наголошує Оксана Кошак, вона має бути здорова та щеплена. «Кожен відповідальний господар прекрасно знає, що кожного року тварин потрібно вакцинувати. Є люди, які це знають, але не завжди роблять, є люди, які не знають цього, бо навіть не цікавились. Відповідно, зобов’язання реєстратора — перевірити, чи є у тварини вакцинація від сказу. Без такої вакцинації тварину не зареєструють. Адже згідно з Законом України, кожна тварина підлягає обов’язковій щорічній вакцинації від сказу, — каже вона. — Якщо вакцинації не було, ветеринар виходячи з того, чи тварина є здоровою, може щепити її на місці, зробити запис про це у ветеринарний паспорт та зареєструвати її. Якщо є якась проблема з твариною, то звичайно, її лікують від глистів, приводять до належного стану, а вже опісля реєструють».

Для чого це зроблено?

   Як зазначає директорка ЛКП «Лев», таке нововведення потрібне, перш за все, для контролю за вакцинацією чотирилапих від сказу. «Процедура реєстрації також існує для швидкого пошуку втраченої тварини, щоб вона не стресувала та швидко можна було віднайти її господаря. По-третє, це контроль відповідальності власників, які можуть викидати собаку на вулицю чи відпускати на самовигул, тим самим збільшуючи кількість безпритульних тварин. Ми зможемо віднайти господаря та притягти його до відповідальності за порушення правил утримання тварин», — додала вона. 

   Реєстрація собак є пожиттєва, її проводять одноразово. У разі втрати жетона його можна відновити, але документів переробляти вам не доведеться, бо змінюється лише номер жетона в ідентифікаційній базі. «Якщо тварина помирає чи її передають новому власникові, про це повідомляють реєстратора. Під час реєстрації ми також вносимо електронну сторінку людини, і щороку, коли закінчується термін вакцинації, їй на е-мейл приходить повідомлення про те, що потрібно провакцинувати собаку», — каже чиновниця. 

   До слова, у Львові вже зареєстрували 3220 собак. За словами Оксани Кошак, наразі ця реєстрація діє для собак, але за бажанням власників, реєструватимуть також і котів. Такі охочі теж вже були — у Львові є близько десятка зареєстрованих котів. «Як воно буде у майбутньому, ще рано говорити, адже триває розробка механізмів на майбутні роки», — зазначила чиновниця. 

Не реєструєш улюбленця — плати штраф!

   З 1 січня 2017 року поліція вже контролює питання реєстрації собак, а в лютому до цього долучиться й муніципальна дружина, яка перевірятиме наявність реєстраційного жетона, а якщо такого не знайдеться, накладатиме штраф. Як розповіла Оксана Кошак, штрафувати мають право як поліціянти, так і муніципали. «Стаття 154 Кодексу України про адміністративні порушення передбачає за відсутність реєстрації накладання штрафу під час першого виявлення — від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів, під час другого — від 3 до 5 неоподаткованих мінімумів для фізичних осіб, а для юридичних осіб — від  3  до 5 неоподаткованих мінімумів під час першого виявлення порушення, та від 5 до 7 — під час другого», — наголосила чиновниця. 

Що кажуть ветеринари

   Лікар-ветеринар клініки «Прайд» Олександр зазначає, що сама ідея реєстрації,  яка передбачає обов’язкове щеплення від сказу, хороша, однак замість жетонів можна було б використати більш прогресивні та зручні чіпи, які вже впроваджені в багатьох країнах світу. «Звісно, треба обов’язково робити щеплення від сказу, нашим людям треба це доносити, бо самі вони не завжди це розуміють і будуть порушувати, — каже він. — Щодо реєстраційних жетонів  — це не найкраща ідея, на мою думку. В цілому світі, замість таких жетонів, діє система реєстрації для тварин з електронними чіпами, коли тварин чіпують, а дані про них заносять у світову базу даних. Такий чіп не ламається, нікуди не дівається, і якщо тваринка загубилась, то, де б вона не перебувала, чіп завжди можна просканувати та знайти господарів. А якщо жетон зламається чи загубиться нашийник — господарів можна так і не знайти.  Чому б не закупити дешеві найпростіші чіпи й прочіпувати тваринку? Такий чіп буде на все життя. Натомість жетони — не надто пристосований метод, собака є собака, вона може цей жетон зламати в будь-який момент».

Уляна ДЕПУТОВИЧ

Коментар

   Юрій МИКИТЮК, зоозахисник:

   — Реєстрація однозначно потрібна, бо без неї ми не зможемо зробити лад. Адже якщо ми не будемо реєструвати, не знатимемо навіть і чіткої кількості домашніх тварин. Ідея хороша, але як це все відбуватиметься на практиці, невідомо. Я не маю довіри до ЛКП «Лев», тому не знаю, як це буде втілюватись. Щодо вакцинації, то це, безперечно, вкрай потрібна річ, але якщо вона буде здійснюватись через ЛКП «Лев», то, на мою думку, нічого доброго не буде. Знаю, що були випадки, коли тварині поставили діагноз «рак» і лікували її від раку, списували ліки, а тварина хвора на рак не була. Якщо люди керуються не любов’ю до тварин, а бажанням заробити гроші, то результат може бути будь-який. Щодо вакцинації, дуже важливо собак вакцинувати від чумки та ентериту. Це два дуже небезпечні для життя тварини захворювання. Якщо вона не вакцинована, то у випадках цих захворювань є надзвичайно важкий перебіг та надзвичайно велика смертність. Тому, якщо господар любить своїх підопічних, він повинен пильнувати, щоб вакцинація була вчасно проведена.

 Опубліковано : 18.01.17 | Переглядів : 4270

Читайте також:
Обличчя номера

Завантажити номер

 
Календар
« Чер.2020
Пн.Вт.Ср.Чт.Пт.Сб.Нд.
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
 
Реклама