Головна        Новини        Соціум        Політика        Економіка        Культура        Спорт        Репортаж        Кримінал        Довкілля        Зоо SOS

Пошук :
Довгоочікувана перемога

Львівські «Карпати» нарешті здобули перемогу. Після серії невдач підопічні Дулуба в рідних стінах зуміли здолати претендентів на участь у Лізі Європи — «Олександрію».

Цей домашній поєдинок був вкрай важливий і для всіх гравців «зелено-білих», і для наставника команди Олега Дулуба. Газеті «Ратуша», з власних джерел, стало відомо, що білоруського фахівця викликали на серйозну розмову до Петра Димінського. Отож, цілком ймовірно, що якби «Карпати» програли, то цей матч міг би бути для Дулуба останнім у Львові. Розпочали гру «карпатівці» дуже активно. На вістрі атаки Дулуб зі старту випустив досвідчених Худоб’яка,
Голодюка та Гладкого.

Саме Ігор та Олександр створювали найбільше проблем обороні олександрійців, а от вічно перспективний Голодюк якось загубився. Насправді, дуже здивувало повернення Голодюка до львівського клубу. Ще минулого сезону Олег подався до Полтави, бо там йому запропонували більші гроші. Сьогодні в Полтаві проблеми, і львівський «діамант» попросився назад у команду. Але в матчі з «Олександрією» він загубився на полі. Перший небезпечний момент виник на сьомій хвилині, коли Матвієнко вирізав подачу зі свого лівого флангу, а Худоб’як бив головою метрів із десяти — Новак у стрибку кінчиками пальців перевів м’яч на кутовий. «Карпатівці» дуже добре пресингували і не давали гостям просто вийти в атаку. Ще кілька напівмоментів було у Гладкого та Кльоца, але рахунок залишався незмінний. На 38-й хвилині «Карпати» зуміли створити диво — забити гол. Козак порушив правила на небезпечній відстані до воріт. Ігор Худоб’як взявся виконувати стандарт і, перекинувши стінку, вклав м’яча в нижній кут — 1 : 0. В перерві Шарану потрібно було щось змінювати, бо його команда виглядала на полі безпорадно. Тренер «Олександрії» випустив на допомогу Кулішу Пономаря. Саме в Олександра був найкращий гольовий момент біля воріт Боровика. Після подачі Цурікова з лівого флангу Віталій пробивав головою, проте м’яч ковзнув по перекладині. Непоганий момент також був і в крайнього оборонця «Карпат» Матвієнка, але він не зумів переграти Новака. Ближче до завершення матчу «зелено-білі» почали грати відверто другим номером. На 71-й хвилині справи олександрійців стали вкрай кепські, друге попередження заробив Басов. «Олександрія» до останніх секунд намагалась іти вперед, проте цього разу «Карпати» свого не віддали, перервавши серію з чотирьох матчів без перемог, і зуміли здолати «Олександрію».

Ця перемога команді Дулуба була вкрай потрібна і в сенсі психології, і в сенсі боротьби за виживання. На прес-конференції Олег Дулуб визнав, що в кінці зустрічі його команда підсіла. «Розділив би матч на дві частини. Перший тайм, коли забили, і, можливо, початок другого. Загалом, на мою думку, матч проходив під нашим контролем. У тій ситуації, в якій ми опинилися — нам просто відступати вже нікуди. Відчайдушно ми грали 60 хвилин, а потім почали утримувати результат, який нас влаштовував. Ми дуже хотіли виграти цей поєдинок сьогодні», — розповів Дулуб. А от його опонент, тренер «Олександрії» Володимир Шаран, прокоментував, що його футболісти недооцінили «Карпати». «Хочеться привітати «Карпати» із заслуженою перемогою. У них горіли очі. На превеликий жаль, у наших футболістів такого бажання я не побачив. Після перемоги над «Волинню» вони думали, що нам під силу обіграти кожного. Сьогодні «Карпати» поставили нас на місце. Повністю беру вину на себе. Знали, як вони будуть діяти, що пресингуватимуть із перших хвилин. На початку зіграли невдало, пізніше вирівняли гру, але майстерність Ігоря Худоб’яка не дозволила нам атакувати, як ми хотіли. Важко розкривати оборону «Карпат». Неправильно діяли в атаці. У комбінаційний футбол нам грати ще зарано, футболісти думали інакше», — розповів Шаран.

Після цієї перемоги «Карпати» все ще перебувають унизу турнірної таблиці. В команди лише вісім залікових очок. Вже в наступному турі «карпатівці» вдома прийматимуть «Волинь». Стало також відомо, коли «Карпати» зіграють перенесений матч із «Олімпіком». Рішення щодо поєдинку 17-го туру першості УПЛ між «Олімпіком» і «Карпатами» Апеляційний комітет ФФУ ухвалить до кінця цього тижня. Як стало відомо Football.ua, цього тижня Апеляційний комітет Федерації футболу України повинен оголосити про проведення зустрічі та її дату. Витрати на його проведення ляжуть на «Олімпік», який, за регламентом, є господарем.  «Карпати» вимагали технічної поразки для «Олімпіка», який не забезпечив належних умов для проведення матчу, і готові оскаржити і це рішення ФФУ.